26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Maun ve Maide
04 Ekim 2010 Pazartesi Bu yazı 30895 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve binlerce MHP’linin “Ani Harabeleri”nde bulunan Fethiye Camii’nde cuma namazı kılmalarını “İyi bir başlangıç” diye değerlendiren Başmüzakereci, “Maun Suresi’ni okuyun” tavsiyesinde bulunuyor. Surede “Vay o namaz kılanların haline”, “Ki onlar, gösteriş yaparlar” ifadeleri yer alıyor.

Adamların elinde herhalde okyanus ötesinde icat edilmiş bir imanölçer makinesi var. Kimin samimi olduğunu, kimin şov yaptığını ölçüyorlar.

Dini siyasetine alet et. Sadece Müslüman’ım(!) lafı ile sade vatandaştan, oy al sonra da her müslümanın kılması gereken Cuma namazını utanmadan eleştir. Hem de her zaman ki gibi dini siyasete karıştırarak Kur'an-ı Kerim'i alet ediyorlar.

Dini siyasete karıştıranlar, sadece kendilerini müminmiş gibi gösterenler, Müslümanlığın kendi tekellerinde olmadıklarını görünce ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu milletin ta kendisi olan kişiler artık bu memleketin geleceğine el koyuyorlar.

Nerede doğarsan doğ, nereli olursan ol. Atalar ne demiş gavurun ekmeğini yiyen Gavurun kılıcını sallar. Sen Okyanus ötesinde eğitimini alacak, orada yıllarca birilerine hizmet edeceksin sonrada isteyen kimliğime baksın diyeceksin. Ne önemi var. Nüfus kağıdın da yazanın.

Yine ataların dediği gibi söylediğine değil duyacağına bak demişler. Maun suresi ile sataşmaya kalkarsan Maide suresi ile cevap alırsın. Ne diyor Maide suresi

Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Oysa ki yapılan bu hareket Sümela Manastırında ve Akdamar kilisesinde yapılan ayinlere karşı verilen bir cevaptır. Diyoruz ki hiç unutmayın bizim verdiğimiz bu ayin izinleri alicenaplığımızın bir göstergesidir. Sakın ola bu memleketten bir çakıl taşı koparacağınızı, bazı tavizler alabileceğinizi düşünmeyin. Aksi takdirde Alparslan’ın başlattığı Anadolu’nun fethini yeniden başlatırız.

Bu feryat partili partisiz bütün Müslüman Türk milletinin feryadıdır.

Ve çok geçmeden aslında bu karşılığın ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Kendini bilmez birkaç okyanus ötesinden gelen Rum Ayasofya’da ayin yapmaya kalktı.

Arkasından bugünde Ermenistan’dan uyarı geldi. Kendi topraklarımızda olan bir eski kilisede namaz kılmamıza çok kızmışlar. Türkiye’yi uyarıyorlar.

Yapılanlardan şımaranlara, kendini bilmezlere, kendini kullanandıranlara dersini vermek gerekmektedir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Profesör  -  12.10.2010 - 17:24
Evet de Mhp de dini siyasete alet ediyor. Cuma namazını kıl ne güzel buna laf yok. İyi de o kadar kameralar adım adım herşeyi göstermek, bak gördün mü biz de şunu şunu yaptık demek niye? Bunu neden siyasi bir başarı gibi gösteriyorsun? Sade vatandaş gibi git kıl. Memlekette samimiyetsizlik diz boyu! Samimiyetsizliği eleştirenlerin de samimiyetsiz olması ne garip çelişki!
Deniz  -  05.10.2010 - 20:40
Kalemine Sağlık üstat
Bünyamin POLAT  -  05.10.2010 - 18:53
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ ve binlerce MHP'linin Ani Harabeleri'nde Cuma namazı kılmasını çok önemsiyorum hatta Ayasofya'da Cuma namazının da kılınmasını istiyorum. Hükümet Akdamar'da ibadet yapılmasını müsaade ediyorsa Ayasofya'nın da ibadete açılmasının önündeki engelleri kaldırmasını biran önce bekliyorum. Bizim bilmediğimiz kapalı kapıla
necip  -  04.10.2010 - 21:26
selamünaleyküm . sayın başbakanda biz 42 km yol yaptık oraya diyor bende bir vatandaş olarak şu aklıma geliyor sayın başbakanım yolu yapmışınız ama cami harebe duruyor. kiliselere harcadıgınızın bir bölümünüde fetih cammine neden harcamadınız madem siz mhp den önce oradaydınız . tarihi cami virane duruyor.
Erdal Ceylan  -  04.10.2010 - 21:19
Sayin hemserim kalemin daim olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net