01 Ekim 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRİYORUZ
İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRİYORUZ
4 Gündür Kayıptı, Kızılırmak'ta Ölü Bulundu
4 Gündür Kayıptı, Kızılırmak'ta Ölü Bulundu
Protokol İmzalandı
Protokol İmzalandı
Kardeşlerimizin Yanındayız
Kardeşlerimizin Yanındayız
  YAZARLARIMIZ
GÖRDÜĞÜNE İNANANLAR
29 Kasım 2019 Cuma Bu yazı 11517 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Görmek bazen yanıltır, hataya düşürür,yanlışa iter,düşünce bozukluğuna sebep olur.Kime nasıl bakılması gerektiği,sevginin derecesi,teslimiyetin boyutu,itaatin şartları tamamen belirlenmiş olup sınırları da çizilmiştir.Haddi aşmak insanı küçük düşüreceği gibi,sağlığını bozar,toplumda kıymetini yok eder,yapanı alay konusu haline getirir.

     Toplumumuzda unutulan ve neredeyse yok olmaya yüz tutmuş verdiği sözün arkasında durma ma  konusu aslında bizim içimizi dışımızı açıkça ortaya koyan,delilleri ile tescilli bir yalancılığın itirafından başka bir şey değildir değil mi.İnsanımız söze inanmalı ama gözünün içine bakıp bu doğrumu yalan mı diye sorgulama yapmamalı .Aslın da Mümin söze inanır,münafık ise göze sözü toplumun ne halde olduğunu açıkça göstermektedir.İman gayba imandır gördüğüne inanana mümin denmiyor.

     Firavun Kızıl denizde boğulurken ben Musa'nın Rabbine iman ettim dediğinde Allah Firavunun dönüşünü kabul etmiyor.Neden mi gördü çünkü,Hz Musa ona hakkı anlatırken sürekli sorgulayan,alay eden,doğrulara rakip olan bir tavır içinde değimliydi.

     Soğukta üşüyen biri ilerde  ateş görse ısınmak için ateşe davet edilmediği zaman neler hisseder nasıl kızar değil mi.Kızgınlığını dile getirmek üzere  ateşe doğru yaklaştığında adamın ahırının yandığını ve  onu söndürmeye çalışanları gördüğünde ise yanlış düşüncesinden pişmanlık duyar ve yangını söndürmesine yardımcı olurken hem de ateşin sıcağında  ısınır herhalde.

     Geçmişte yaşanan ve bizlere örnek teşkil etmesi gereken o kadar yaşanmış tecrübeler var ki.Neden ibret almadığımızı,akıl dünyamızı düzgün kullanmadığımızı,ruh dünyamıza kirli düşünceler bulaştırdığımızı,beden sağlığımızı bozduğumuzu,kendimizi toplumda küçük düşürdüğümüzü anlamış değilim ya sizler anlayabildiniz mi.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kırlangıçoğlu Oktay
Alkın Erkek
İsmail Dursun Kuzucu
Ahmet Kankal
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  30 Eylül 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net