28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
ERDOĞAN ER MEYDANINDA
10 Şubat 2020 Pazartesi Bu yazı 17035 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her bölgenin adı ile özdeşen bir sloganı vardır. Şirin Kırşehir, Yeşil Bursa, Silaha adını veren Şehir Kırıkkale gibi.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti ile Türkmenlerin Kadim Şehri Delice’mizin de bir sloganı oldu. Üstelik bu slogan, bu marka, bu etiket bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtıldı. Delice’nin tanıtımı açısından muhteşem bir gün yaşadık.


Aslında Cumhurbaşkanımızın ziyaret ettiği ilk gün yazacaktım bu yazıyı ancak Ak Partide ki gelişmeleri takip etmekte fayda olduğunu gördüm ve yazıyı kısa bir süre askıda tuttum.


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın benimde memleketim olan Delice’mizi ziyareti tanıtım açısından muhteşem bir olaydı. Bu olayın gerçekleşmesini sağlayan Delice Belediye Başkanı Sayın Turgut Özdem’i tebrik etmemiz gerekir. Yerel seçimlerde tüm Türkiye’de en büyük oy farkını (% 85.6) atarak Belediye Başkanlığını kazandı. Bu galibiyeti bir rekor ile taçlandırması, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilçemizi ziyaret etmesine neden oldu.


 

İkinci büyük tebrik ise güzel ilçemiz Delice’mizin halkına yakışır. Çünkü Türkiye’nin en büyük ismini, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli kişilerinden biri olan Sayın Cumhurbaşkanımızı muhteşem bir ev sahipliği ve misafirperverliği ile ağırladılar. Devletimizin liderinin jestine karşılık tam da Türkmenlere yakışır şekilde, Anadolu insanın yumuşak ve sevgi dolu yüzü ile karşılık verdik.


Sayın Cumhurbaşkanımızın da yüz ifadesine de bir rahatlık yansıdı. Genelde mitinglerde gergin olan Sayın Cumhurbaşkanımız, Delice de sanki yıllık izne ayrılmış ve köyüne dinlenmeye gitmiş bir memur gibi rahat ve mutlu görünüyordu. Van’da meydana gelen talihsiz olay her ne kadar keyfini kaçırsa, moralini bozsa da Delice insanının samimiyetine karşılıksız kalamadı.


Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti Delice İlçemiz için olduğu kadar Kırıkkale için de önemli bir gelişmeydi. Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada ilimizde yapılan yatırımları anlatırken bir nevi Sayın Valimiz Yunus Sezer’e hak ettiği takdiri verdiğini düşünüyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın saydığı ilimize yapılan yatırımların neredeyse tamamı Sayın Vali Sezer’in üstün performansı ile yapılan yatırımlardı. Kırıkkale olarak böylesine çalışkan ve böylesine bu şehri seven, hizmet eden bir Valiye sahip olduğumuz için açıkçası çok şanslıyız.


Şanslı olan sadece bizler değiliz, siyasetçilerimizde çok şanslılar. Ne dediğimi anlamaya çalışıyorsunuz değil mi? kısaca anlatayım ya Sayın Valimizin hayata geçirdiği yatırımlar olmasaydı? Sayın Cumhurbaşkanımız Kırıkkale’ye yapılan yatırımları anlatırken neleri sayacaktı? Kocaman bir hiç bir şey anlatacaktı. Bu da sevgili siyasetçilerimizin ne kadar çalışkan olduğunun karnesi olacaktı! Mitingden sonra Ak Partide ki gelişmeleri takip etmeye çalıştım. Bu miting Ak Parti’de tabanı toplayan bir miting oldu. Öte yandan Bütün siyasetçiler başarılı olan mitingden kendilerini pay çıkartma derdine düştüler. 24 Haziran seçimlerinde yapılan Binali Yıldırım mitinginde sus pus olanlar bu sefer ben yaptım yarışına girdiler.


Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı bir miting için hiçbir organizasyona gerek yok. O kalabalık zaten toplanır. Önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımızın olmadığı mitinglere kalabalık toplayabilmek. Ancak siyasetçilerimiz haklılar. Çünkü o kadar başarısızlar ki, böyle ufak bir başarı görünce hemen pay sahibi olmaya çalışıyorlar. Ancak yanlış yol seçiyorlar çünkü her biri birbirinden değerli siyasetçilerimiz Sayın Valimiz Yunus Sezer kadar çalışkan olsalardı, şehrimize yatırım yapsalardı, hemşerilerimize hizmet etselerdi, Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yaptıkları hizmetler sayılırdı ve en büyük takdiri almış olurlardı.


Son olarak Kırıkkalespor’da yönetici olarak bir konuya değinmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Delice’yi BAL liginde mücadele ettiğini sanarak, BAL yetmez dedi. Sonrasında düzeltilince ha birde Kırıkkale BAL liginde vah vah diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. Sporun içerisinden gelen bir siyasetçi olarak gerçekten şaşkınlık ve hayretle karşılanacak bir durum Kırıkkalespor’un durumu. Yıllardır en alt ligde olan bu takımı profesyonel lige çıkartmamız ve artık başarılarımızla insanları hayrete düşürmemiz gerekiyor. Burada her zaman takıma destek veren Vali Yunus Sezer’e, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrül Kavlak’a, MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere’ye şükranlarımı sunarım. Ayrıca Kırıkkalespor’un düzenlediği kampanyada destek verenleri de kocaman alkışlamak gerek.


Demem o ki; İnşallah bu hafta aldığımız 3 puan bereketli gelirde kalan tüm maçlarımızı kazanır ve şampiyon olup, daha fazlasını hak ettiğimiz 3. Ligde ilimizi temsil edebiliriz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net