07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
İŞSİZLİK
04 Aralık 2019 Çarşamba Bu yazı 16636 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İşsizliğin, dünyanın en kötü, dayanılmaz bir sızısıve acısıolduğunu yaşı kemale ermiş insanlar, başkalarına muhtaç olduklarında daha iyi anlarlar. 

Bir eli yağ da, bir eli balda olan azınlıklar, yokluğun ve parasızlığın ne olduğunu maalesef anlayamazlar.

Tüm araştırmalar gösteriyor ki ülkemizin en büyük sorunu işsizliktir. Açıklanan rakamlar korkunç sayılara erişmiş, birçok insanımız bugünlerde iş bulacağından ümidini kestiği gibi geleceğe aitte tüm umutlarını da yitirmişlerdir.

Eğer mesai saatleri içinde, yani insanların çalışma saatleri içinde de kahveler ve çay ocakları dolu, sokaklar insanlarla tıklım tıklımsa, bilinki o ülkede işsizlik hat safhadadır.

İçeceği birtek çayla akşama kadar gazetelerin iş ilanlarını kaç kere büyük umutlarla okumuşlardır.Kim bilir günde kaç kapı yüzlerine kapanmıştır.

Yandaş gazeteleri okuduklarında da sanki aynı ülkenin gazetesi, aynı ülkenin insanları değil gibi piyasada çok iş olduğu halde iş beğenmeyen yorum ve yazıları yüzleri kızararak okurlar.

Ülkemizde seçimlerin sık sık yapılması, hükümetlerin bu vesile ile popülistpolitika uygulamasıyla tekrar kandırılıyor, tekrar aldatılıyorlar. Umutlar hep başka bir bahara ertelendiğinde birde bakıyorsun zaman geçmiş, yaş geçmiş.

İşsizler gözlerinin önüne çekilen kara ve kalın perdeyi uzun süre çekip etrafını göremiyorlar.

 Aynı işsizler seçim bitip rüyadan uyanana kadar çok zaman geçiyor. Tam uyanacakları zaman yeni bir işe alınma masallarıyla yeni bir rüya görmeleri sağlanıyor. İşsiz kardeşlerimizin uyanıp silkinerek kendilerine gelmesi hep başka bir yöntemle engelleniyor.

Sarayın günlük yüksek giderleri, hazinenin parasının büyük bir kısmını harcayarak, yeni yatırımların yapılmasına mani oluyor.

Yapılan köprü ve hasta hanelerin müşteri garantili yapılması devlet hazinesinin uzun süre sömürülmesine neden oluyor. Halk dahada fakir olurken maalesef yandaş yükleniciler dahada zengin oluyorlar.

Yapılan özelleştirmeler, daha az işsizimizin iş bulmasına neden olurken,çalışanlarımız da hergün yeni vergi kalemleriyle aldığı ücretlerle geçimini sağlayamaz duruma getiriliyor.

Torpili olmayan normal vatandaşlarımızın polis ve askeriye hariç yerlerde iş bulma durumu nerde ise imkânsızlaşıyor.

Açılan kadrolara da yandaş ve yakınlarçeşitli yöntemlerle önce getiriliyor,sonrada daha iyi kadrolara yerleştiriliyorlar.

Kısmi zamanlı işe alınanlarda aldıkları ücretle çalışıp evinin, çocuklarının geleceğinisürdürmesi imkânsız hale gelmiştir. Bu insanlarımız çocuklarının geleceğini, eğitimini nasılkarşılayacakları ile derin endişeler taşımaktadırlar.

İşverenin istediği zaman çalışanları kapının önüne koyması ise daha derin bir yara oluşturmaktadır.

İşin en acısıda işsizlik ülkemizin bir numaralı sorunu iken, yandaş yazılı ve görsel basının bu konularla hiç alakadar olmadığıdır. Bazı gazeteleri okuduğumuzda, çoğu televizyonları seyrettiğimizde ortalık okadar güllük gülistanlık ki, herkesin imrenesi geliyor!

‘’İş çok, herkes iş beğenmediğinden iş bulamıyor’’ diyede insanın aklı ile dalga geçmeleri varya çoğu insanı deli etmektedir.

Ey hükümetin yetkilileri:

Biliyorum, hiçbirinizin işle ilgili bir galesi yoktur. Çünkü tüm yakınlarınızı, uzun süren iktidarınız zamanında ballı kaymağı olan yerlere yerleştirdiniz.

İnanın halkın durumu çok vahim. Kimi iş bulamıyor, kimisi de iş bulmuş ağır vergi yükleriyle inin inim inlemektedirler.

Sizleri her dönem destekleyen, her dönem oy veren garibanlarıda biraz düşünün.

İnanıyorum ki onlar yine size oy verecekler.

 Çünkü onları hep din iman ninnileriyle uyuttunuz. Çoğunun uyanacağı da zor görünüyor. Çünkü din iman edebiyatıyla uyutulanlar maalesef ölmeyince uyanmıyorlar.

Eğer uzun iktidarınızda onların sizin üzerinizde bir kul hakkı olduğunu düşünüyorsanız, din, imanla ilgili gerçekten samimi iseniz, Allaha samimi inanıyorsanız,  şu işsizliğe acil bir çözüm bulun.

Şu günlerde milletin tenceresinde aş yerine taş kaynadığını da sakın ha unutmayın.20.11.2019

 

                                                                                                                                              İsmail Dursun KUZUCU

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net