29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
ÇÖLDE YÜRÜMEK
15 Kasım 2019 Cuma Bu yazı 20621 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

                          ÇÖLDE YÜRÜMEK

     İnsanların kendilerine seçmiş oldukları hedefler farklılık arz ettiğinden kimisi  kendisine yaşadığı hayatı zehir ederken,kimisi dünyada huzur dolu mutlu bir hayat sürdürmektedir.Bu hayat tarzı emeller,ihtiraslar ve arzularla alakalı olmak ile beraber etrafında yaşayanları ve akrabalarını da yakından ilgilendirmektedir.

     Dünya hayatını kendine ideal edinenler ve emelleri uzun olanlar,yaşam tarzları,söylevleri ve fikirleri ile çoğu zaman etrafındaki insanlara rahatsızlık verirken,iticilikleri çevrelerine rahatsızlık vermekte,adeta hayasızlıkları topluma kötü koku yaymakta,varlıkları insanlar tarafından kabul görmemektedir.Emellerini insanın  kısaltması lazım neden mi;Bir gün içinde insana akşam ne kadar kısa ise,ahi ret günü yani  insanın kıyameti (ölümü) o kadar kısadır.

     Hayatın boş olduğundan bahsedenlerin, sözlerini sarf ettikleri toplumdan ayrıldıktan sonra, söylevlerine ters,kötü davranışlarına hareketlerine kaldıkları yerden devam etmeleri kendi yalancılıklarını kendilerinin itirafı değil midir.Kanın damarda dolaştığı gibi içimizde taşıdığımız kötülükler bizleri yalnızlığa itmekte,kalbimizde ki merhameti yok etmekte adeta insanı yiyip bitirmektedir.

     Ölümü ve sonrasını düşünmeden yaşanmış bir hayat,insanların akıllarında olumsuz izler bırakmakta ve öldükten sonra da bedduaların devam etmesi,hesapsız yaşamaya devam edenlerin ahi ret hesaplarının çok zor geçeceği,kaçınılmaz bir gerçek değil midir.

     Mesele dini bilmek olsaydı şeytan hepimize hoca olurdu değil mi.Mesele bilmek ve bildiklerini konuşmak değil insanın bildiğini yaşamasıdır.İnsanın gayesini doğru yaşaması  arkasından  şerefli bir insandı,eğri yaşaması  ise şerefsiz biriydi söylevlerine sebep olur değil mi .Unutma öldüğünde ya şerefli olarak anılacak yada şerefsiz diye tarih de yerini alacaksın.

Alaattin GÜNEŞER

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı Güventürk  -  15-11-2019 - 08:57
Süper bir yazı oluş benim yazıyla aynı yerde buluşmuş. Bu gün değil bize yarınlarda lazım. Bu dünya değil ebed lazım bize. eline sağlık üstat.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net