04 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Şehit Aileleri ve Gaziler Abone Açım Ücreti Alınmayacak
Sistemler Değerlendirildi
Sistemler Değerlendirildi
Saran'ın Gönlü Zengin
Saran'ın Gönlü Zengin
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
3 Temmuz Şehitleri Unutulmadı
  YAZARLARIMIZ
KÜLTÜR SOYKIRIMI
01 Temmuz 2020 Çarşamba Bu yazı 1778 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Schopenhauer'ın kıymetli bir sözü var; Der ki,  Bir insana ne kadar mantıklı önermeler sunarsan sun, onun duygularına hakim olmadıkça onu ikna edemezsin.

 

Pazarlamacı arkadaşlar bilir; pazarlama stratejileri arasında Ambalajı değiştir sat. diye bir uygulama vardır. Mesela bir diş macununun satışları düşerse, ambalajını değiştirip satarlar.

 

Sömürgecilerin, milli devletlere yaptığı budur. Kültür soykırımının ambalajını, din özgürlüğü diye değiştirir ve biricik dini duygularının tam ortasına zehirli okunu atar..

 

Fotoğraftaki görüntüler; Sömürgecilerin, milli devletlerden ne kadar nefret ettiğinin bir ispatı aslında ve bu fotoğrafa bakıp, sadece kıyafetlerin ya da dini bir değişimin olduğunu düşündüğün an, zokayı yutturmuşlardır. Aslında en tabii hak ve özgürlüklerin kısıtlanmış, milli değerlerin alaşağı edilmiş, kimliğin elinden alınmıştır.

 

Örneğin eski Mısır medeniyetinin torunları...Mısırlılar Araplaştı ve Arapça konuşuyor.

Babil çocukları nerede? Irak Araplaştı. Pakistanlılar, Libyalılar, Faslılar vs hiçbiri Arap değildi fakat Araplaştılar. Selçuklular, Osmanlılar da Arap değildi fakat Araplaştı. Amerika bunları gördü ve ümmetçiliğin her türlüsüne yıllar boyu destek verdi. Ülkeleri, toplumları bu hale getirince de insanlar başladı kaçmaya Avrupa'ya, laik yönetimler altında özgürce yaşamaya...

 

Diyorlar ya İngilizler halifeyi sevmezdi, hiç sevmez olur mu? Gözü gibi baktılar halifeye ki sonunda kaçmasına yardım ettiler çünkü onun sayesinde Çanakkale'de, Filistin'de, Kut'ta, Medine'de aslanlar gibi savaşan yiğit komutanları 1919'da idama mahkum edebilmişlerdi...

 

Din özgürlüğü sanıp milli kimliğinden taviz verdiğin an, elinde yabancının telefonunu, altında yabancının otomobilini, ayakkabısını, kendini onun mağazasında ve ona olan borcunu ödemeye çalışmakla bulursun. Bir salgında bütün din adamların, onların bulacağı aşıyı bekler, hastalandığında onların ilacını içiyor olursun. İşte buna ambalajı değişmiş kölelik denir.

 

Anadolu'da 🇹🇷 yaşıyorsak ve Türksek; önce milli yönetime, milli politikalara, milli eğitime, milli bayramlara, milli devlete muhtacız demektir.

 

Sanat, edebiyat, spor, bilim ve her türlü faaliyet önce Türk kültürünü, Türk varlığını yaşatmak ve yüceltmek için yapılmalıdır.

Aksi, milli kayboluş olur.

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim...

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Başar Özdemir
Nusret Kılıç
Kırlangıçoğlu Oktay
Bekir Eroğlu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net