19 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Polis, 48 suçtan aranan 3 hırsızı yakaladı
Polis, 48 suçtan aranan 3 hırsızı yakaladı
Sezer, acılı annenin acısını paylaştı
Sezer, acılı annenin acısını paylaştı
Fahrettin Altun, Avrupa’daki Türk gençlerle buluştu
Fahrettin Altun, Avrupa’daki Türk gençlerle buluştu
Poyraz Kırıkkalespor'da
Poyraz Kırıkkalespor'da
  YAZARLARIMIZ
VATANDAŞIN ÇÖZÜLMEYEN ŞİKÂYETİ! (135.)
08 Temmuz 2020 Çarşamba Bu yazı 8709 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen hafta (24 Haziran – Çarşamba) günü yine bu sütunlardan yayımlanan ‘’Motorlu Magandalar!’’ başlıklı yazıma okuyucuların göndermiş olduğu yorumları bu defa köşemize almış bulunuyorum!

O yazımın özüyle ilgili olarak şu ana kadar en ufak bir çalışmayı gözlemleyememiş olup, okuyucularımızdan da konuyla örtüşür mahiyetteki ve iki ayı geçmiş olan şikâyetlerin bilgisi de ulaşınca, işte bu yazının şehrin yetkililerine tekraren iletilmesi zarureti hâsıl oldu!

        Bizim zamanımızın yetişme tarzı ve bildiğimiz, şehrin idare makamının bir Basın Bürosu olur. Burası o şehrin günlük medya yayımlarından değerlendirme yapmak suretiyle, konuları doğrultusunda müspet veya menfi yönleriyle ilgili olarak gerekli birimleri bilgilendirir.

        İşte önceki hafta yazmış olduğumuz ‘’Motorlu Magandalar!’’ yazımızın da, bu şehrin sükûn ve huzurunda etken rol oynayan taraflarından, usulü kaidesince bahsedip, şayet bilmiyorlarsa diye ilgili ve yetkililerimizin dikkatine sunmuştum!

Bu yazımıza maalesef hiçbir resmi birimden dönüş olmayıp, gelen okuyucu yorumlarını aynen sütunumuza taşıyor ve toplumun diğer fertlerinin de bilgilenmesine sunuyorum!

*

Mehmet Kalkan – 26 – 06 - 2020 – 15, 01.

O şekilde araba sürenler, genellikle babasının arabasını sürerler!

Sadettin Işıkten – 27 – 06- 2020 – 01, 58.

Ya buna nedersin amca. Mühimmat fabrikasının önündeki yaya yolu gerek emniyeti arayarak gerek zabıtaya giderek bizzat şikâyette bulundum. Adamlar çıkıp ta bu vatandaşları mağdur eden şahıslara bakmıyorlar bile. Bu yoldan gelip geçerken Allah’ım sen sabrıma aklıma mukayyet ol diye.Bizde şu varki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.Ordan bi dünya bayan gelip geçiyor ister istemez birbirine sürtünüyor ve bayanların yüzünden okunuyor.Ordaki geçerken temasın etkisi buna ne zabıta nede trafik bişi demiyor. Seyyar satıcı ama ensesi kalın galiba.😀😀 Ha yanındaki seyyar kokoreççiyi demiyorum daha. Tezgâhın altına giren lağım farelerini. Akşam oldu mu senin iki tekerlekli magandalarda orda zaten. Koyuyorlar çıkarıyorlar karşısında evde oturan ailelere bakarak etmedikleri küfür kalmıyor. Trafik ve zabıta görevlilerini belediye görevlilerini göreve davet ediyorum.

 

 

Şimdi de izninizle Facebook sayfamdan yayımlanan yazımın devamına gönderilen yorumlardan bazılarını bilgilerinize sunmak istiyorum:

* )S. IŞIKTEN: Valla amca zabıta bizzat gördü resimleri, açıp telefonumdan gösterdim. Tamam, gideceğiz oraya dedi. Tam 2 aydır ne gelen ne giden var! 112 yi arayarak polislerede şikâyette bulundum.2 aydır onlardan da ne gelen ne giden oldu!

* ) Vatandaş olarak kendimiz müdahale edince, Savcı – Hâkim;‘’Sen Kimsin? Bu ülkenin polisi var, zabıtası var!’’ diye bize kayıyor! Madem hak hukuk var, niye uygulanmıyor?

