16 Temmuz 2020 Perşembe
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
İlmek İlmek Dokuyoruz
İlmek İlmek Dokuyoruz
834 Konut Satıldı
834 Konut Satıldı
Yiğit'e Son Görev
Yiğit'e Son Görev
Şampiyona Görkemli Kutlama
Şampiyona Görkemli Kutlama
  YAZARLARIMIZ
Gelecekten Geçmişe Özlem
31 Aralık 2019 Salı Bu yazı 5372 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sen gittin ümmet öksüz kaldı, biz birbirimize düştük, yıldızlarımızı kaybettik gören gözlerde, seyr-ü sülükten gidenleri yalanladık, ayağının altındakiler hortladı, ilk kıbleni hainler bastı, doğduğun topraklarda kan aktı, Kur’an’ın hükümleri tartışılmaya başlandı, hadislerin göz ardı edildi, “Şu zamanda bunlar olur mu?” diye söylendi. Yapılan her yanlış işe bir kulp takılmaya başlandı. Adını anarkenki getirdiğimiz salavatlar yalakalık olarak algılandı. Müslüman olmayanı dost edinmeyin dendi, etrafımız hep onlarla doldu. En acı tarafı ise onlarla birlikte bayramlarını kutlar olduk.

Ayakların şişene kadar namaz kılardın, şimdi kalbi temizler çıktı. Açlıktan karnına taş bağlardın, şimdi doymak bilmezlik başladı. Hiçbir zaman rahat yatmadığın yataklardan, şimdi kuş tüyü yataklardan kalkamaz olduk. Seccadelerin kumlardı, seccadesi halı olanlar namaz kılmaz oldu. Kendinde olmasa da vermeyi severdin, şimdi benim malıma ortak mı denmeye başlandı. İlklerin ilki dediğin, çok sevdiğin ilk iman eden sevgili zevcenize –annemize- küstahça saldırılar yapıldı, biz sesimizi çıkartmadık.

Devlet hazinesinden bir hırka çalan kimse savaşta ölse şehit olmaz derdin, şimdi devlet malı baba malı diyenler oldu. Makam, mevki hırsı olmasın derdin, koltuk savaşları çıktı. Ahde vefaya o kadar değer verirdin ki düşmanlarına bile vefasızlık yaptırmazdın, şimdi ise yapılan iyilikler yapmasaydın oldu. Sınırlar ötesini düşünürdün, şimdi biz komşumuzun derdini görmez olduk. Ümmetin çok çileler çekmekte, bazıları görmemek için gözünü kulağını kapatmakta. Sen bize kardeşlerim derdin, biz ona layık olamadık. Seven sevdiğine benzer derdin, benzediklerimiz bize benzemeyenlerdi. Sadece seni sevmemiz dilimizde kaldı. Dinimizi hoş görsünler diye, ispatlamaya çalıştık. Dini yaşamadık, yaşadığımızı din bildik. İşin aslını bildik amma velakin o hep dilde kaldı, kalbe bir türlü inmedi.

Senden sonra yıldızlarım dediğin sahabe efendimizin yaşantısını görenler başka nesillere söylediklerinde bunlar delirmiş diye hitap ederlerdi. Sahabe efendimiz o yaşantıları görseler bunlar dinden çıkmış derlerdi. Şimdi bizim yaşantımız ne hâlde bilmiyorum. Bizi bizden aldılar. Gidişat yanlış yerlere doğru yol almakta. Zorunda olduklarımız göz ardı edilmekte. O büyük randevu geldiğinde, göz ardı ettiklerimiz önümüze getirildiğinde ise pişmanlığımız ne kadar büyük olursa olsun hiçbir fayda vermeyecek. Ölüm ansızın gelmeden hazırlıklı olmak gerek.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İdris Aykul
Şevket ÖZSOY
Nesrin Bulat
Nusret Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net