19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
DESTEK TAM DESTEK
14 Ekim 2019 Pazartesi Bu yazı 15869 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kimine göre “beka” kelimesi siyasi bir amaç gibi görülebilir ve siyasi bir söylem olarak algılanabilir. Ancak beka bir kişi veya bir toplum veya bir ülke için artık olmak ve yok olmak demek olduğundan ötesi olmayandır.

            Yüce milletimin başına kurulup, artık silahlı eylemlere başladığı 1984 yılından beri bela olan bölücü örgüt zaman içerisinde çok azdı. Ancak bizim necip milletimizin desteğini alan devlet adamları bu desteği askere yansıttığında da gerekli cevabı hep aldı.

            İşte bu cevap son zamanlarda öyle etkili veriliyor ki artık beli kırılma safhasına geldi. Efendim elbette bizde biliyoruz. Dünyada hiçbir terör örgütü ebediyen bitmemiştir. Küllenmiş, beli kırılmış, yatalak olmuşlar ama bitmemiş. Umutlarını hep diri tutmuşlar bir gün kullanılmak üzer e de emperyal güçler tarafından hep desteklenmiş ve uyutuluştur.

            İşte bu örgütte tam anlamı ile bitmese de iyice baskı altına alındı.

            Tam bu safhada Suriye’de meydana gelen belirsizlik ile tekrar orada ortam bulan ve güney sınırımıza yerleşen bu örgüte süper diye adlandırılan güçlerin nasıl destek verdiği ve bu destek ile nasıl beslenip büyütüldüğü gerçeği artık herkes tarafından malumdur.

            Artık öyle ki bu destek açık açık yapılıp, gizlenme gereği bile duyulmadı. Öyle ki bu desteği de başka bir terör örgütünü yok etmeye yönelik eylemler yaptıkları için verdiklerini iddia ediyorlar.

            İşte bu destek alan terör örgütünün bir gün başımıza bela olmaması ve güneyimizde bir devlet kurma eğiliminde olduğu gerçeği ile yüce Türk milletimizin vermiş olduğu yetki ile devleti yönetenlerimiz bir harekat düzenleme ve terörü yuvasında vurma amacı ile emir verdi.

            Bu emrin alınması ile kahraman ordumuz önce hava harekatı ve topçularımızın hedefleri yumuşatması ile kara harekatına başladı.

            Elbette terör örgütü uzun zamandır bölgeye gönderilen tırlar dolusu malzeme ve silah ile yığınak yaptı. Sığınaklar kazdı, tahkimatlar yaptı.

            Askeri konulardan uzak olan vatandaşlarımız için beş kilometre veya on kilometre ilerlemek çok basit sayılabilir. Ne var iki saate gidilir denebilir. Ama Taksim veya Kızılay veya Kordon da yürümüyor askerimiz. Yâda hobi amaçlı dağ yürüyüşüne çıkmadı kahramanlarımız.

            Oranın her karışı mayın, el yapımı patlayıcı ve tuzaklarla dolu. Ayrıca silahlı örgüt hala orada duruyor.  Bu nedenle bölgenin ele geçirilmesi gecikebilir. Zaten geç olsun da güç olasın. Acele etmeden can güvenliği ile adım adım ilerleyerek bölge kontrol altına alınmalıdır.

            Bu harekâta toplumun her kesiminden mutlaka destek gelecektir. Gelmelidir zaten. Herkes elinden geldiği kadarı ile askerimize destek olmalıdır. Kimi duasına almalı, kimi bayrak asmalı balkonuna ve kimi bir tepsi baklava yaptırıp göndermeli savaşan kardeşlerimize.

            Efendim bildiklerini herkesin bildiklerinin üstünde gören bazı tipler şimdi; Bir tepsi baklava ile mi savaş kazanılacak yada işimiz duaya mı kaldı gibi sözler ile bu desteği küçümseyebilir.

            Onlar kendi hasetlerinde boğulsun bizi ilgilendirmez. Bizler zerre ile destek oluruz askerimize gerisi teferruat. Çünkü biz biliriz ki yer gök dua üzerine kuruludur ve Kuran okumak ondan destek almak imanımızın gereğidir.

            Bir dua ile en azından bir dua ile kahramanlarımıza destek olalım. Evet destek tam destek. Onlar bizim bekamız için oradalar.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Vatan  -  14-10-2019 - 10:27
Vatanimiz ve milletimiz icin belki de tarihinin en kritik donemleri olan bu gunlerde; devletimize ve guvenlik guclerimize destegimizi hic olmadigi kadar saglam vermeliyiz. Biz birlikte guclu olmadikca bu topraklarda yasama sansimiz kalmaz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net