19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
GÖRESİMİZ GELDİ -2
13 Mayıs 2020 Çarşamba Bu yazı 14312 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Evet, nerede kalmıştık bir önceki yazımızda özlemimizde. Havaalanındaydık değil mi özlemimizde. Havaalanından çıkıldığında yüzümüze vuran sıcaklığın nasıl yakıcı olduğunu ilk gidenlerin nasıl şaşırarak yaşadığını görmeyi özledim.

            Otele yerleşirken nasıl telaş yapıldığını, 715 nolu odanın 7 nci katta olduğunu sekiz defa anlatmanın dada doğrusu anlatamamanın çaresizliğini özledim.

            Hadi yerleşin alın duşunuzu abdestinizi yiyin yemeğinizi de şu saate inin otel girişine bekliyorum demeyi özledim.

            Birlikte ilk heyecan ile Allah(cc) Resulünün Ravza’sına yürürken efendimize duyulan özlemin nasıl dorukta olduğunu görmeyi özledim. Otel ile Ravza arasındaki yola nirengi noktaları koymayı ve kaybolunması durumunda bu nirengi noktalarından nasıl faydalanacağımızı anlatmayı özledim.

Görülünce: "Allah(cc)’ım, burası senin peygamberinin haremidir, vahyinin indiği mübarek yerdir. Bu kutsal yeri benim için  cehennemden korunma, azaptan  ve hesaptan  güvence kıl" diye dua etmeyi özledim.

            Ravza’nın bahçesindeki 6 nolu kapıda giriş yaparken nasıl tüm bir gün önce heyecandan uyuyamama, otobüs yolculuğu, uçak yolculuğu, koşturma, çanta bavul, oda telaşı gibi tüm yorgunluğun sona erdiğini ve manevi huzurun daha oradan başladığını görmeyi özledim.

            Bir müddet yürüdükten sonra yeşil kubbenin karşısında birkaç cümle ile tanıtım yapmayı, kadın umrecilerimizi ayırıp onların kadın hocayla erkeklerin bizimle ilk selamlamadan sonra nerede buluşacağımızı anlatıp ağır adımlarla daha önceki anlattığımız selamlama adabı ile Mescidi nebeviye yaklaşmayı selamlama kapısında terliklerimizi çıkarmayı her anı yanımdakilere anlatmayı, aktarmayı özledim.

            İlk selamlama için ağır adımlarla yürürken içimize nefesimizin her zerresine kadar nasıl efendimiz kokusunun sindiğini yaşamayı özledim.

            İşte Peygamberim(sav)’in karşısındayım.

            Allah'ın selamı üzerine olsun ey Allah'ın Resulü. Allah'ın selamı üzerine olsun ey Allah'ın Nebisi. Allah'ın selamı üzerine olsun ey Allah'ın seçkin Peygamberi. Allah'ın selamı üzerine olsun ey rahmet Peygamberi. Allah'ın selamı üzerine olsun ey ümmetin şefaatçisi, Allah'ın selamı üzerine olun ey Peygamberlerin efendisi. Allah'ın selamı üzerine olsun ey nebilerin sonuncusu demeyi özldim.

Dua, salât ve selamdan sonra, bir metre kadar sağa iler­leyerek Hz. Ebubekir (r.a.)'ın başının hizasında durmayı “Allah'ın selamı üzerine olsun ey Allah Resulü’nün halifesi demeyi özledim.

Sonra bir metre kadar sağa doğru ilerleyerek Hz. Ömer (r.a.) ın başı hizasına gelmeyi Burada;  “Allah'ın selamı üzerine olsun ey müminlerin emiri” demeyi özledim.

Selamlama kapısından çıktıktan sonra beraberimdekilere bir daha girelim mi selamlamaya dediğimde nasıl heyecanla evet cevabı aldığımı görmeyi özledim.

            Sonra buluşup birlikte otel yolunu bir daha göstermeyi, otele umrecilerimizi yerleştirip namaz vaktinden önce yine birlikte gidelim sözleşmesinden sonra tekrar Ravza’ya koşmayı bu sefer tek başına sindire sindire gözyaşı ile Resulullah(sav)’ın dizinin dibine çökmeyi özledim.

            Efendimizin yeşil kubbesinin karşısında oturmayı, dualar etmeyi, şefaat dilemeyi göresim geldi.

            Allah Resulünün Ravza’sının özleminin nasıl içimde büyüdüğünü nasıl göresim geldiğini, nasıl özlediğimi yazmaya devam edeceğim. Üçüncü bölüm olarak devam edeceğiz inşallah.

            Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Dilaver   -  13-05-2020 - 09:54
Sabrın, merhametin, alçak gönüllülüğün, aile reisliğinde anlayışın, idarecilikte sorumluluk duygusunun, askerlikte ileri görüşlülüğün, çocuklar, yetimler ve güçsüzlerle ilgilenmenin en eşsiz örnekleri onun hayatında olan Peygamberimizi seviyor ve özlüyoruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net