11 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
YEREL YÖNETİCİLER
24 Şubat 2020 Pazartesi Bu yazı 7455 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir süredir yazmayı galiba ihmal ettik ki son yazılarda yerelden söz etmiyorsunuz eleştirisini aldık.

            Haklılar.

            Yeni emekli olduğumda birikimlerimi gençlere aktarma konusundaki düşüncelerimi gerçekleştirmek üzere attığım adıma Kırıkkale Valiliğinin ortak çalışmamız konusunda yönlendirme yapması ile Kırıkkale Emniyetinde kritik bir yerde görev çok Aydın görüşlü Çalışkan bir arkadaş ile tanıştık.

Bu arkadaş ile Elhamdülillah o günden sonra dostluğumuz kardeş seviyesine çıktı ve evladımın da polislik mesleğini seçmesinde çok etkisi oldu. İsminin yazılmasını reklam olmasın diye Kırıkkale’de görev yaptığı günden itibaren hiç istemeyen ve “seçilmiş bilinmeyen” olmayı tercih eden bu arkadaşım şükürler olsun emniyette çok üst düzeylerde görev aldı ve halen de üst düzeyde görev yapmakta.

            Bu milliyetçi vatansever devlet adamı ile ortak arkadaşlarımız var. Bugün sağ olsun telefon etti ve ziyaret etmeyi istediğini bildirdi. Buyur ettik. Kendisi gibi vatanperver kuzeni ile teşrif etti. Ve ortak arkadaşımız olan Bahşili Belediye başkanı ile koordineli misafir ettik.

Yemekte Bahşili’nin genç dinamik ve çalışkanlığı ile zafere koşan Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ve yardımcısı genç kardeşimizde vardı.

Belediye Başkanı seçilmeden çok önceden beri tanıştığımız Tekin başkan ile seçimlerden sonra bir iki defa bir araya geldik. Bir defa şahsi ve bir defa da Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanlığı olarak ziyaret ettik. Bir araya sık gelmememizin nedeni kendisinin çok yoğun tempoyla çalışması ve bizlerinde makam sahiplerini sık ziyaretler ile meşgul etmeme gailesi taşıdığımızdandır.

Ancak bu yaşı genç ama devlet deneyiminde tecrübeli başkanın elbette başkanlık konusundaki icraatlarını siyasi kimliğimizi bir kenara bırakamadığımız için olsa gerek takip ediyorduk. Hem diğer ilçe Belediye Başkanları ile kıyaslıyor ve hem de kendi ilçesine yaptığı hizmetleri gözlemliyorduk.

Bu ortak dostlarımızın ziyareti bir araya gelmemize vesile oldu.  Sohbetin uzun sürmesi ve 5 yıl süreli bir Belediye Meclis üyeliği ve grup başkan vekilliği geçmişimiz ile icraatlarını konuştuk.

Recep Zafer Tekin Başkanın bazı icraatları ulusal basına kadar yansıdı. Devlet içerisinde bürokraside almış olduğu görevler kendisin vizyonunu oldukça genişletmiş. Bahşili’nin sorunlarını çok iyi analiz etmiş. Sorunların üstesinden gelmek için güzel ve çalışkan bir ekip kurmuş ve gecesini gündüzüne katarak çalışıyor ve çalıştırıyor.

Tabi olarak her şey güllük gülistanlık değil ilçesinde. Her şeyden önce biriken ve vadesi gelen borçlar ile başı sık ağrıyor. Bunun ötesinde gereksiz yere belediyeye yük olan ve özellikle bankamatik memuru diye adlandırdığımız bazı kişilere yol vermiş. Doğal olarak küçük yerlerde bu tür adımlar çok hoş karşılanmayacağı için bu konuda halkın içinde rahatsızlık oluşturmuş. Ama bu adımın gerekli olduğunu halka anlattıkça normale binmeye başlamış tepkiler.

Aslında alt yapısı pek parlak olmayan ve geliri de çok yüklü olmayan bu tür yerlerde hizmette oldukça zordur. Halk başkandan yol ister, kaldırım ister, ucuz su ister, park ister, kanal ister. İster de ister. Ama sanki başkanın sihirli bir değneği varmış veya fabrikaları varmış gibi iş ister. İş konusu her başkanın olduğu gibi Tekin başkanında çok karşılaştığı bir sorun olmuş.

Emniyet Genel Müdürlüğünün kıymetli bürokratı bu arkadaşımızın daha önceden tanıştırdığı ve Kırıkkale Emniyetine atandığı günden beri gönülleri kazanan aynı şekilde önceden iki defa ziyaretimiz olan Emniyet Müdürü Günter Şenses’inde aramıza katılması ile uzun süredir bir araya gelemediğimiz dostlarımız ile hasbıhal imkânı oldu.

Elbette bu sohbette Bahşili’yi konuşma fırsatımız başkanın heyecanı, projeleri ve icraatları ile daha fazla oldu.  

Elhamdülillah kimseye minnetimiz diyet borcumuz ve pohpohlama derdimiz yok. Zaten kimsenin de bizim şımartmamıza ihtiyacı da yok.  Ama doğru insana da “bu doğru adam iyi insan” demekte gereklidir ve borçtur diye düşünenlerdenim.

Bu nedenle sizlere ülkemizde ve yöremizde hala Çalışkan insanlar var demek istedim. Temiz düşünceli, atandığı yerde efendi ve mütevazı tavırları ile sevilen Günter müdürler, projeleri heyecanı ile seçildiği yere hizmet aşkıyla dolu Zafer Tekin Başkanlar ve onların değerli yardımcıları var demek istedim. Kırıkkaleli olmayıp hizmet ettiği dönemde bu memleket için canını dişine takan Aydın müdürler var demek istedim.

Ve demek istedi ki memlekete faydalı olmaya çalışan ve her türlü yıkıcı bölücü fraksiyonlardan uzak kalmayı başarabilen kıymetli insanlar iyi ki varsınız.

Bundan böyle galiba ilimize ilçelerimize hizmet edenlere biraz daha fazla yer verip zaten icraatları ile kendilerini sevdiren kıymetli insanları tanıtmak lazım diye düşünüyorum.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Sevim ATA  -  25-02-2020 - 15:10
Bir kişinin ya da bin kişilik bir ekibin yöneticisi olabilirsiniz. yönetici olarak kaç kişiyle birlikte çalıştığınızın pek önemi yok. Ne kadar büyük ya da ne kadar küçük bir kitlenin yöneticisi olursanız olun, her yöneticide olması gereken Çalışma ortamında huzuru sağlayıp, mutluluğu ve verimliliği artırabiliyor mu ona bakmak lazım. Çok yakından olmasa bile sözünü ettiğiniz kişileri tanırız ve öyledirler. Evet iyi insanları daha sık dile getirmeniz lazım.
Sagolsunlar  -  24-02-2020 - 22:35
Behsettiginiz isimler gibi halki icin calisan, caliskan devlet adamlarindan Allah razi olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net