28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BİLGİLENDİRME
01 Ocak 2020 Çarşamba Bu yazı 38288 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Eylül 2019 tarihinden bu yana sadece Elhamdülillah gitmiş ve İnşallah gideceğimiz umre programını bilginize sunmanın dışında umre ve hac ile ilgili gerek sosyal medyada ve gerekse basın yayın aracılığı ile paylaşım yapmadık. Bunun nedeni birlikte görev yaptığımız firmaya karşı vefa duygumuzdandır. Bilen bilir ve anlayan anlar.

Bir süre sigorta konusunda deneyimimizi birleştirerek umre rehberliği hizmetini birlikte yürütme gayreti gösterdik.

            Şimdi “kendi firmamız” ve “kendi programımız” umre konusunda yıllardır bir birikim elde ettiğimiz rehberliğimizi birlikte yola çıkacağımız umrecilerimize aktarmak için yola çıktık.

            Şükürler olsun bu güne kadar farklı zamanlarda zaman zaman zor şartlar altında kalsak bile özveri ile yapmış olduğumuz programlar umrecilerimizin deyimiyle “mükemmel” geçti.

Her geçen gün kendimizi bir talebe gibi ders çalışarak, araştırma yaparak, okuyarak ve okuduğumuzu yazarak biraz daha geliştirdik.

Umre konusunda detaylı bir rehber olacak nitelikte yazmış ve dijital ortamda çoğalttığımız kitabımız konu ile ilgili olanlar ve okuma âlicenaplığını gösterenler tarafından beğenildi ve övgü ile bize dönüşü oldu.   

İnşallah 13 Ocakta yeni bir programa çıkıyoruz.

Bu programda da inşallah umreye gitmeye niyetlenen umrecilere ilk andan itibaren ne demiş ne vaat etmişsek aynısını eksiksiz yerine getirip, memleketimize döndükten sonra bir dost kazanma gailesinde olacağız.

9 Ocak’ta çekilecek Hac kurası neticesinde kurada çıkan Hacı adayları ile Haccı inşallah birlikte yapacağız. Ayrıca özel hac denilen sistem ile hacca gitmek niyetinde olan hacı adayları ile de beraber gidilecektir. Konu ile ilgili bilgilendirme ofisimizde yapılacak ve inşallah hacda birlikte olacağız.

Elbette kayıt yaptırmayı ve detaylı bilgi almayı unutmamak gerekiyor.

            Bir sonraki umre programımız 22 Şubat’ta olacak İnşallah. Birlikte Kâbe’de Ravza’da sizin sadece ibadeti düşüneceğiniz ve diğer tüm konuları 24 saat uzman rehberlik ile firmanın çözeceği bir arınmaya yolculuk için “cennet yolcuları” umre gurubuna dâhil olmanız yeterli olacaktır.

            Yukarıda belirttiğim ve tanıyan, bilenlerin gözlemlediği gibi bizim parayla pulla işimiz olmaz. Elbette ticaret “kazanmak” için yapılır. Ama bizim için zaruri ihtiyaçlar dışında kazanç amacımız sadece umreye gitmektir. O kutsal toraklarda Allah(cc) Resulünün (sav) nazar ettiği yerlere Kâbe sevdalıları ile birlikte nazar etmek, ayağını bastığı yerlere yüz sürmektir.

            Bu sevdayı yaşarken bizimle birlikte yaşamak arzusunda olanlara ise elimizin erdiği, dilimizin döndüğü kadar yardımcı olmak, o cennet yolcularına bilgilerimizi aktarmaktır. Bizden fazla bilenleri ise tıpkı Hazreti Cebrail’in Resulullah(sav)’a rehberlik ettiği gibi rehber kabul edip boynumuzu büküp, gönüllerimizi yakarak dinlemek, içimize, gönlümüze bilgileri nakşetmektir.

            Bu bilgilendirme neden oldu, nereden çıktı derseniz; Allah şahit reklam amaçlı değildir bu yazı. Sadece bundan böyle eski firmadan ayrıldık ayrılalı Kâbe- Ravza sevgisi konusunda yapmadığımız paylaşımları daha sık paylaşacağımızı bildirmektir. Bilgilerimizi görgülerimizi bizimle olanlara, olmak isteyenlere para pul hesabı yapmadan rehberlik etmeye devam edeceğimizi anlatmaktır. Gönlünüzde “o belde” aşkı varsa size burada yazılı olarak taahhüt ettiklerimizi gün gün Allah(cc)’ın izniyle yaşatma gayretinde olacağımızı deklare etmektir. Ve cennet yolcuları umre grubunda olmak için bizimle irtibatınızın yeterli olacağını ortaya koymaktır.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Davut CANDAS  -  03-01-2020 - 18:11
Hocam seninle umre yapmak gerçekten ayrıcalık. Senin deyiminle bilen bilir bilmeyen kendi bilir. Hocam Istanbul dan selamlar. Hakkini helal et.
Sefa  -  03-01-2020 - 10:37
Allah yaptiginiz ve yapacaginiz ibadetleri kabul etsin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net