* ) Sözde yaya yolu var! Kullanamadıktan sonra ondan sonrada diğer ilde yaşayanlar dalga geçiyor Kırıkkale halkıyla! Ününüz ta buralara kadar geldi diye. Kaldırımda değil de yolda yürüyen tek millet nam salmışız tüm Türkiye ye. Buda bi Kırıkkaleli olarak şahsımı derinden üzmektedir. Kaldırım var da rahat yürünebilecek Kırıkkale halkı yürümüyorsa, o da Kırıkkale halkının ayıbıdır.

* ) Açsın bi dükkân, devletten vergi kaçırmasınlar. Sorsan hepsi vatanseverdir! Vatanını seviyorsan niye vergi kaçırıyon, seyyar kaçak göçek!

*

Sayın M. KALKAN ve S. IŞIKTEN adlı yorum yollayan kıymetli okuyucularım:

Gerek burada gazeteye yapmış olduğunuz yorumunuz ve gerekse facebook sayfamda yazımın devamına yollanan yorumların ortak paydası, maalesef ve ne yazık ki, birtakım sorumlu görevlilerin görevlerini layıkıyla yapmadıkları yahut ta suiistimal ettiklerini göstermektedir!

Gösterdiğinizi belirttiğiniz ve göndermiş olduğunuz, ilgili yerlere ait resimlerin tamamında da konum itibariyle suç unsurları mevcut olup, cezai müeyyideleri söz konusudur. Bu hem Trafik açısından ve hem de Belediye Zabıtasına yönelik yapılması gereken bir görevdir!

Üstelik bu şikâyetlerinizin,(112) ihbar hattı kayıtlarında bulunması da yine ayrıca sizin lehinize olan bir durumdur.

Şikâyetinizinresmi müracaat makamının size (S: IŞIKTEN) vermiş olduğu cevap, doğru ve yerinde bir söz olup, onun karşıtında bir söz söylenmez! Şikâyet makamında daha öncesinde (112) marifetiyle bu konuyu gündeme getirdiğinizi belirtmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.

Çünkü(112) kayıtlı bir ihbar bilgisine yönelik öyle veya böyle bir şekilde sonucun alınması icap eder. Dolayısıyla da sizin olaya karışmanıza gerek kalmaması icap ederdi!

Ancak; bir rahatsızlık, bir şikâyet gerekli ve ilgili makamlara gerektiği şekilde intikal ettirildiği halde ve üzerinden de koskoca iki ay gibi bir zaman geçmesine rağmen hala bir çözüme ve sonuca ulaşamıyorsa, işte orada bir arıza var demektir!

Bu yazımızın da yayımını müteakiben yine konunun takipçisi olunacağının bilinmesini ifade etmek isterim.

‘’Motorlu Magandalar’’ ile ilgili olarak yapılması gerekenler hakkında burada tekraren ayrı bir paragraf açmak istemiyorum. Zira bunlara karşı yapılması gerekenler için içimdeki güven ve inancı kaybetmek istemiyorum!

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
oktay kırlangıç   -  14-07-2020 - 11:17
Tatil amacıyla şehir dışındayım. Bulunduğum yerde internet yok! Haftalık yazılarımı bir müddet (muhtemelen bayrama kadar) yazma imkânım olmayacak! Okuyucularımızdan özür diler, bana tatil molasını müsaade edeceklerini umar, selâmlarımı iletirim. ALLAH\' a Emanet Olun
Sadettin ışıkten  -  08-07-2020 - 22:33
Amca 3 gün önce yine zabıta müdürlüğü ne giderek olumsuzlukları bir bir müdüre anlattım zabıta görevlilerine benim şikayetimi bildirdi oraya duba çakın dedi vede kokoreç tezgahı nin alınmasını söyledi yine ne duba çakıldı ne de kokoreç tezgahı nı kaldırdılar başkan kaldı bı İnşallah baskanada ulaşabilirsek mahalleli olarak başkana bildireceğiz konuyu başkanı nezaman sorsak Ankara\'da diye gorusturmuyorlar maalesef duyarlılığın Ilgın alakan için hem mahallemiz hem de şahsım adına teşekkür ederim yüreğine sağlık amca senin gibi tarafsız cesur yürekli insanlar olduğu sürece İnşallah sesimizi duyan bir yetkili olacaktır İnşallah.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
ÜLKÜ'CE
Yener Kazan
Meryem Avcı
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ocak 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net