29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Denktaştan Akıncıya
14 Şubat 2020 Cuma Bu yazı 21297 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kıbrıs Türklüğü, Rumların başlattığı Enosis projesi ile1950’li yıllardan beri çok eziyet görmüştür. Türk Mukavemet Teşkilatı ile mücahitleri harekete geçiren Kıbrıs davasının büyük lideri merhum Dr. Fazıl Küçük’ün başlattığı mücadele ile Türkler Rum zulmüne karşı direnişe geçmişlerdir. Anavatan’ın 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ve nihayet  rahmetli kurucu Cumhurbaşkanı, büyük Türk Milliyetçisi Rauf Denktaş’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurması ile  bu mücadele önemli bir aşama katetmiştir.

 

Maalesef Rauf Denktaş’ın 2005 yılına kadar yürüttüğü bu zorlu mücadele “istenmeyen adam” ilan edilmesine kadar devam etmiştir. Onun arkasından seçilen Cumhurbaşkanları Kıbrıs davası milli çizgiden çıkarak farklı bir mecraya taşınmıştır. Bu politika değişikliği her geçen gün biraz daha Türk milletinin canının sıkmaktadır.

 

Maalesef milli devlet politikası ile hareket etmemiz gereken bir konuda Denktaş’ın onurlu ve dik duruşundan, Annan Planı’na, oradan Talat’a, oradan da Akıncı’ya geldiğimiz süreçte nerelerde eksik ve hatalar yaptığımızı bir kez daha gözden geçirmemiz gerekir.

 

Şimdiki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın daha önce “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili yaptığı çirkin ifadeleri daha hazmedememişken şimdi de İngiltere’de yaptığı açıklama maalesef Türk milletinin sabrını taşırmıştır.

 

Mustafa Akıncı işi ihanete götürerek ‘Kıbrıs Türk´tür, Türk kalacaktır’ siyaseti 1950’lerin sloganıdır. Gerçek durumla ilişkisi yoktur. Kıbrıs´ta yaşayan farklı toplumlar vardır ve barış içinde yaşayacakları federal bir düzen arayışı sürmektedir.“ diyerek 70 yıllık mücadeleyi yok saydığı gibi şehitlerimizin kemiklerini de sızlatmıştır.

 

Kırım’ın Rus ordusu tarafından ilhak edilmesi ile Kıbrıs Türk’ünü Rum zulmünden kurtaran Kıbrıs Barış harekatını birbirine benzetmesi ve KKTC’yi kuran Türkiye Cumhuriyeti iken ortadan kaldıracağı düşüncesi akla ziyan bir durumdur.Ve tamamen Rum ağzıyla konuşmaktan ibarettir.

 

Hele birde ikinci Tayfur Sökmen olmayacağını söyleyen Akıncı en iyimser ifade ile akıl tutulması yaşamaktadır. Utanmadan Mustafa Kemal Atatürk’e bağlı, Kuvayı Milliyeci Tayfur Sökmen’e dil uzatması bardağı taşıran son damla olmuştur. Milli şuurdan yoksun bir kişinin Hatay’ın kahramanı dil uzatması kabul edilemez.

 

Tayfur Sökmen, Atatürk’ün deyimiyle 40 asırdır Türk yurdu olan Misak-ı Milli sınırları içerisinde olan bir bölgeyi üstelik Hatay meclisinin kararı ile Anavatana bağlayarak Atatürk’ün ülküsünü gerçekleştirmiştir.

 

Bugün Tayfur Sökmen’e söz söyleyebilen bir kişi yakında Rauf Denktaş’ı da utanmadan eleştirecektir.

 

Seçim kampanyasında İngiliz, Rum desteği arayışına giren Akıncı’nın dersini sandıkta muhakkak Kıbrıs Türklüğü verecektir.

 

Akıncı’nın açıklamaları en iyimser yaklaşımla akıl tutulmasıdır. Tarih, hak, hukuk, vatan, millet bilmeyen bir aklın hezeyanıdır.

 

Dünya tarihinde belki de ilk defa bir Cumhurbaşkanı kendi devletini yok etmek için çalışıyor. Akıncı bu emeline kavuşamadan bir an önce Türk milleti onun siyasi hayatına son vermelidir.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net