27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
VATANA İHANET
22 Kasım 2019 Cuma Bu yazı 27780 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Konuya vatana ihanet diye başlayınca doğal olarak hemen akla bölücü terör örgütünün uzun yıllardır yapmış olduğu eylemler neticesinde ülkemize verdiği zarar gelir.

            Yada yıkıcı terör örgütünün sinsi ve kalleşçe yapılaşması neticesinde olgunlaştığı kanaatine vararak yapmış olduğu kalkışma hareketi ve ardından devletime milletime verdiği zarar gelir.

            Evet tamda bu. İkisi de doğru ve ülkemize vermiş oldukları zarar hiçbir şeyle ölçülemez.

            Her ikisi de devletin ve milletin bekasına ve dirliğine direk saldırıda bulunmuştur. Elhamdülillah her ikisi de milletin basiretli tavrı ile bertaraf edilme yolundadır. Bürük kısmı halledildi.

            Ancak;

            Maalesef sadece bu terör örgütlerinin açıktan yapmış oldukları saldırılar veya kalkışmalar ile hainlik sınırlı değildir.

            Hainlik haniliktir. Kimilerine göre şöyle böyle diye adlandırılıp göreceli olan bir şey değildir. Herkesçe kabul edilir.

            Sözlüklerde hainlik; kutsal şeylere el uzatma veya kutsal sayılan şeylerin hilafında davranmak demektir. Diğer anlamı ise benim asıl konumu oluşturan kısmı teşkil ediyor. Yani, görevi kötüye kullanma, güveni sarsma ve itimat duygusunu boşa çıkarma demektir. 

            Açıktan askerime polisime veya güvenlik güçlerinin dışında bulunan devletin diğer organlarına saldıran terör örgütünün yapmış olduğu hareketler elbette hainliktir. Bunu dışında kalleşçe ayaklanma ile ülkemizin yapısını değiştirme girişiminde bulunanlarında yaptıkları hainliktir. Hainliğin cezası ise öyle hafifletmeden en ağır şekilde verilmelidir. Veriliyor mu derseniz evet veriliyor ve dağda iyi tespit edilip anında etkisiz hale getirilmelidir ve şehirde ise çok ciddi ve sağlam bir yargılanma yapıp en ağır ceza verilmelidir.

            Dağda hıyanetlik yapanlara Kürt halkı falan deyip asla ve asla saf vatandaşlarımız ile karıştırılmamalıdır. Onları vatandaşlarımız ile aynı safta görmekte bence hıyanetliktir. Eğer ülkem içinde böyle düşünenler varsa ki var işte onlar farkında olarak hem de haince olarak yurtdışında ki bizim tezimize de zarar vermektedir.

            Ayrıca devletin birliğine kalkışma yapan hainlerinde güzel bir adli süreçten geçirilmesi ve sağlam tespitler, objektif tespitler ve adil ve herkes tarafından kabul edilecek ve herkese aynı şekilde uygulanacak bir yargı ile yargılama yapıp gerekli karşılık ona göre verilmelidir.

            Bizim güzide milletimizin bir tek ve en önemli yapması gereken bu hıyanet şer odaklarına karşı uyanık olmasıdır. Dik durmasıdır. Birlik olmasıdır. Aksi durumda onların şerliği ve şeytanlaşmış insanlığı toplumun her kesimini etkisi altına alır. Bugün şer gördüğümüz kimi düşünce ve tavırlar ve eylemler eğer birlik olmazsak yarın normalmiş gibi görünmeye başlar. İşte asıl tehlike orda başlar yani hıyaneti, şer’i normal gibi görmek yıkar bizi.

            Güzide devletimin insanlarını yetiştiren vatansever, devletine bağlı, bayrağına ezanına saygılı tüm öğretmenlerin günlerini kutluyorum. Onların ölümsüzlüğü, yetiştirdiği evlatların devlet millet sevileri kadardır.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Rumuz  -  26-11-2019 - 19:05
Emeginize saglik
Kale  -  25-11-2019 - 10:27
Milletimizin icinden ne yazikki kahramanlar kadar hainlerde cikiyor. Uyanik olunmali. Her zamankinden daha cok uyanik olunmali.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net