27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
HEPSİ KAHRAMAN
23 Nisan 2020 Perşembe Bu yazı 14502 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ölüm oranlarının Dünyada her geçen gün artarak devam ettiği günde ülkemizde de maalesef vaka sayıları artıyor, ölüm olayları da devam ediyor.

            Yazık ki pek çok ülkede sağlık sistemi çökmüş ve maalesef cenazeler artık morglara sığmıyor. Soğuk hava depoları ve soğuk hava sistemi olan kamyonlarda bir süre bekletilerek sırası ile gömü işlemi gerçekleştiriyor.

            İşte Dünyanın bu hali devam ederken toplumun her kesimi gerek maddi gerekse manevi olarak birlik beraberlik içinde olduklarını ve bu küresel salgına karşı bir olduklarını gösterme gayretindeler.

            Elbette her zaman ve toplumun her kesiminde olduğu gibi melek melekliğini yaparken şeytanda boş durmayıp şeytanlığını yapacak. Bozgunculuk çıkaracak, nifak çıkaracak, sıkıntılar oluşturacak, insanların gerek fikirlerine ve gerekse davranışlarına elinden geldiği kadar müdahalelerle kötülüğü yayma derdinde olacak.

            Yani şeytanlaşmış insanların bu davranışları devam ederken dediğim gibi “iyi” insanlar iyilik yolunda yarışmaya devam ediyorlar.

            Ben askerim elhamdülillah uzun çok uzun yıllar şanla şerefle özel birliklerde görev yaptım ve emekli oldum. Evlatlarımın biri polis biri hemşire.  Onlar bilirler ki “sarı zarf” yani görev emri gelince daha önceden temiz çamaşır çorap ve zaruri birkaç eşya ile hazır bekleyen çanta alınır ve yola düşülür. Ardında kalan ev haklıyla kısaca veda edilir ve birkaç cümle ile son koordinasyon yapılır ve çıkılır görev yerine gitmek üzere hızlı adımlarla dışarı.

            İşte bu günlerde toplumun her kesiminden olduğu gibi evlatlarımızda çantalarını alıp vatan millet devlet için çıktılar yola. Fedakarca koşturma ve milletine olan görevlerini yerine getiriyorlar.  Bu salgının ilk kahramanları elbette sağlık çalışanlarıdır. Pek çoğu zor şartlar altında çalışıyor ve bugün bu yazıyı yazdığım günde araştırmaya göre 3474 sağlık çalışanı virüsten hasta durumdadır. Ve bugüne kadar 24sağlık çalışanı vefat etmiş durumdadır. Taktıkları maskeler yüzlerine yapışan bu kahramanlar elbet alkışı hak ediyor.

            Polis, Asker, Zabıta gibi resmi üniforma ile çalışan ve onların hemen yanı başında ki muhtarlar, resmi ve özel sosyal destek timindeki kardeşlerimiz hemen sağlıkçıların ardından kahraman ilan edilmesi gereken insanlardır. Sosyal medyada bir söz çok hoşuma gitti. “Evladından bir bardak suyu isteyip getirtemeyen yaşlılarımız pazardan yarım kilo biberi sipariş eder duruma geldiler elhamdülillah” denilmektedir. Evet şükürler olsun bu kahramanlar hem toplumun huzur ve güvenini sağlayıp ve hem de evden çıkamayan insanlarımızın ihtiyaçlarına koşuyorlar. Kimi köyde tarla sürüyor, kimi hayvanları otlatıyor, kimi pazardan yeşil fasulye alıyor, kimi pastaneden simit, kimi fırından ekmek alıyor. Kimi bir çocuğun yaş günü patası peşinde kimi bir bebeğin emziğini seçiyor. İşte bunlar aslan gibi kahramanlar.

            Taksi, dolmuş, otobüs, kamyon, tır şoförleri bu salgında kahramanlık yapanlardandır. Kimi yolcu kimi erzak taşıyor bu kara günde.

            Marketteki kasiyer, pazardaki tezgâhtar, fırıncı, sucu, pideci, lokantacı kısaca esnaflar ve onların kalfaları, çırakları koronavirüs salgının kahramanlarıdır.

            Kargo şirketi çalışanları, bankacılar, elektrik, su, doğalgaz tamircileri gibi her türlü toplumun derdine çare olma derdinde olanlarla burada saymayıp ama günlük yaşamımızda bir türlü varlıklarını hissettiğimiz pek çok kahramanların bu dar günde yaptıklarını tarih altın harflerle yazacaktır.

            Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, bakanlar, vekiller, siyasi parti liderleri, valiler, belediye başkanları ve onların meclis ve tüm alt birim müdürleri de ellerinden geleni yapıyor. Ben yardımların nasıl ve kimler tarafından toplanması gerektiği konusunda ki fikirlerimi daha sonraya bırakarak elini taşına altına koyma derdinde olan iktidar muhalefet herkesi kahraman ilan ediyorum.

            Tüm bu kahramanların arasında toplumu okuma ve yazma konusunda teşvik etmek, evde kaldığımız bu süreyi daha faydalı geçirmemiz için bizlerde Emekli Astsubaylar Derneği olarak bir yarışma düzenleme gereği duyduk. Topluma bizimde bir katkımız olsun düşüncesi ile yapmış olduğumuz bu yarışmanın şartlarını şahsıma ait sosyal medya hesabından veya fazliguventurk@hotmail.com adresinden temin edebilirsiniz. Aslında herkesi bu etkinliğe davet ediyoruz. Çünkü burada yazacağınız her makale tarihe not düşecektir. Sizin gözünüzden koronavirüs nedir bize ne zararı oldu veya bize ne getirdi bunlar torunlarınıza vesika olarak kalacaktır. Göz atmanızı ve katılmanızı tavsiye ederim.

            Koronavirüs salgınında toplumun her kesimindeki kahramanları saygı ile selamlıyorum ve herkesin onların Başarsı için duaya davet ediyorum.

            Bu arada yüzüncü yılını kutladığımız gazi meclisimizin açılış ve ulusal egemenlik ve çocuk bayramını tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi bu vesile ile Fatihalarla anıyorum.

            Mübarek Ramazan ayı hoş geldi bereketli huzurlu olsun. Toplu teravih yok, toplu iftar yok, meydanlarda sahura kadar sohbetler yok. Olsun sağlık olsun da yaşayıp görecekler için seneye olsun tüm bunlar. Ama şimdi evimizde kalalım ve bu beladan tez zamanda kurulalım inşallah.

            Selam ve dua ile…

           

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mahmut Paradan  -  23-04-2020 - 11:03
Bugün gün boyu sokaklardan maske ve eldiven topladık. Bir tanesi virüs taşıyor muydu bilemiyoruz. Biz kahraman değilmiyiz Fazlı başkan bizide yazsaydın
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net