06 Temmuz 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
VATANIMIZ VAR BİZİM
15 Ekim 2019 Salı Bu yazı 9766 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kan ile sulanmış yemyeşil vatanımız var bizim.Rengini kan renginden almış semalarda gurur ile dalgalanan bayrağımız var bizim.Yankıları semaları titreten ezanımız var bizim.Göz pınarlarını nemlendiren Kuranımız var bizim.Kardeşliğini unutmayan Milletimiz var bizim.İnsanlığa eşit yaklaşmış tarihimiz var bizim.Fakire,kimsesize,zorda olana  gönül açan devletimiz var bizim.Dertlere göğüs germesini bile sabrımız var bizim.Vatan,namus,Ezan,Kuran söz konusu ise ölünce gideceğimiz yer olan Cennetimiz var bizim. Cihan unutmuş olacak bunları çok yazık.

      Unutmuşlar;mücadele azmimizi,inancımızı,sevdamızı,sadakatimizi,kararlılığımızı ve aşkımızı.Şimdi tekrar hatırlatıyor insanlığa bu yüce Millet ''her Türk asker doğar''sözünün uygulamasını.Bir birleri ile kavgalı olsana söz konusu vatan olunca gerisine teferruat olarak bakan kardeşliğimizi unutmuşlar.

     İçi başka dışı başka olanlara mesafemiz var bizim.Yalan konuşanlara tavrımız var bizim.Kandıranlara isyanımız var bizim.Yolda bırakanlara kızgınlığımız var bizim.Bunların hepsine karşı duracak azmimiz ve imanımız var bizim.Bizim çok şeyimiz var ama göstermeyiz utanırız yaradıcımızdan.

     Bir elin verdiğini diğer eline götermeyen edebimiz var bizim.Verdiği kararı uygulayan yolumuz var bizim.Çıktığı yoldan dönmeyi ar sayan yolumuz var bizim.Bizim daha cihanın bilmediği ve bilemeyeceği çok şeyimiz var.

     Yıllardır terör ile uğraşan bu yüce Milletin çok canı yandı.Bir çok ayak oyunlarına göğüs gerdi.Sabretti erdem gösterdi.Dost görünenlerin dost olmadığını bile bile tedbirli bir şekilde oyun kurucuların en hayırlısına sığındı ve rahmetinden ümit kesmedi.Şimdi şahlanma zamanı,zafer zamanı,oyun bozma zamanı.Kuruyan çöllere su getirme zamanı.Pınarlarda güzel zamanlar geçirme zamanı.

     Bir tek sivile zarar vermeden şevkatli kolları ile mazlumu saran,acı doyuran,yolda kalmışa yoldaş olan kahraman silalı kuvvet mensubu kardeşlerimin vazifelerinde başarılar,çıktıkları bu cihat yolunda zaferler nasip etmesi dileği ile Tüm silahlı Kuvvetler mensuğlarını saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

     Mermileriniz zalim olan hedefleri bulsun,Seher vakti vatan beklerken Rabbim gözlerinize yorgunluk vermesin,kanınızı toprağa düşürmesin,çıkmış olduğunuz bu kutlu yol ve taşıdığınız al bayrağı yere düşürmesin.

Alaattin GÜNEŞER

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hayati Tercan  -  16-10-2019 - 06:49
Yüreğine sağlık Alaaddin bey! Millet olarak bizde Amin diyoruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şuayip Bütün
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  06 Temmuz 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net