07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
VALİ BEY
29 Ocak 2020 Çarşamba Bu yazı 24115 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

                                               ( ANILARIM)

Sokak düğünlerinin yasaklandığı, katı bir şekilde denetimlerin yapıldığı, sokak müzisyenlerinin kan ağladığı, düğün salonu sahiplerinin keyfinden saz çalıp oynadığı yıllardı.

Sokak düğünlerinin yasaklanması, merkezdeki fırınların hala çalışması, taş ocaklarının çevreye verdiği büyük zararlarla ilgili valiliğimizi ilgilendiren beş altı konuda yazı yazmıştım.

Bu yazıları yazdıktan sonrada valilikten birileri yüzde yüz arar, konularla ilgili şahsımı veya gazetemi bilgilendirme yaparlar diye beklemeye başlamıştım.

Bir veya iki hafta daha bekledikten sonra arayan soran olmayınca tekrar ‘Sayın Valime Mektubumdur’diye yeni bir köşe yazısı yazmıştım. Herhalde Sayın Valim bu mektubuma cevap verir diye bayağı umutlanmıştım.

Çünkü böyle geniş kitleleri ilgilendiren bir konuda yerel basında çıkan haber veya yorumlar başka bir ilde yetkililer tarafından muhatap alınıp, tahlil edilir, ilgili yerlere bilgi verilirdi.

Fakat nafile bekleyişim bir hafta daha sürdü. Arayan soran olmayınca gazetenin internet sayfasından yazıların çıktısını alarak Vali Bey’le görüşmek üzere valiliğe gittim.

Vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili bir konuda valiliğimizin kayıtsız kalacağını düşünmemiştim.

Sayın Valim A….Bey güler yüzle gayet samimi bir ortamda beni karşıladı. Aynı zamanda İl Genel Meclisi üyesi olarak çalıştığım içinde köylerimizin sorunlarıyla ilgili sohbet etme fırsatı bulmuştum. Daha sonra gazetenin internet çıktısı yazılarımı kendisine göstererek, şehrimizin sorunlarıyla ilgili birkaç yazı yazdım. Bu konularla ilgili valilik tarafından aranırımdiye çok bekledim. Valilik tarafından aranmayınca, Sayın Valim köşemde size bir mektup yazmıştım buna yüzde yüz Valim cevap verir diye beklemiştim.Mektuba da cevap alamayınca sizinle görüşmeye gelme ihtiyacı hissettim.

İnternet çıktısı köşe yazılarımı Vali Bey’e uzattım.

Yazıların önemli kısımlarının altını çizmiştim. Fakat Sayın Valim yazıların tamamını tek tek okuyarak aradada bana sorular soruyordu. Vali Bey yazıları görüp okuduktan sonra hayretini belli ediyordu.

Yazıların tamamını okuduktan sonra yüzü daha da ciddileşerek ‘’Başkan, ben bu yazıların hiç birini görüp, okumadım’’ dedi.

Ben de Sayın Valim, haddim olmayarak söylemek isterim ki Valiliğiniz Basın müdürü bunların altını çizerek sizleri bilgilendirmemiş, görevini biraz ihmal etmiş dedim.

Vali bey basın Müdürünü odasına çağırdı. Yazıları göstererek ‘’Bu yazılardan benim niçin haberim yok, beni niçin bilgilendirmedin? Bunları bana getirip bilgilendirmek sizin göreviniz değilmi?’’ diye sözle ve beden diliyle bayağı uyardı. Daha sonra bu konuyla ilgili görüşeceklerini söyleyerek çıkmasını istedi.

Basın müdürü kızarıp bozararak göz göze geldiğimizde, canımı alacak gibi bakıyordu.

Vali Bey bana dönerek ‘’Hocam burada size teşekkür ediyorum. Siz bir vatandaş olarak, ilimizin önemli bir gazetesinin köşe yazarı olarak, toplumsal konulara değinerek aslında ilimizin sorunlarına parmak basmışınız. Eksikliği bizim bu konuda görevli arkadaşlarımız yapmış. Size ve gazetenize tekrar teşekkür ederim’’ dedi.

Vali Bey’e umduğumdan daha fazla ilgilenmesinden dolayı teşekkür ederek oradan ayrıldım.

Birkaç gün sonra köşe yazdığım gazeteye vardığımda gazete patronum M… Bey:

-Hocam sizin valilik Basın Müdürüyle bir sorununuz var mı?

-Hayırdır patron bir şey mi oldu.

-Bana Dursun Beyi gazetede yazı yazdırma, başka adammı bulamadın diye baskı yaptı.

Vali Beyle yaşadığım valilikteki konuşmaları M…Bey’e anlattım. Daha sonra ben gittikten sonra Vali Bey’in yüzde yüz kendisini sıkıştırmış olacağını söyledim.

M…. Bey’de ‘’Hele anlamıştımdemek ki Vali Bey kötü sıkıştırmış olacak ki valilik Basın Müdürü bana bayağı baskı yaptı. Böyle bir şey olabileceğini tahmin etmiştim. Sizin gibi görev ve sorumluluğunu bilen ilimizde kaç yazar var. Desene Müdür sert kayaya çarpınca Vali Bey’den bayağı azar işitti.

Siz yazmanıza devam edin Hocam, herkes kendi işine baksın’’ dedi

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
kadir ünal  -  31-01-2020 - 08:06
bahsettiğiniz hangi valiydi hocam..
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net