17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BÜYÜK OLMAK
03 Şubat 2020 Pazartesi Bu yazı 12528 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Öncelikle yazılarımıza zorunlu kısa süreli arala vermek durumunda kalıyoruz. Sebebi Elhamdülillah umre ve hac ile ilgili rehberlik yapmamız nedeniyle sıkça Kutsal topraklarda olmamızdır.

            Ama her fırsat bulduğumuzda da düşüncelerimizi sizlerle paylaşarak bir nevi sizinle dertleşmek için yazılarımızı yazıyoruz.

            Densiz bir Yunan parlamento üyesinin Avrupa Birliği parlamentosunda Aziz milletimin Bayrağına yaptığı saygısızlık ile sadece ülkemiz değil duyarlı Yunanlar bile rahatsız olup protesto ettiler.

            Adeta o saygısız ve aslında insanlık yoksunu kişinin yaptığı sayısızlığa herkes gerekli cevabı verdi. Meclisteki partilerin Türk bayrağına yapılan saygısızlığa karşı tek yürek olması da takdire şayandı.

            Ancak her konuda olduğu gibi muhalefet yine aldı götürdü konuyu. Daha şiddetli tepki verilmeli tezini savundu. Her şeyden önce en ağır tepkinin verilemesi doğal olarak her Türk’ün ortak dileğidir. Ama ülke geleneği ve ülke yönetimi işin içine girince elbette ölçülü olmak zorundasınız.

            Bazı konularda ülkenin ve milletimin milliyetçi duygularını suiistimal edip yangına körükle gitmek kolay. Alkış almak için kahraman kelimeler kullanıp tepki çekmemekte kolay. Ama üşün doğrusu bu değil. Yani büyüklük bazen alttan almakla olur. Bazen gerekli tepkinin asgari olanını vermekle olur.  Bazen “oğlum bak gittt” demekle olur.

            Bu nedenle muhalefetin bu konuda sergilemiş olduğu birlik beraberliği takdirle karşılıyor olamama rağmen buradan bir siyasi çıkarım için daha fazla tepki düşüncesini de yanlış buluyorum.

            Bizim yazılara ara verdiğimiz süre içerisinde maalesef insanlığı ciddi bir tehdit altına alan Çin’de ortaya çıkan ama Dünyanın her yerine yayılan virüs olayı da yazıldı çizildi. Allah(cc) korusun önlem nasıl alınır bilinmez şimdilik ama alınmazsa gerçekten insanlığa ciddi bir darbe vuracağı eksindir.

            Ben Nükleer Biyolojik ve Kimya (NBC) kurusunu yıllar önce uzun süreli gördüm ve konu ile ilgili derlerde verdim. Konumuz gereği Nükleer ve Kimyasal silahı bir yana koyarsak Biyolojik silah da en az diğerleri kadar tehlikelidir.

            Ben bu virüsün Biyolojik bir saldırı olduğuna inanıyorum.

            Biyoloji silah dediğimiz virüsler üretilir ve hedef ilke veya toprağa salınır. Bu biyolojik silah üretilirken mutlaka bunun anti virüsü yani karşılığı veya daha doğru ifade ila çaresi de üretilir ama gizili tutulur. Ta ki etki alanı azaldığında veya planlanan hedefe ulaşıldığında çaresi ortaya atılır ve virüs yok edilir.

            Belki şüpheci davranıyorum ama bu işin bir sadırı ve Biyolojik harbin bir parçası olduğuna gönülden inanıyorum.

Peki, bunu kim yapmış olabilir.

            Elbette kendini dünyanın sahibi sanan ve kendisinden başka hiçbir ülkenin NBC silahları üretmesini istemeyen, ekonomide ve siyasal alanda düşmüş olduğu boşluğu diğer ülkelerin de hissederek kendi önüne geçmesini sağlamaya çalışan ülkeler olabilir.

            Bu işin ardında önce savaş çıkarıp sonra savaşan ülkelere silah satan silah baronlarının olduğu gibi bu virüs ile ciddi paralar kazanması olası olan ilaç baronları bile olabilir. Zira izlemişsinizdir bir maske almak için bin beş yüz kişi sıra girmiş kendilerine sıranın gelmesini bekliyor. Kaldı ki bunun biraz daha yayıldıktan sonra çaresi bende diyen bir firmanın sattığı aşı ile neler kazanacağı.

            Elbette tedbir alınacak ve elden gelen korunma yöntemleri uygulanacak. Neden ne olursa olsun bu bela çok can yakacak.

            Bu arada büyük devlet olmanın gereğini yerine getiren ve Çin’den vatandaşlarımızı tahliye edip ülkemize gerekli tedbirleri alarak getiren tüm yetkilileri candan kutluyorum. Helal olsun size. Ben gerek asker iken gitmiş olduğum yurtdışı görevlerde, gerekse farklı zamanlarda inceleme ve gezi için gittiğim ülkelerde ve şimdi de yapmış olduğum umre rehberliği için gitmiş olduğum Suudi Arabistan’da bildim ve biliyorum ki başıma bir şey gelse devletim yanımda düşüncesini hep taşıdım. Evet vatandaşın yanında olduğunun en güzel göstergesini sergileyen devletimin tüm yetkililerine gerçekten gönülden teşekkürler.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Soguk savas  -  04-02-2020 - 12:34
2. Dunya savasindan sonra dunyanin 2 boynuzu diyebilecegimiz amerika ve rusya arasinda baslayan,zamanla diger ulkelere sirayet eden soguk savasin yeni bir asamasi olarak nukleer, kimyasal ve biyolojik savasi goruyoruz.suphesizki bunlar arasinda en zahmetsiz, masrafsiz olani biyolojik saldirilardirm.tespitleriniz icin tesekkurler
fazli  -  04-02-2020 - 09:34
hoş bulduk abim. inşallah konu ile ilgili detaylı konuşuruz abim.
Fahrettin Demir  -  04-02-2020 - 08:21
Bir vatansızlar birde vatanını başına geçirtmek isteyenler bayrağın önemini bilmez. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver. Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter.
Oktay KIRLANGIÇ  -  03-02-2020 - 20:56
Sayın Komutan FAZLI Bey, öncelikle hoş geldiniz ve UMRE niz mübarek olsun. Çin\' deki virüs konusunda acizane kanaatimi arz edeyim: Dünyanın jandarmalığına soyunan, bu kâinatın başının belası, gerçekte kendisi bizatihi terörist ülke olan Amerika\' nın başının altından çıkmıştır! Zira son dönem dünya ekonomisindeki çalkalanmalardan en çok etkilenen ülke kendileri. Hani bizde bir atasözü vardır derler ya \'\'Eceli gelen it cami duvarına siyer!\'\' misali! Gerçi bu arada Çin için de aynı şeyleri düşünmek mümkün. Çünkü Uygur Türklerine yıllar yılı ettikleri işkencelerin bedelinin bir ilâhi tecellisi olarak ta bakılabilir olaya da, bunun çok afaki şekilde değerlendirilebileceği düşüncesiyle pek bu konuya girmek istemedim. Selamlar...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net