17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
ERCİHAN ÇAKMAK BEYİN KIRIKKALE KÜLTÜRÜNE KATKILARI
19 Şubat 2020 Çarşamba Bu yazı 24639 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale gazetelerinde yazı yazmaya başladıktan sonra Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak Bey’i daha yakından tanımaya başlamıştım. Kendisini tanımaya başladığımdan beri sanki işi gücü tüm bedeniyle Kırıkkale’nin geçmiş kültürünü açığa çıkarmaya çalıştığı gibi ilimizin kültürel faaliyetlerinin gelişmesi içinde her türlü maddi ve manevi desteği her isteyene verdiğini görmüşümdür.

Zaten kendisinin tüm maddi imkânlarını kullanarak büyük bir şato şeklinde yaptığı KALE MEDYA GURUBU binasını gezdiğiniz zaman, şekil ve tasarım olarak Kırıkkale’nin geçmişten günümüze görsel ve yazılı basında nasıl bahsedildiğini göreceksiniz.

Kale Medya Gurubunu ziyarete gelen herkesi hiç usanmadan, yılmadan defalarca duvarda asılı resimleri göstererek, bilgisayarları açarak, geçmişteki yazılı basını karıştırarak Kırıkkale’nin geçmişten günümüze serüvenini büyük bir zevkle anlattığını göreceksiniz.

Sivas’tan gelip, Kırıkkale’de ikamet edip, ilimizi doyduğu yer durumuna getiren, İlimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin tüm etkinliklerinde aktif rol alan Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Kardeşimin her türlü takdiri ve teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum.

Nerede ve ne zaman Kırıkkale ile ilgili bir laf duyduğunda gözleri çakmak çakmak olup hemen oraya dikkat çekmektedir.

Kırıkkale’nin sanki bir kültür elçisi gibi gelişmesini ve güzelleşmesini kendisine amaç edinmiş bu kardeşimize de Kırıkkalelilerin ve Kırıkkale’yi yönetenlerin ellerinden geldiği kadar destek olmalıdırlar.

Kırıkkale’de yayın yapan benimde haftalık köşe yazıları yazdığım yerel gazetelerimizden birisi kapanınca artık köşe yazmam derken, bir de baktım iki gün sonra Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Bey arıyor.

‘’Hocam sizinde Kırıkkale’nin gelişmesi ve güzelleşmesi için büyük çalışmalar yapıp, çokça makale ve yazılar yazdığınızı biliyorum.  Kırıkkale’mize görüş düşünce ve tecrübelerinizle hizmet etmiş olursunuz’’ dediğinde en çokta ben sevinmiştim.

O günlerde çok mutlu olmuştum. İnsan bir kere yazmaya başladın mı alışkanlık haline geliyor. Yazmayınca da kendini boşlukta hissediyorsun.

Kırıkkale’nin geçmiş ve gelecek kültürel faaliyetleriyle ilgilenip bilgi toplayan herkese tavsiyem Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak Bey’le görüşmeleridir. Kale Medya gurubu binasına vardığınızda sizleri güler yüzlü çalışanlar la Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Bey çok sıcak bir tavırla karşılayacağından emin olabilirsiniz. Çünkü buradaki tüm arkadaşlar büyük bir gönül seferberliği içinde, sizin her sorunuza güler yüzle cevap vereceklerdir.

Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Bey, Kale Medya Gurubu’nu isteyenlerin Kırıkkale’nin tüm kültürel faaliyetleri için kullanabileceklerini de söylemiştir.

Konu Kırıkkale ve Kırıkkale’nin geçmişten geleceği olunca Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkan Ercihan Bey tüm işini gücünü bırakıp büyük bir istek ve özveri ile bu konuya yöneliyor. Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkan Ercihan Bey tüm kültürel faaliyetlerle büyük bir istekle arzu ile uğraşıyor. Bu konularla uğraşanlara da gazetesinde ve radyosunda da tüm faaliyetlerine destek oluyor.

Varını yoğunu Kırıkkale’nin kültürel faaliyetleri için seferber eden, bu uğurda büyük arzu ve istekle hareket eden insanlar her zaman kolay kolay bulunmaz, görünmez. Çünkü bu konu maddi getirisi olmayan bir uğraş alanı olduğu için gönüllü bulmakta çok zordur.

Ne zaman Kırıkkale’nin geçmişiyle veya geleceği ile ilgili bir etkinlik olsa yüzde yüz Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkan Ercihan Bey kardeşimiz o işin içinde sorumluluk almaktan çekinmediğini görürüz.

Kendisine bitmek tükenmek bilmeyen Kırıkkale aşkını sorduğumda:

‘’Kırıkkale beni ben yapan, Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak olarak tanıtan, ekmeğim aşım, çok sevdiğim arkadaşlarım, komşularım, bazen neşemizin, bazen üzüntü, kederlerimizin paylaşıldığı yerimizdir. Eşimle tanışarak mutlu bir yuva kurduğumuz, çocuklarımızı büyüttüğümüz, vatan ve bayrak sevgisini gönülden aldığımız, onların yarınlarını hesapladığımız yerdir.

İnsanlar bir doğduğu yere birde doyduğu yere vefalı olmalıdır. Garip bir kişi olarak geldiğim bu şehitler diyarı Kırıkkale ve Kırıkkale halkı benim için çok cömert davrandı.

 Bu toprakların yetiştirdiği bazı sermayeler gidip İstanbul ve başka büyük şehirlerde yatırım yapmasalardı, eminim Kırıkkale bugün çok farklı konumda olurdu. Çünkü Kırıkkale konum olarak gelişmeye çok elverişli bir yerdedir. Burası Türkiye’nin merkezidir. Göreceksiniz iste sekte,isteme sekte ulaşım yollarının kesişim noktasında olan Kırıkkale en gelişmiş illerimiz arasında olacaktır. Bunu görüp, inanmak gerekir.

Kırıkkale’yi çok seviyorum onun için ne yapsam az olur’’dedi.

Hangi siyasi düşünceden, hangi görüşten, hangi etnik kimlikten olursak olalım hiç kimseyi kıskanıp başka mazeretler üretmeden kim Kırıkkale’nin hayrına bir çivi çakıyorsa yanında olup destek verelim. Göreceğiz ki Kırıkkale’miz kısa zamanda en ileri illerimiz arasında yerini alacaktır.

Öyleyse bizlerde Kırıkkale’ye gönülden hizmet eden Kırıkkale Medya ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercihan Çakmak ve onun gibilerin kıymetini bilelim, destek olalım. Göreceğiz ki Kırıkkale’miz kısa zamanda büyüyüp güzelleşecek Orta Anadolu’nun en çok tercih edilen illeri arasına girecektir.  Atatürk’ün şehri Kırıkkale Kutup Yıldızı gibi dünyanın her yerden görünecek, hepimize yön verecektir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net