17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
HATA VAR AMA
02 Aralık 2019 Pazartesi Bu yazı 16789 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir süredir manen ruhumu dinlendirip, kendimi mutlu hissettiğim ve üzerine kitap yazdığım umre görevini deruhte ediyorum.

            Uzunca zaman sayılacak bir süredir rehberlik yapmaya gayret göstermiş olduğum bu iş kolunda kendi mekânımız olan Hürriyet dört yol mevkiine büromuzu açtık ve söz konusu yerde faaliyetimizi sürdürme gayretine girdik.

            Elhamdülillah bizim bu yerimizi bilen eş, dost, akraba, arkadaş çevresinden hayırlı olsun ziyaretleri oluyor. Gelenden gelmeyenden ve gelme düşüncesinde olup da gelemeyen herkesten Rahman razı olsun. Gelen herkese kapımız açık olduğu gibi gelemeyen herkese de düşüncemiz halistir ve değişmez.

            Neyse bu konu kendimizle ilgiliydi. 

            Asıl konum farklı.

            Ziyaret için gelen farklı kişi veya gruplardan bir tanesi de kısa adı TEMAD olan ve bizimde disiplin başkanı olduğumuz Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Kırıkkale şube başkanlığıydı.

            Ziyarete gelen başkan ve üyelerinin ortak bir serzenişini veya kırgınlığını dile getirmeyi uygun bulduk.

            Bu derneğin genel merkezi Ankara’dır ve Kırıkkale şubesini çok zor şartlar altında Coşkun Koçak başkanın önderliğinde kurduk. Yusuf Erdoğan başkan ise derneği maddi manevi desteği ile geliştirdi. Bugün sanırım Emekli Astsubay, eş ve çocukları ve gönüllü üyeleri ile üye sayısı üç yüzü geçti. Bunların aile fertleri de göz ününe alındığında binlere yaklaşan bir aileyi temsil etmekteler.

            Söz konusu dernek olan TEMAD sivil toplum kuruluşu olmanın gereğini itina ile yerine getirme gayretindedir. Toplumsal olayların olduğu her ortamda devletinin ve milletinin yanında yer alması ve durdukları yerin bayrak, ezan, devlet, millet yandaşlarının yanı olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

            Ömürlerinden büyük bölümünü vatan millet için operasyon bölgelerlinde geçiren, bazılarının çocuklarının doğduğunu ve çoklarının da çocuklarının büyüdüğünü görmedikleri bir süreçten geçen bu derneğin üyeleri vefasızlık ve dışlanmışlıktan şikâyet ettiler.

            Gerek dernek başkanı ve gerekse diğer yönetim üyelerini sohbetimizde Kırıkkale’mize atanan validen başlayarak tüm bürokratları ve seçimle iş başına gelen tüm yöneticileri tebrik ziyaretinde bulunduklarını anlattılar.

            Atanmış bürokratlara ve seçilmişlere hem ilimize hoş geldin veya seçilmişlere hayırlı olsun diyoruz hem de nasıl verimli çalışırız, bizlerin sizlere katkısı ne olur diye soruyoruz, onlarla uyumlu çalışma ve bulunduğumuz yere katkı verme gailesinde olduğumuzu anlatıyoruz diyorlar.

            Ancak diye ekliyor bu kahraman silahlı Kuvvetlerinin emekli olmuş evlatları: Biz bu düşüncemizi anlatıyor, onlarla bir sivil toplum kuruluşu olarak nasıl verimli çalışırız diye konuşurken kendileri bizleri adeta ziyaret sonrasında unutuyor. Bugüne kadar yapmış olduğumuz ziyaretlerin arkasından iadeyi ziyaret yapanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bu konuda iktidar il başkanı ve Yahşihan belediye başkanın hakkını yiyemeyiz. Kendileri her zaman yanımızda oldular. Ama pek çoğu bizleri ziyaret sonunda unuttular. Bırakın iadeyi ziyareti bazıları bizlerin ziyaret randevusuna cevap bile vermediler. Diyorlar.

            Bu işte bir hata var. Kimse bu insanların vatan millet devlet sevgisinden şüphe etmemelidir. Ve istedikleri de atla deve değil. Dikkate alınmak ve en azının 25 yıl devlet tecrübesi olduğu düşünülürse yaşadıkları yere katkı sağlama düşüncesi olmasıdır. O halde kendilerine randevu talebi gittiğinde geri çevrilmek kırıyor bunları.

            Elbette pek çoğunda benimde bulunduğum kabuller oldu. Ama randevuya cevap verilmeyenlerinde olduğunu biliyorum.

            O halde bu yanlışın nereden kaynaklandığını bilmek ve bu tecrübeli insanlardan ilimiz yönetiminde daha aktif yararlanılması gerekmiyor mu?

Peki, bu kime düşer derseniz belki kendilerini daha iyi anlatamayan TEMAD üyelerine ve ama bir o kadar da bu ilgiyi esirgeyenlere düşer. Yanılıyor muyum?

            Selam ve dua ile…

            

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net