26 Şubat 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Af ve Mağfiret Sağanak Sağanak Yağacak
Af ve Mağfiret Sağanak Sağanak Yağacak
Tren Rayını Çalan Hırsızlar Yakalandı
Tren Rayını Çalan Hırsızlar Yakalandı
KOP'tan kalkınmaya 1,2 milyar liralık destek
KOP'tan kalkınmaya 1,2 milyar liralık destek
Kimeski'de Korkutan Yangın
Kimeski'de Korkutan Yangın
  YAZARLARIMIZ
Siyasette Vefa
22 Ocak 2020 Çarşamba Bu yazı 8357 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Birçok alanda olduğu gibi “Siyasette vefa olmaz” sözünü daha çok uzun süre siyaset yapmış siyasilerden duyarız..

 

Hangi siyasetçiye vefasızlık yapıldı  hangi siyasetçiye yapılmadığına dair somut bir veri var mıdır bilmem..

 

Bildiğim bir gerçek var ki her konuda olduğu gibi siyasetçilerimize de vefasızlığın daniskasını yapıyoruz 

 

Hatta bazı siyasilerimizi arkasından akla hayale gelmedik yalan ve iftiralarla büyük haksızlık ediyoruz.

 

Defterimizden silinecek siyasetçi ile silinmeyecek olanı ayıramadığımız gibi kıymetini bilmemiz gereken siyasetçinin de kıymetini bilmiyoruz

 

Durum öyle olunca da ne yazık ki önemli bir makamda, içinde bulunduğu partide yaptığı siyasetle adından söz edilecek bir siyasetçimiz olmuyor.

 

Hatta bu kıymet bilmezliğimiz yüzünden yüksek makamlarda, söz sahibi olan, kapısını çalacağımız bir bürokrat bile yetiştiremiyoruz..

 

Zaten sayıları bir elin beş parmağı kadar olan bürokratımızı akıldan izandan uzak, ipe sapa gelmez tekliflerle ya şehre küstürüyoruz ya da şehirden uzaklaşmalarına sebep oluyoruz.

 

Tıpkı hayırseverlerimize değer vermediğimiz gibi. Bıraktıkları hizmet ve eserleri görmezden gelip ailelerini üzdüğümüz gibi.

 

Tıpkı hayırsever Hacı Hidayet Doğruer, sanayici İbrahim Örs. siyasetçi Osman Durmuş’a yaptığımız vefasızlık gibi..

 

Karşılıksız bıraktıkları eserleri şehrimize kazındırdıkları değerleri, burada yaşayan yüzlerce kişiye açtıkları ekmek kapılarının kadrini-kıymetini bilmediğimiz gibi  

 

Bugünde geçmişten gelen kötü alışkanlığımızı, vefasızlığımızı, kadir-kıymet bilmezliğimizi mevcut AK Parti Milletvekili Ramazan Can üzerinden yürütüyoruz..

 

Bir zamanlar Kırıkkale’ye geleceği vakit yollarına kırmızı halı döşeyenler, hatta ‘Atom karınca’ benzetmesi yaparak çalışkan ve siyasette başarılı olduğunu anlatmaya çalışanlar şimdi linç edercesine eleştirip yerden yere vuruyorlar

 

Bir yerlere talip olup kazanamayan parti içindeki malum gruplar son seçimlerin vebalını Ramazan Can’a yükleyerek algı yaratıp kendilerine hareket alanı yaratmaya çalışıyorlar.

 

Çay ocaklarında, kahvehane ve özel ofislerde partinin üç vekilden bire düşmesi ve kaybedilen belediyelerin sorumlusunun Can olduğunu iddia ederek siyaset yapıklarını sanıyorlar.

Bunu da kamuoyuna pompalayarak hem partiye zarar veriyorlar, hem de farkında olmadan oy kaybına zemin hazırlıyorlar.

 

Oysa geriye dönüp baktığımızda seçilinceye kadar Kırıkkaleli olan seçildikten sonra burada bir daha görmediğimiz o kadar çok siyasetçi varken Can’a yüklenmeyi bir marifet sayıyorlar..

 

Son seçimlerin AK Parti adayı için ne kadar riskli bir durum olduğunu “Hangi sıradan aday olursan ol banko vekilsin” devrinin artık sona erdiğini hep birlikte görmedik mi?

 

Bu cümleden yola çıktığımızda Can’ın seçimlerdeki rolü ve Vekilliği ile ilgili kaynağı malum kişiler olan eleştirilerin insaf sınırını aştığını ve çok acımasız olduğunu söylüyorum..

 

O dönemki konjöktörü göz önüne almadan suçlu aramak yerine ne yaparsan yap sonucun değişmeyeceği ortadayken Ramazan Can’ın acımasızca linç edilmeye çalışılmasını doğru bulmuyorum..

 

Üstelik kamuoyunda karşılığı olduğu halde sırf siyasi hesaplaşma uğruna üstüne koro halinde gidilerek Ramazan Can’ı küçük düşürmeye çalışmanın siyaseten etik olmadığını biliyorum

 

İktidar Milletvekili olması hasebiyle buradan hiç kopmayan, yatırımlar konusunda mutlaka katkısı bulunan özellikle bireysel taleplerin hiç birisini çevirmeyen ve aş-iş konusunda hakkının teslim edilmesi gerektiğini söylemek istiyorum..

 

Sırf parti içi muhalefet yapma uğruna acımasız davranmanın kimseye bir faydasının olmayacağını, aksine siyasette bir değerimizin daha kıymetini bilmemiş olacağımızı düşünüyorum..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Misafir  -  30-01-2020 - 09:28
En az 3 kez mecliste odasına gittim. Görüşemedim. Diyelimki orda değildi, randevu bile vermediler. Geçiştirdiler, işi çok vs dediler. O danışmanlar var ya sanki danışman değil üst düzey yöneticiler, bakanlar 😀, insanlara üstten bakmalar, nerdeydim ne oldumcular.. Sizler görüşebilenler muhtemelen zaten her zaman yanındasınız veya direk tanıyor sizi. Bir de tanımadıkları ve görüşebilen kaç kişinin işini çözdüler bu isimler?
ertuğrul baloğlu  -  22-01-2020 - 21:47
sayın yazara katılıyorum. ben dahi sayın vekilimiz ramazan can\'a işimiz düşünce rahatlıkla görüşüyoruz. çok vekil tanıdım. ramazan can ve abdullah öztürkün kapıları her zaman açık ve her zaman görüşmek mümkün olurdu. şimdi de gidebileceğimiz yine ramazan can var. başka var mı?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Kemal Başal
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net