12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
Dejavu Olmayın Karabasan Görmeyin
31 Mart 2020 Salı Bu yazı 9101 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye ektisi altına alan korana virüs gerçeği bazı insanlar tarafından hala tiye alınıyor ve lay lay lom yapılmaya devam ediliyor. Korana virüs gerçeğini dejavu olarak görünüyor ve algı oluşuyor. Vatandaşların, kafalarında bize birşey olmaz mantığı ise yer etmiş bulunuyor.  Tedbirlere uyulmaz ise karabasan gerçeği ile yaşamak an meselesi olabilir.  

 

  Vatandaşlarımız bu bir dejavu değil. Birçok insan dejavunun anlamını bilmeyebilir. Dejavu yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusu, anı daha önceden yaşamışlık hâline denir. Olayın daha öncesinde yaşandığını hissedenler, detay ve neden kısmını genellikle hatırlamazlar. Karona virüsü bazı vatandaşlarımız arasında dejavu olarak görünüyor. Biz bunu yaşadık ve bize birşey olmaz diye kendilerini avutuyorlar.  

 

  Birçok insan korana virüse için düz mantık düşünerek uyarılara rağmen hala sokaklarda dolaşıyorlar. Korana virüs illeti kimin kapsını çalacağı hiç belli olmaz. Karabasan gibi virüste size "Ben geldim der." O zaman asıl karabasanlı günler başlar. Uyanmak istersiniz uyanamazsınız. Yanınızdakilerden yardım istersiniz yanınızda kimse yoktur. Uyanmak için var gücünüzle yırtınırsınız ama hepsi boşuna. Dualar edersiniz aşı bulunsun diye ama şimdilik nafile. Soğuk terler dökersiniz, ama eliniz alnınıza gitmez. Karabasanı yaşamamak için kurallara harfiyen uygulayalım. Yapılmaz ise, sonunu hepimiz biliyoruz. Azrail ile tanışma vakti gelir.

 

  Hala anneler çocuklarının elinden tutmuş sokaklar ve caddelerde alışveriş peşinde koşturuyorlar. Bazen anneler maskeli, bazen ise çocuklar maskeli dolaşıyor. Bazen ise her ikisinde maske bulunmuyor.  Bazen ise ikisi de maske takmış oluyor. Valla ister maskeli, ister maskesiz dolaşın ama çocuklarınızla dolaşmayın. Bırakın alışverişi babalar yapsın. Ama önlem alarak yapsın. Bu süreci kısa zamanda kurallara uyarak atlatalım.

  

  İnternet sitesinde bir doktorun korona virüse yakalanıp yaşadıklarını anlatan bir haber okudum. Bu insan tıp okumuş ve neyin ne olduğunu bilen bir kişi. Ben bu işe iyi biliyorum demiyor. Virüs pozitif olduktan sonra ne gerekiyorsa harfiyen yerine getirmiş. Birçok sınav yaşamış. Evinde dahi maske kullanmış. Kendini ailesinden tecrit etmiş. Sonunda sınavdan başarıyla geçmiş. Bizler bu tür insanları örnek almalıyız. Onlar bu işin ilmini okumuş. Bize birşey olmaz diye yola çıkmayın. O yolun sonu şimdilik karanlık. Aydınlatmak gerekir. Buda söylenenleri yerine getirmekle olur.

   Hoşça Kalın Dosta Kalın 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  31-03-2020 - 11:46
Kelimesi kelimesine katılıyorum. Arkadaş sen farkında değilsindir vardır bu illet sana bir şey olmaz ama ya karşındaki senin yüzünden hastalanırsa...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net