17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
KÖPRÜKÖY
08 Eylül 2020 Salı Bu yazı 18980 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

                                                ‘’Sayın Vali’me Teşekkürler’’

 

Köprüköy denilince aklımıza tarihi Çeşnigir Köprüsü gelmektedir. Kapulukaya Barajı’nın sularıyla köprünün bir kısmı dolunca, köprüde işlevini yapamaz duruma gelmişti. İnsanlar buralara gelerek bakımsız ortamda köprü ve etrafını gezerek resim çektirip, azda olsa ziyaretler yapılıyordu. Buraya gelen hemen herkes, tarihi ve doğal yapıya uygun bakım yapılmadığı için yakınıyorlardı.

Ta ki yeni Valimiz Yunus SEZER gelip bu olaya el atana kadar.

Kendisinden İl Genel Meclisi Üyesi olarak randevu isteyip, ayaküstü çok zor görüşme yaptığımda, herkes gibi bayağı kızmış iktidarın valisi diye konuşmaya başlamıştım. Köprüköyü’ gezip, o pejmürde yeri doğa harikası bir duruma getirdiğini gördüğümde kendisi için hem kendi söylediklerimle, hem de benim gibi düşünenlerin ne denli haksız olduğumuzu anlamış oldum.

Evet, bir kişi bir ili değiştirir mi?

Değiştirdiğini Köprüköyü ve oradaki bakım onarını, doğayı süetine uygun yapılanları görünce anladım.

Gerçekten çok güzel olmuş.

Tüm bu yapılanlar Sayın Vali’mizin gayret ve çalışmalarıyla olduğunu hepimiz biliyoruz.

Dışardan gelen misafirlerimize ilimizin güzelliklerini gösterecek doğru dürüst bir yerimiz yoktu. Olanlarda bakımsız ve haraba şeklindeydi.

İnanıyorum ki buralar yeni ve destekleyici projeler uygulandığında, ilimiz bir turizm merkezi olacaktır.

        Burada yapılacak sandal veya küçük motorlu teknelerle Karaahmetli veya Kesikköprü‘ye doğru gezi seferleri yapılarak çevremizin              manzaraları su üzerinden gezilmesi sağlanabilir. 

Ayrıca su üzerinde yatay veya etraftaki yüksek noktaların birine teleferik yapılarak buralar daha da ilginç duruma getirilebilir.

Köprüköy, Karaahmetli ve Kesikköprü arasındaki Kızılırmak Vadisi bir bütün olarak düşünülerek büyük bir turizm cenneti oluşturabiliriz. Etrafımızdaki anakent illerin dikkati çekilerek burası onlarında bir gezi istikameti olabilir.  

Burayı bir pazar günü gezme fırsatım oldu. Yanından gelip geçerken çalışmaları defalarca gördüğümde inanın bu kadar güzel olacağını, gezene kadar anlamamıştım. Her yer araba ve insanlarla doluydu. İlk geldiği günden beri büyük bir zevk ve heyecanla buranın potansiyelini görerek ilin tüm imkânlarını buranın güzelleşmesi için harcayıp, büyük çaba sarf eden Sayın Valimiz Yunus SEZER’e ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Eskişehir’de çalıştığım yıllarda koca bir ilin sekiz veya on yıl gibi kısa bir zamanda, bir belediye başkanı tarafından nasıl değiştirdiğini görmüştüm. Şimdi de bir Vali’nin koca bir ırmak vadisini, kısa bir zamanda nasıl değiştirip, ıslah ederek insanların kullanımına sunduğunu gördüm.

Demek ki isteyince oluyor.

Yeter ki sorunların veya amaçladığımız konuların üzerine gidelim.

Siyaseti yakın çevremiz için bir iş ve getiri yeri olmaktan ziyade, işi bilen ve ehil kişilere verelim. Bir kişinin neler yapabileceğini anlamış olduk. Bir valinin ilin geleceğini nasıl değiştirdiğini görmüş olduk.

Her gelen vali ilimize bir ölmez eser bırakırsa ilimiz yakın zamanda Orta Anadolu da adından söz ettiren müstesna şehirlerden biri olacağı unutulmamalıdır.

Sayın Valim, sizler buradan gitseniz de unutulmayacaksınız. Farklı bir Vali görüntüsü sergileyerek makamınızda insanları uzun uzun misafir etmediğinizden biraz yadırganmıştınız.

Demek ki bunu yapmaya zamanınız yokmuş.

Demek ki az zamanda yapacak çok işiniz varmış.

Demek ki hatırı sayılır kişileri makamda uzun sohbetlerle ağırlayan valiler gördüğümüzden sizi tam anlayamamışız.

Yıllardır Ankara’nın gölgesinde kalarak ihmal edilen Kırıkkale’nin. Az zamanda çok işler yapacak insanlara ihtiyacı var. İnşallah siz bu yolu açtınız. Umarız ki bundan sonra Kırıkkale’mizde, devletin başı valilerimiz ve halk yönetimin başı belediye başkanlarımız hedefleri ve ilkeleri olan çalışkan insanlar işbaşında bulunur. Kırıkkale’miz Ülkemizin ortasında bir yıldız gibi gelecek kuşaklara daha güzel ve yaşanır bir il olarak ulaşır.

Özellikle tüm okuyucularımın ailesiyle mutlu olacağı günlük bir gezi yapmak istiyorlarsa Köprüköyü tamda size göre. Sizin ve tüm sevdiklerinizin bu geziden hoşnut olacağınızı, iyi bir gün geçireceğinizi umarım.

Burada yapılan gayret ve çalışmayı görünce bizimde gezecek, görecek, vakit geçirecek bir yerimiz, bizimde gecesini gündüzüne katarak çalışan yöneticilerimiz varmış diyeceksiniz.

Sizler de emeği geçen Sayın Valimiz Yunus Sezer’e ve tüm isimsiz emekçilere teşekkür edeceksiniz.08.09.2020

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net