29 Şubat 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Atanmak İstiyorum
Atanmak İstiyorum
Bakan Kasapoğlu'na Bilgi
Bakan Kasapoğlu'na Bilgi
Yüksek Gerilim Verilecek
Yüksek Gerilim Verilecek
Saygılı’dan Birlik ve Beraberlik Mesajı
Saygılı’dan Birlik ve Beraberlik Mesajı
  YAZARLARIMIZ
MEVSİME GÖRE HIRSIZLIK
22 Ocak 2020 Çarşamba Bu yazı 2272 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her şeyin bir zamanı vardır. Kışın kış yiyecekleri yazın ise yaz yiyecekleri insanlarla buluşur. Her şeyi  zamanında yapmak isteriz. Yılların vermiş olduğu gazetecilik tecrübemle vatandaşların mallarını kendi malları gibi gören hırsızlar, mevsimine göre hırsızlık yapayı kendilerine düstur edindiğini gördüm. Bir yerde hırsızlık olayı duyduğumda cinlerim tepeme gelir. İnsanların yılladır biriktirdiklerini kendi malıymış gibi bir çırpıda alıp götürürler. Bu gibi kötü insanlara aman vermeyelim. Teknolojiyi sonuna kadar değerlendirelim.

 

UYANIK OLALIM

Yaklaşık 25 yıllık gazetecilik tecrübemle hırsızların mevsimine göre kendilerine iş alanları oluşturduklarını tespit ettim. Hırsızlar, kışın en büyük hedefleri araba aküleri oluşturur. Çünkü herkes tarafından bilinir ki, kışın araçlarda çalışma sorunları başlar. Bunu fırsata çevirmeye çalışan hırsızlar, araç akülerine göz dikerler. Çaldıkları aküleri değişik yoldan satmaya çalışırlar. Bu konuda Emniyetimizi tebrik etmek istiyorum. Güzel çalışmalara imza atıyorlar. Kışın hırsızların diğer bir hedefi ise, bağ evleridir. Çünkü vatandaşlar, yazın  bağda bahçede işini bitirir ve kışın şehre dönerler. Bunu fırsata çevirmek hırsızların başlıca hedefidir.   Burada güvenlik görevlilerimize büyük görevler düşer. Çünkü çalışma alanları çok geniştir. Yazın ise hırsızların başlıca hedefi evler olur. Çünkü bilirler ki, kışın evlerde kapalı bir yaşam süren vatandaşlar, bir anda kendilerini dışarıya atmaya başlarlar. Gece gezmeleri, piknikler ve tatil hevesi başlar. Bunları yaparken hırsızların hedefi olmayalım. Teknolojiyi sonuna kadar kullanalım. Hepimizin bildiği güvenlik kameraları ve cep telefonlarından ikametimizi izlemek bunların

 

GÜVEN VERİYORLAR

Çocukluğumda gece ve gündüz demeden sokakta oynamayı çok severdim. Hele de yaz tatili başladıysa gece geç saatlere kadar oyunlar oynardık. Oyunların ardından herkes evinden yemek için bir şeyler getirirdi. Gece yarılarına kadar getirilenleri yerdik ve sohbetler ederdik. Ama bir kısmını ayırırdık ve sohbette devam ederdik. Evlere dağılmadan önce herkes düdük sesini beklerdi. Uzaktan karanlığın içinden bir kişi çıkardı ve elinde düdükle öttüre öttüre gelirdi. Evet evet bildiniz o gelen kişi mahallemizin bekçisiydi. Bizi görünce "Ne yapıyorsunuz çocuklar" diyerek hal hatır ederdi. Bizlerde bir günde neler yaptığımızı anlattırdık. O da bize başından geçen ilginçlikler hakkında anlatımlar yapardı. Beklettiğimiz ikramları bazen yer, bazen ise geri çevirirdi. Çünkü onun kocaman bir ailesi, yani mahallesi vardı. O mahalle bekçiyi kendi öz evladı gibi sayar ve severdi. Bekçi amca yanımızda uzun durmazdı. Çünkü onu bekleyen bir mahalle vardı. Geçtiğimiz yıllarda bekçiler yeniden sokaklarda yerini aldı. Ama bu bekçilerimiz biraz gençler, mahalleli olarak bu gençlere sahip çıkmamız gerekir. Çünkü bizim huzurumuz için geceleri yaz, kış demeden çalışıyorlar. Onlara sahip çıkalım. Onlar mallarımızın  güvenliği için var güçleriyle geziyorlar. Onlara sahip çıkalım ve onlarla güzel anılar oluşturalım. Çünkü onlar bizim çocuklarımız. Kalın sağlıcakla.     

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Musa HACIBALOĞLU
Fazlı GÜVENTÜRK
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Şubat 2020 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net