28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
BALIK BAŞTAN KOKAR
30 Ekim 2010 Cumartesi Bu yazı 27597 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Göreve geldiğinde uzunca yazmış ve Kırıkkale’ye hizmet edeceği ezelde yaptığı görevlerden belli olduğunu iddia ettiğimiz Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal’ın özverili çalışmasını yakından izlemeye devam ediyoruz.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ın birinci dönemini bilmiyorum ama ikinci dönemdeki seçim çalışmaları içerisinde sürekli vurguladığı ve bir şehrin yaşanabilir şartlarından önde gelen konusunun emniyet olduğunu vurguladığını biliyorum. Bu emniyet konusunda üstüne düşeni yaptığını da biliyorum.

Valimiz Hakan Yusuf Güner’in şehrin emniyetine verdiği önemi de görüyoruz. İş emniyet olunca getirilen hiçbir öneriye hayır demediğini biliyoruz. En azından yaptığımız gözlemler bu doğrultuda.

Kırıkkale yapılan araştırmalarda güvenli şehirler sıralamasında hep önde olmuş, ama bu önde oluş son günlerde çok önlere kaymış durumda. Bu çok sevindirici bir şeydir. Emniyet sıralamasında önde olmak o şehirde yaşayan herkes tarafından bu emniyeti sağlayanlara teşekkür etmeyi gerektiren olgudur.

Sabah namazını camide eda etmek niyetiyle evinden çıkan Ahmet amcanın camiye gidene kadar korkudan değil ihlâsından dolayı dua ettiği bir şehirde yaşamayı kim istemez.

Pazara giderken elindeki para cüzdanına bir başka sarılma gereği duymayan ve rahatça gidip domatesini, elmasını seçen Ayşe teyzenin çantasını Pazar arabasına asarak evine döndüğü şehirde yaşamayı kim istemez.

Dershaneden çıkan zafer’in, Semanın arkadaşlarıyla şakalaşarak çakal, çukal, tinerci korkusundan emin olduğu şehri kim istemez.

Akşam ezanı okunduğunda “eyvah hava kararacak” korkusunu yaşamadan yuvasına dönen memurun yerinde kim olmak istemez.

Geç saatlere kadar rızkını aramak için dükkanını kapatmadan emniyet içinde satış yaptığı şehrin güzelliğini kim yaşamak istemez.

İşte bu güzellikleri bizlere sunmaya çalışan emniyetin özverili çalışmasını görüyor ve bir kez daha onlarla gurur duyuyoruz.

Adeta mobil merkez olarak kullandıkları bölgelerde polislerimizin ciddi, vakur duruşları, etrafı rahatsız etmeden, gözle sözle rahatsızlık vermeden görevlerini yerine getirdiklerini şimdinin sivil vatandaşı olarak görüyoruz.

İstihbaratta çalışan arkadaşların görevlerinin gereğini yapmak için nasıl kaygı içinde olduklarını onlardan biri olarak görüyoruz.

Kırıkkale’nin trafik ve özellikle park sorunu maalesef ciddi boyutta. Bunu çözmek için beyaz şapkalı kardeşlerimizin burunlarının deliklerine kadar motor dumanı doldukları halde nasıl çalıştıklarını görüyoruz.

Zaman zaman bu kardeşlerimizi üzüp, onları kabalıkla, zorbalıkla, adaletsizlikle suçlayan hemşerilerimizin olduğunu görüyor üzülüyoruz. Hatta bu hemşerilerimizin polisi şikâyet ettiğini, onların hakkında soruşturma açtırdıklarını, onları il disiplin kuruluna sevk ettirdiklerini de biliyoruz ve üzülüyoruz. İnşallah karar vericiler adil olurlar da bu insanlar gereksiz zarar görmeden işlerini yapmaya devam ederler.

Tüm bunların bizlerin emniyeti olduğu için yapan polis teşkilatına ve onların sıralı tüm amirlerine teşekkür etmek emniyetli Kırıkkale’de yaşayan herkesin görevidir diye düşünüyorum. İyiyi destekleyelim teşvik edelim. Ha hatası varsa onları da tek tek dile getirelim ve düzelmelerini düzeltmelerini sağlayalım.

Balık baştan kokar. Eğer baş iyi olmazsa gerisini toparlamak imkânsız olur. Bu nedenle Kırıkkale’nin emniyetini sağlayan müdürüne başta teşekkür etmek gerekiyor. Tabi olarak ona destek veren mülkü amirlere ve en önde Vali beye teşekkür etmek gerekiyor. Onun desteği ve müdürün çalışmasının polisimize yansımasının devamıyla Kırıkkale’miz hep emniyetli olacaktır inşallah.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
BAŞ TACI  -  31.10.2010 - 16:45
POLİS BAŞTACIMIZ BİZİM... HELE KIRIKKALEDE GÖREVLİLERE CAN KURBAN.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net