07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
SUSMAK BENİM SEVGİMDİ
23 Nisan 2020 Perşembe Bu yazı 14130 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Susmuşsam uzunca bir zaman, konuşmayı bilmediğimden değil de sözlerinin acısına sözlerimin acısını katmak istemediğimdendi.

Susmuşsam, sevgi sözlerinden başka harfler, heceler yakıştıramadığımdandı dudaklarıma. Ne söylesem zehir olup kan olup akacaktı içimize birden.

Ben sessizliğimi koruyunca sen hep haklı olduğunu sandın. Oysa susmanın da konuşmanın da haklılıkla ilgisi yoktu. Susmanın da konuşmanın da sadece sevmekle ilgisi vardı. Sen söylemek istedin ben susmak... Sözlerin beni zehirledi söyle-ye-medikleriM yine beni.... Ben senin varlığına, dostluğuna senin benim varoluşuma verdiğin değerden daha fazlasını verdiğim için susmuştum.

Konuşunca havalandırdığı perdenin altından çiçek kokularıyla odaya giren ılık rüzgârlar gibi dolmadıkça sözlerimiz kulaklara ne anlamı vardı konuşmanın? Ben o çiçek kokularını sana getiremem diye sustum çünkü dostluk çiçek kokardı hem de çokça. Sen geçmişin, şimdinin ve yarının tüm baharlarını tek kişilik bir baharın yetersiz çiçek kokularına bırakmaya aldırmadan konuştun. KONUŞMAK SENİN SEÇİMİNKEN SUSMAK BENİM SEVGİMDİ.

Ve bilemezsin "susmak benim sevgimken" ben bu sevginin de susmanın  da bedelini ne biçim ödedim.  Hayal kırıklıklarıyla dolu içim her gece konuştu mesela, rüyalarım bozuldu sonra, beni yakından tanıyanlar da -aynı senin yaptığın gibi- konuşmadığım için "haksız" olduğumu düşündü. Normaldi bu düşünceniz, bu çağda susmak erdemini çoktan yitirmişti. Kim daha çok konuşur, daha çok bağırırsa o haklıydı. Susan... Ne diyor günümüz insanı "aptal ya da ezikti." Sustum, aptal ya da ezik olduğumdan değil; konuşmayı bilmediğimden hiç değil, dedim ya susmak benim sevgimdi. İtiraf ediyorum ki biraz da anlaşılamayacağını düşününce susuyor insan. Ha, bir de doğrulara tahammül edemeyecek bir hal sezmiştim sende belki susmamın en önemli sebebidir bu.  Bir yalana aralanacaksa dudaklar, gerek yok ki konuşmaya... Gerçekleri duymaya tahammülü yoksa karşındakinin konuşmaya yine ve hiç gerek yok.

Şimdi, bu yazıyla ilk kez senin ardından konuşmaya mecburum.  Yoksa her gece, akordu bozulmuş rüyalar görmeye devam etmekten ya da iç sesimin susmasını bekleyip uyumaya çalışmaktan ruh sağlığımı kaybederim diye korkuyorum. Sonra susarım merak etme ama sevgimden ya da sabrımdan değil de bu yazı da bu susuş da sana "Elveda" deyişimdendir; çocukluğumda giyerdim yamalı çorap, pantolon vs. benim için yama tutmayacak tek şey varsa o da dostluk... Yamayıp kullanmayalım diye bu dostluğu, SUS-TUM.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net