27 Ocak 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
TEKERLEKLİ DİSKOLAR! (132.)
17 Haziran 2020 Çarşamba Bu yazı 11124 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bu yazı başlığından kimleri ve ne demek istediğimi, eminin okuyucularımızın büyük bir bölümü anlamıştır.

           Şu malum virüs süreci yasağının esnetilmesiyle birlikte, cadde ve sokakların da daha bir şenlendiği gerçek.              

           Her gelen yeni günün, bir önceki günden daha da sıcak geçmesini, her ne kadar yağan yağmurlar bastırıyor olsa dahi, yine de insanı bunaltıyor.

           İşte bu genel tarife göre bir noktada evine kapanan yahut ta balkonundan başka çıkacak yeri olmayan vatandaşı, bu ‘’Tekerlekli Diskocu’’ lar canından bezdiriyorlar!

          Günün hangi vakti ve saati olursa olsun, onlar için önemli değil! İster gündüz, ister akşam, isterse gecenin bir yarısı olsun!

          Cihazın ses ayarını sonun kadar açmaları için dinledikleri müzik türünün de hiç önemi yok onlar için! Yeter ki kendileri mutlu olsunlar (başkalarının rahatsızlığı üzerine kurulu olan bu nasıl bir mutluluksa?)   

          İster Halk müziği, ister Sanat müziği, isterse arabesk olsun. Neyi dinliyor olurlarsa olsunlar fark eden bişey olmuyor onlar için.

          Sokağın bir başından başlayıp öbür ucundan çıkasıya kadar ortalığı inletmeleri, onlar için gayet sıradan bir durumdan öte değil!                                             

          Ama geçtikleri yerlerde canı sıkılan mı var, hastası olan mı var, icabında cenazesi olan mı var. Onlar için tüm bunların hiçbirisinin önemi yoktur!

          Bu yaptıkları 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanununa göre suç olup (ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullanmak ‘’madde 72’’) den cezalandırılmakla karşılıklıdır.   

          Bunların birde meyhanecileri var. Yani onlarınki de ‘’Tekerlekli Meyhane’’ oluyor! Müzik malûm tonda, ses son ayarda, hızları ‘’aheste çek kürekleri mehtap uyanmasın’’ modunda, böyle ağır – ağır ilerlemekte. Ve tabii bira şişeleri de elde, şehrin içerisinde!       

          Tüm bunları yazarken kimsenin ne zevkinin, ne keyfinin ve nede genel yaşantısının yani keyfinin kâhyası değiliz. Amma velakin her şeyin de bir haddi – hududu, şekli – şemâli yani usulü ve adabının olması gerekir diye düşünüyorum.

          Bu konuların takibinde gönüllü görevli birde Fahrî Trafik Müfettişleri (FTM) ler var. Yâni daha açık bir deyimle; Trafiğin görünmeyen fakat gören gözleri var şehirlerimizde.

          Zaman ve mekân mefhumu olmaksızın, yurdun her yerinde, kendilerini bu konuların düzen ve ıslahını sağlamaya adayan sivil görevlilerinin, böyle olumsuzlukları tespit ederek cezalandırmalarının mevcudiyeti bilinmelidir.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Oktay KIRLANGIÇ  -  25-06-2020 - 03:06
Sayın Metin ve Mehmet Bey Hocalarım: Öncelikle yazılarıma göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimi arz etmeyi bir borç bilirim. Her ikinizin de konunun, kanayan bir ülke yarası oluşunda hemfikir ligi, benimde konuya verdiğim önem bağlamında, isabetli bir yazı olduğu düşüncemi doğruladı. Malumunuz olduğu üzere yıllardan beri bu sayfalarda \'\'TRAFİK\' konusunda hasbelkader yazılar yazmaktayım. Son iki seneye yakın kesintisiz periyodik haftalık 80 defa \'\'TRAFİK SAYFASI\'\' çıkardım. Bu konuda bana desteğini esirgemeyen \'\'KALE MEDYA\'\' yönetimine teşekkürü borç bilirim. Toplum olarak bu konunun en baştan aile içi terbiyeden başlayıp, okullardaki eğitimle devamı icap eder. Oysa ne yazık ki bu konunun üzerinde yeterince durulmadığı ve gereken önemin verilmediğinden, yollarımız kan gölüne dönmekte, her gün milyarlarca milli servet heba olmakta, binlerce kaza, yüzlercesi yaralanmakta ve onlarca can da telef olmaktadır! Hâl böyle olunca da gecenin bi yarısında son derece rahatsız edici bir müzikle fink atarak caddeleri diskoya çevirmeyi kendine hak saymaktalar ne yazık ki! İzninizle yazımı bir zamanların bir reklam spotuyla noktalayacağım: \'\'EĞİTİM ŞART !, EĞİTİM ŞART!!!\'\' * (18.06.2020-PERŞEMBE/17.50)
Mehmet YEŞİLYURT  -  18-06-2020 - 10:50
Oktay abi kanayan yarayı dile getirmişiniz teşekkür ediyorum dilinize,kaleminize sağlık.Bu insanlara kanuni işlem mutlaka yapılmalı ki diğer insanlar,hastalar,yaşlilar,bebekler rahat etsin.sağlıklı günler diliyurum.
K.Metin Er  -  17-06-2020 - 17:45
Bu yazınız Turkiyenin her yerinde var. Güvenlik güçleri umursar sa sonuç alınabilir.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ocak 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net