08 Ağustos 2022 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Roket-San ve Jandarma’nın Dev Yatırımları Yükseliyor
Roket-San ve Jandarma’nın Dev Yatırımları Yükseliyor
Giyilmeyen Kıyafetler Çöpe Değil Kumbaraya
Giyilmeyen Kıyafetler Çöpe Değil Kumbaraya
MobiHealth Uygulaması Hayata Geçiyor
MobiHealth Uygulaması Hayata Geçiyor
Hayvanlarınızı ucuza satmayın!
Hayvanlarınızı ucuza satmayın!
  YAZARLARIMIZ
LİDERİN ÖNEMİ
13 Temmuz 2020 Pazartesi Bu yazı 17049 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

    AK Parti 18 yıllık iktidarı döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yaptığı yatırım hizmet ve proje çalışmalarında her zaman çevre hassasiyetini önde tutmuş, yaptıkları insan odaklı siyaseti ise bu hassasiyet içerisinde  başarılı bir şekilde yürütmüştür. Türkiye dünyada söz sahibi olurken, mazlum ve mağdur ülkelerin umudu, ülke içinde aydınlık ve müreffeh bir geleceğin sahibi olmuştur.

    Her alandaki atılım, kalkınma ve yaşam bilincinin yanı sıra Doğadaki tüm canlıların ortak yaşamı olan çevre için farkındalığı arttırmak,küresel sorunlara ortak çözümler bulmak adına “Sürdürülebilir Şehirler”oluşması  için fikirlere açık ve bu persfektife uygun çevre projelerine imzalar atmıştır.

    Bu projelerin çoğu uzun solukludur çünkü hepsi ortak paydamız yarınlarımıza, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak İçin ,ülkemiz için oldukça elzemdir.Pandemi sürecinde ise bu konunun ehemmiyeti daha da kavrandı.

    Konunun önemine binaen bizi her alanıyla ilgilendiren Çevre Şehir Kültür birimi olarak yaptığımız çalışmalarımızda farkındalığı arttırmak, çevreyi korumak ,temiz çevre ve insan sağlığı bağıntısı,Sıfır atık,geri dönüşüm,sulak alanların önemi,doğru avlanma /belirlenmiş avlak kullanımı,çevrenin bize emanet olduğu gibi konularda bilinçlendirme,gençleri doğa ile kaynaştırma ve sevdirme gayreti içinde bulunduk.

    Dün ilimizi ziyaret eden Çevre ve Şehircilik bakanımız Sayın Murat Kurum’un yaptığı bir dizi açılış ve ziyaretlerle de savunma sanayimizin merkez şehri olan Kırıkkale’mizde çevre anlamında şehre vizyon katacak,ihya ve imar edecek projeler uygulamaya koyuldu.

    2023/2053/2073 ün daha güçlü Türkiye’si/Kırıkkale’si için daha çok çalışarak hepimiz tek ses tek yürek ilerlemek durumundayız.Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesinde yer alan ;

“Hüner bir şehr bünyâd etmektir

Reaya kalbin âbâd etmektir”sözünü kendimize düstur edinerek ,birey olarak üstümüze düşeni yapmalıyız.

    Sayın bakanımızın yaptığı açılışların, istişare toplantısında alınan karar ve onaylanan projelerin ilimiz için hayırlı olmasını dilerim .

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
ÜLKÜ'CE
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Ağustos 2022 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net