07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
BU SENE BAHAR
29 Nisan 2020 Çarşamba Bu yazı 17452 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu sene bahar, kahvaltıyı buruklaştıran bayat bir ekmek gibi geldi. Hani şu her şeyini özene bezene hazırladığın kahvaltı var ya... Aynı boyda dilimlediğin salatalıklar, domatesler, özenle yıkadığın yeşillikler, zeytinyağı ve kekikle sosladığın doğal zeytinler, demini iyice almış çay... Her şeyin hazır olduğuna inandığın anda kontrol etmek hiç aklına gelmediği için birden bire karşılaştığın bayatlamış ekmek... İşte öyle geldi bahar!

Kapı aralığından çıkıp kavuşabileceğin kadar yakınken "Seneye görüşürüz umarım." diyebileceğin kadar uzak. O, bu beton duvarların dışında bir yerde, bilsen de dokunamamak... Bir arı gibi çiçeklerden 'aşk' damıtarak, suların sesini dinleye dinleye ona minnetle gülümsemek, yeşil duvaklı ağaçların gölgesinde soluklanmak varken beton kafeste tıkılıp kalmak... Demek ki her şey insanın elinde olmuyor-muş. Bazen yaptığın şeyle yapmayı istediğin şey arasında geçmeyi asla başaramayacağın bir çöl uzanıyor gibi hissedersin. Açılıp gitmek isterken kapanıp kaldığın bir çöl, boğar seni. Her yönün sarı kum denizi. Bu çöl elbette bir şekilde aşılacak da dışarıda o seni beklemiyor olacak.

Bu sene bahar, saksıda açtırmayı başarabildiğin birkaç çiçek, akşam balkonuna tırmanan ılık bir rüzgâr, pencere önüne konan ürkek bir kuş... Kim derdi bu sene bahar, mutfakta patates soyarken dinlediğin Vivaldi'nin "Dört Mevsim"inden birinin adı olacak yalnızca. Üç mevsim beklediğin ama hiç kavuşamayacağın, hem yakın hem uzak ve aşkına hiç cevap vermeyecek platonik sevgilin  senin. Yeşil gözlerini senden sakınacak...

Bu sene bahar; sevdiklerine sarılamamak, sabah işe uğurladığın insanı akşam korkuyla karşılamak, elinin değdiği, gözünün gördüğü her şeyi sirkeli sularla silmek yıkamak... Akşam haberlerinde vaka sayılarının açıklanmasını beklemek. Ölene, iyileşene, hastalık taşıyıcısına sadece sayı gözüyle bakmak...  Bir insan iyileşince BİR insan mı iyileşir yalnızca ya da bir insan ölünce BİR insan mı ölür? Hiç düşünmemek.. "BİR" sadece bir sayı adı mıdır kanarken koca bir ailenin kalbi boğazına otururken boğucu hıçkırık? Bu sene bahar insana "sayı" gözüyle bakmanın kabarık faturası... Yok olan hisler, yiten insanlık...

Yaşadığımız salgın, sadece baharı alıp gitmekle yetinmeyecek... Bir süre daha yakınları uzak etmeye, bazı değerlerin bittiğini bize göstermeye devam edecek.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net