28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
VEFA, VEFA, VEFA
21 Nisan 2020 Salı Bu yazı 27885 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir süreçten geçiyoruz, ama ne süreç! Dünya tarihi boyunca görülmemiş bir savaş. Ne 21. Yüzyılda her şeye çözüm bulacağı sanılan teknoloji galip gelebiliyor bu savaşta, ne de her sorunu çözeceği sanılan para çözebiliyor bu büyük sorunu. Paranın, teknolojinin, silahın, çok çok geliştiği sanılan tıbbın, o yazılım programlarının işe yaramadığı, tarih kitaplarında 1000 yıl sonra anlatılacak ibretlik bir dönemin içerisindeyiz.

Orta Doğu ülkelerine demokrasi (!) götüren Amerika çaresiz!

Afrika ülkelerine zenginlik(!) götüren İngiltere bitap!

Kafkas Ülkelerine sosyal haklar, insan hakları(!) götüren Rusya buhranda!

Afrika’ya, Orta Doğuya ve dahi mazlum ülkelere medeniyet götüren Avrupa kötürüm!

Localarıyla, Parasıyla dünyayı yöneten İsrail hezeyanda!

Nasıl bir süreç bu Ya Rabbi?

Ne kadar özgürmüşüz oysa biz! Ne kadar sosyal hayatımız varmış! Ne kadar rahatmışız! Ne kadar yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızdaymış!

Ne kadar doyumsuzmuşuz biz? Ne kadar şükretmesini bilmezmişiz?

Affet bizi Ya Rabbi!

Dr. Yavuz Kalaycı…

Covid – 19 hastalığından annesini, babasını ve kardeşini kaybetti. Aynı hastalıktan kendisi de vefat etti. Doç. Dr. Erdinç Nayır, sosyal medya hesabında Doktor Yavuz Kalaycının son sözlerini “Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değil mi?” olarak duyurdu ve sonuna siz hala evde sıkılıyor musunuz? Diye sordu…

Nankörlüğü bırakalım artık, egolarımızdan, siyasi hırslarımızdan kurtulalım. Ameliyat masasında olan bir gurup, bir toplum değil, bütünüyle insanlık! Yok, belediyeler yardım toplayamaz, yok soruşturma açtım, yok öyle sahra hastanesi mi olur? Beyler bu top yekün bir savaş, uyandırayım! Seferberlikte kimsenin fırkası, partisi sorulmaz! Birlik olunur, yek vücut olur, tek bilek olunur. Siyaseti sonra yaparız.

Bakın ne güzel mücadele ediyor Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu…

Bakın ne güzel çalışmalar yapıyor Milli Eğitim Bakanı ve çalışanları…

Bakın hep birlikte maske yapıyor tekstil sanayicilerimiz…

Bakın KOÇ ile Bayraktar bir arada Solunum Cihazı yapıyorlar YERLİ VE MİLLİ!

Bakın ne güzel yardımlarda bulunuyor iş adamlarımız…

Hele şu doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız, vefa destek guruplarımız!

Allah onlardan, her bir ferdinden binlerce kez razı olsun. Çalışanlarının içinde her görüşten insan var, her mezhepten insan var, her düşünceden insan var…

Kapı kapı geziyorlar! Hastalık bulaşır mı korkusu akıllarına gelmiyor.

Sağlık çalışanları hastaları tespit etmede, muayene etmede gece gündüz mücadele ediyorlar. Hastalığa yakalananlar, vefat edenler!

Vefa destek gurupları evlerde kimseyi, kimsesiz bırakmıyorlar. Polisi, jandarması, öğretmeni, imamı, zabıtası her renk üniformadan, her çeşit rütbeden insanımız, yaşlılarımızın, kardeşlerimizin her an yanında, bir telefon uzağındalar. Bahçe belliyorlar, tarla sürüyorlar, doğum günü kutluyorlar, erzak taşıyorlar, yemek dağıtıyorlar, ilaç alıyor ihtiyaç sahibine götürüyorlar. Halı yıkayanı bile gördük!

Vefanın bir semt adı olmadığını gördük.

Dünya değişecek, dünya artık eskisi gibi olmayacak. Hani Ramazan ayının hikmeti açlık ile susuzluk ile kendimizi sınayıp, komşu aç yatarken vicdanımız sızlamadan uyumamıza engel olmaktı ya alın size ibret. Artık iş adamlarımız Ramazan ayında hatırlamayacak fakiri fukarayı. Covid-19 bitince bitmeyecek bu sosyal yardımlaşma seferberliği. Az veren candan çok veren maldan bu her dönem her an devam edecek.

Hani Kırıkkale’de Kızılkanat İş Merkezinde bir lokanta var ya Orhan Kılıç’ın açtığı ve ücretsiz çorba dağıtılan lokanta. Su sebili gibi insanlarımıza bir tas çorbada olsa ikram edilen, sosyal yardımlaşmayı devamlı hale getiren lokanta, işte o lokanta gibi lokantalarla dolacak her yer. Şu dağıtılan erzak kutuları yılın her günü ihtiyaç sahiplerini bulacak. İnsanlık değişecek, bundan daha büyük bir ibret olamazdı, bundan daha büyük bir sefalet düşünülemezdi. Bir siyasi krizle piyasaları alt üst eden finans kuruluşları yok olacak. Atatürk’ün, Alparslan Türkeş’in, Bülent Ecevit’in, Necmettin Erbakan’ın ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun ortaya koyduğu düşünce olan Köycülük ve Endüstriyecilik kazanacak. Yani artık zalim zulmedemeyecek, emek veren, çok çalışan nihayetinde Üreten gelişecek, üreten kazanacak.

Lütfen! Lütfen! Lütfen!

Evlerinizde kalın, devlet görevlilerinin uyarılarını kulak arkası etmeyin, panik yapmayın, ama laubali olmayın, siyaset yapmayın bir olun, birlik olun. İnanın ve iman edin yine bahar gelecek!

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net