22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
Propaganda ve Zafer
16 Ekim 2019 Çarşamba Bu yazı 11221 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Propaganda, çok sayıda insanın düşünce ve davranışlarını etkilemek amacını taşıyan önceden planlanmış bir mesajlar bütünüdür. Propaganda ile amaç başka insanların ve milletlerin tutumunu ve davranışlarını etkilemektir. Propaganda tekniklerini mücadele eden yada savaşan gruplar kendi amaçları doğrultusunda kullanacaktır.

 

Propagandanın önemini son günlerde daha iyi anlamaktayız. Mehmetçiğimiz başarılı bir harekat yaparken sadece dışta değil içte de bazı hainler ve çıkar grupları tarafından bu durum çarpıtılmaya başlamıştır. Yani ülke güvenliğimiz amacı ile yapılan ve yüzde yüz haklı olduğumuz bu davada  kara propaganda ile karşı karşıya kaldık.

 

Harekata karşı başlatılan kara propaganda ile halkın ordu ve devlete güvenini sarsmak, milli birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmak, devletimizi dış dünyada zorda bırakmak amaçlanmaktadır.

 

Devletin bekası, sınır ve bölge güvenliği için başlatılan  “Barış Pınarı Harekâtımızı,” hem dünyaya hem de kendi vatandaşlarımıza doğru ve etkili bir şekilde anlatarak desteklerini almak mecburiyetindeyiz.

 

Neredeyse dünyanın hemen tamamı bu harekata karşı olduklarını gösterdiler.  İşin doğrusu bizde buna çok da şaşırmadık. Fakat merhum bilge kral Aliya İzzetbegoviç’in “ Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” Dediği gibi Azerbaycan hariç Türk dünyasının sessizliği, Pakistan hariç İslam dünyasının sessizliğini hiç unutmayacağız.

 

KKTC Cumhurbaşkanının makamının şerefine yakışmayan sözlerini, Filistin’in tutumunu, Amerikan uşağı kralları için yas tuttuğumuz Suudi Arapları da hiç unutmayacaktır bu millet.

 

Takındıkları tavırdan görünen o ki bütün Arap alemi toplansa da bir Türkiye etmez. Rabia’nın nasıl çöktüğünü hepimiz gördük. Bu harekatı sarılacağımız Türk Milliyetçiliği ve ebedi  başkomutandan aldığımız güçle  Allahın izni ile başarı ile tamamlayacağız.

 

Avrupa Hun Hükümdarı Attila’nın “ Sınırlarınız tehlike de ise sınırlarınızı genişletin” sözü gereği bu gecikmiş harekat ile oluşturulacak güvenlik koridorundan bir daha çıkmamamız gerekir.

 

PKK/YPG'li teröristlerin Mardin'in Nusaybin ilçesinde basın mensuplarını hedef alması o bölgedeki gerçeklerin kamuoyuna aktarılmasını engellemeye çalışan bir terör örgütü faaliyetidir. Bu da örgütün ne kadar kötü ve zor durumda olduğunun göstergesidir. En önemlisi de dünyanın buna tepki göstermemesidir. Kendi gazetecileri olsa dünyayı ayağa kaldıracak olan batının maalesef tepkisiz kalması her zamanki gibi çifte standartlarının göstergesidir.

 

Bu kara propagandalara ve çarpıtmalara karşılık kendi doğrularımızı ve haklılığımızı anlatan videolar, mesajlar hazırlayarak sosyal medya aracılığı ile anlatmamız gerekiyor. Bunun için medya ve özellikle sivil toplum örgütleri ortak bir dil ve eylem geliştirmesi gerekmektedir.

 

Türk milleti yanında oldukça Mehmetçiği yenecek silah yoktur. Allah Türk Ordusunun, Türk milletinin  yar ve yardımcısı olsun…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net