27 Ocak 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
Trafik Sayfası 70
09 Mart 2020 Pazartesi Bu yazı 7188 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

EGM Aktaş : " Fahri Trafik Müfettişlerinin Trafik Güvenliğine Katkılarını Artırıyoruz.’’

Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet AKTAŞ, AntalyaŞehit Fethi Sekin Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu:

"Daha sağlıklı bir trafik akışı için, kazaların yoğun olduğu güzergâhlarda maket trafik aracı uygulaması, elektronik denetleme sistemi ile otoyollarda hız tespiti uygulaması yapılmakta.

Fahri Trafik Müfettişleri uygulaması ile de Fahri Müfettişlerimizin trafik güvenliğine katkılarını artırıyoruz’’ dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığınca,5-6 Şubat tarihlerinde Antalya'daŞehit Fethi Sekin Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısıdüzenlendi.

Karayolu Trafik Güvenliğinin sağlanmasına yönelik illerimizde yürütülen faaliyetlerin ve hedeflere ulaşmadaki etkinliğin detaylı olarak değerlendirilmesi, trafikle ilgili sorunların ayrı ayrı incelenerek uygulayıcı personelin çözüme yönelik görüş ve önerilerinin alınması vb. konuların görüşülmesi amacıyla,İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun SKYPE uygulaması üzerinden katılımıyla düzenlendi.

Toplantıya Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih SERDENGEÇTİ, Trafik Başkanı Mehmet YAVUZ, Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin AKTEMUR ve 81 İl Emniyet Müdürlüklerinin Trafik Birim Amirleri katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU;Emniyet birimlerinin 2019 yılında, bir önceki yıla göre ölümlü trafik kazalarında % 22.4, can kayıplarında % 25.2 azalma olduğunu belirtti. 

“İki yıl evvel trafik kazalarından dolayı 7 bin 427kişi öldü. 2018 yılında bu rakam 6 bin 675'e düşürüldü. Şimdi bu rakam 1250 kişi daha azaldı.Bu yıl temel hedefimiz bu rakamı 5 bininde altına çekmektir" dedi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet AKTAŞ;Trafik terörüyle etkin mücadele etmek, kazaları en aza indirmek için sürekli ve yoğun şekilde saha denetimleri konusunda ilgili kurumlarla işbirliği içinde olduklarını belirtti. Devamla uygulanan kontrol ve denetimlerin yanı sıra vatandaşın bilincini artırmaya yönelik eğitim çalışmaları ve kitle iletişim araçları vasıtasıyla da farkındalık faaliyetlerinin yürütüldüğünü kaydetti.

Ayrıca daha sağlıklı bir trafik akışı için, kazaların yoğun olduğu güzergâhlarda maket trafik ekip aracı uygulaması, elektronik denetleme sistemi ile otoyollarda ortalama hız tespiti sistemi uygulaması yaparken,Fahri Trafik Müfettişleri mobil uygulaması ile de Fahri Müfettişlerimizin trafik güvenliğine katkılarını artırıyoruz.’’ diye konuştu 


" Trafik Müfettişleri Sadece Ceza Yazmaz!... "

" Trafik Müfettişleri sadece ceza yazmaz, önerilerde sunar..."

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz,"Fahri Trafik Müfettişleri sadece ceza yazmaz, trafik güvenliği konusunda ilgili makamlara öneriler de sunar..."dedi

Başkan Sami Güleçyüz, "Nitekim Nisan 2008 yılında yürürlüğe giren trafikte karşılıklı rapor tutma uygulaması ve İnternet üzerinden trafik tespit tutanağı Düzenleme uygulaması, Derneğimizin İçişleri Bakanlığına ısrarla öneriler içeren başvuruları sonucunda hayata geçirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Güleçyüz, sadece Fahri Trafik Müfettişlerinin üye olduğu Whatsappgrubunda üye Hüseyin Yetiş'in "Fahri Müfettişler, trafikte gördükleri aksaklıkları yazılı veya sözlü olarak nereye bildirecekler?"sorusunu cevapladı ve grupta paylaştı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Derneğin Başkanı olan Sami Güleçyüz, derneğe ait WhatsappgrubundaHüseyin Yetiş isimli üyenin sorusuna şu cevabı verdi:  .

 "Fahri Trafik Müfettişleri Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nin 9/b Maddesi ile öngörülen her müfettişin, trafikte gördüğü aksaklıkları, yazılı veya sözlü olarak, öncelikle Trafik Şube Müdürlüğü’ ne bildirmelidir.

Çünkü müfettişlik gizli bir görev olduğundan ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı olarak çalışıldığından dolayı, bir başka kuruma karşı direkt olarak değil ancak Trafik Şube Müdürlüğü aracılığıyla bildirim yapılabilir

İlçe belediyesi Büyükşehir belediyesi TBMM, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlara ise dernek aracılığıyla bir STK kimliği altında başvurulması gerekir

Önemli olan sonuç almaksa kurumsal kimlik altında başvuru yapmak çok etkili olur.Nitekim Nisan 2008 yılında yürürlüğe giren trafikte karşılıklı rapor tutma uygulaması ve İnternet üzerinden trafik tespit tutanağı düzenleme uygulaması, derneğimizin İçişleri Bakanlığına ısrarla öneriler içeren başvuruları sonucunda hayata geçirilmiştir." 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ocak 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net