16 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
İlmek İlmek Dokuyoruz
İlmek İlmek Dokuyoruz
834 Konut Satıldı
834 Konut Satıldı
Yiğit'e Son Görev
Yiğit'e Son Görev
Şampiyona Görkemli Kutlama
Şampiyona Görkemli Kutlama
  YAZARLARIMIZ
Düşmek
10 Aralık 2019 Salı Bu yazı 7631 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yolda hızlı bir şekilde koşarken arkamdan gelen bir darbe ile yere yuvarlandım. Kimin  vurduğunu göremedim. Yanımdan geçen kişi bana yardım etmeyip ilerlediğinde anladım onun yaptığını. Benim arkamda kimse yoktu artık. Ama o hep korkuyordu, yaptığı eylemden dolayı  bir gün bunların kendi başına da geleceğinden. Ben yol ayrımına geldiğimde yolum değişti. Belirli bir zaman geçtikten sonra o yolda kaybolduğunu anladım.

Şunu unutmayalım ki yaptığım her yanlış işten sorumluyuz. Her ne olursa olsun hak etmediğimiz ne varsa elimizden gider. Birilerinin üstüne basarak veya onları kullanarak geldiğimiz yerden farkına varmadan düşebiliriz.  Ancak bunu fiiliyata dökerken değil de düştükten sonra anlıyoruz, ama geç oluyor.

Hayat bize yolumuzu çizerken iki seçenek sunuyor. İyi ya da kötü, doğru ya da yanlış. Biz  hangi yöne gideceğimize kendimiz karar verdiğimiz için nedense menfaatlerimiz doğrultusunda seçim yapıyoruz. Sonunu düşünmeden hareket ediyoruz. Yaptığımız seçimler gün gelir bizi üzer. Başta üzülmek yerine sonda üzülmek bize daha ağır gelir. Hayat serüveninde hatalar yapılır. Yapılan hataları düzeltme şansımız varken araya nefsanî duygular girince insan kırıldığı yerde kalıyor. İmkânımız varken yapmak gerekir, şayet imkânlar elimizden kayıp gittiği zaman hiçbir anlamı kalmıyor.

Kandırmaktansa kandırılmak efdaldir demişti bir büyüğüm. Kandırılanın hesabını Yaradan soracağı için kandıran sadece o an kazandım zanneder. Ama bilmez ki ileride o, dağ gibi karşısına gelir. O zaman yaptığı hatayı anlar; ama ancak elinde kocaman bir pişmanlık olur. Neden olduğumuz gibi değil de insanların gözünde değerimizi sorguluyor hâle geldik. Onların görüşlerinde bize karşı biraz daha saygı artsın diye mi bu yaptığımız yanlış hareketler? Mızrak çuvala sığar mı hiç? Elbet açığa çıkar, o an göremesek de elbet çıkar. İnsanlar, yalanlarına inandırmak için yemin ederek başkalarını kandırmaya çalışıyorlar. Bu sadece o an için aldığı hazdır. Ama söylenen o yalan ileride mutlaka açığa çıkacaktır. Hiçbir yalan ve yanlış iş gizli kalmaz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İdris Aykul
Şevket ÖZSOY
Nesrin Bulat
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net