27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Cahilin Dini
22 Eylül 2020 Salı Bu yazı 13205 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ülkemizdeki en önemli problemlerden biri hiç şüphesiz çeşitli kurum ve kuruluşlardaki denetimsizlik diyebilirim. Hemen her kurumda başıboşluk, kayıtdışılık almış başını gidiyor. Bunun üzerine birde liyakatsizlik eklenince her şey kontrolden çıkıyor. Denetimsizliğin en yoğun olduğu alanın da tarikatlar olduğunu söyleyebilirim.

Tarikatlar tarihimizde birer okul olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanları “Doğru Yol’a” sevk eden, dinini öğrenmesini ve yaşamasını sağlayan kurumlardı. Hoca Ahmet Yesevi’den, Hacı Bayram-ı Veli’ye, Hacı Bektaş’tan yakın döneme kadar devam eden tarikat geleneğinde bizi aydınlatan isimlerimiz vardı.

Fakat günümüzde bir çok kurumun bozulduğu gibi tarikatlarda bundan nasibini aldı. Bir çok tarikatın neredeyse din dışında her işle uğraşıp, yozlaşarak, insanların manevi duygularını sömüren, halkın cehaletinden faydalanıp her türlü istismarı yapan birer şer yuvası haline gelmişlerdir.

Arada işlerini iyi yapan namuslu, samimi, gerçekte müsbet yapılar varsa da maalesef çoğunluğun içinde görünmez oldular.

Günümüzde de büyük ölçüde aynı yapıyı devam ettiren  tarikatlarda denetimin hiç olmadığını görüyoruz.  Sadece  son günlerde gündemimizde olan Fatih Nurullah meselesi değil, ülkedeki bütün tarikat ve  cemaatlere bırakın dokunmayı “ağzınızı açsanız” dinden çıkıyorsunuz adeta. Bu sebeple hiç kimse de elini taşın altına koyup eleştirme cesaretini gösteremiyor.

Bunu bilen kötü niyetli Müslüman görünümlü sahtekarlar kendilerine “şeyh” unvanı vererek insanları maddi ve manevi olarak sömürmeye çalışıyorlar.

Atatürk’ün kurduğu kurum olan diyanet bu merdiven altı tarikatlara ses çıkarmıyor. İlahiyat Fakültesindeki hocalar seslerini çıkarmadıkları gibi bir bazıları da işin içindeler.

Siyasilerin bir kısmı “toplu oy deposu” diye ses çıkarmıyor hatta maddi destek sağlayarak önlerini açıyorlar.

Dindarlarda “aman dinimize laf gelir”  korkusuyla bu art niyetlileri koruyor yada olumsuzlukları görmezden geliyor.

Birileri beynini bir kenarda bırakarak girdikleri bu yapılara  oluk oluk paraları akıtarak ibadet aşkıyla kendilerinden geçerken hiç bilmezler ki dini sermaye yapanlar keselerini doldurduktan sonra gözlerini müritlerinin eşlerine, kızlarına dikmeye başlıyorlar.

Körü körüne bağlanmak bir şekilde sömürüleceğinin göstergesidir. Bu dini inançta da , siyasette de böyledir.

İyi işlerle hemen hiç karşımıza çıkmayan bu yapıların iktidarlar tarafından korunduğunu ve kollandığını çok iyi biliyoruz.

Bu yapıların okumuşu devleti ele geçirmeye çalışır,

Cahili, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunur,

En fazla korunan kollananı  ise erkek çocuklara tecavüz eder.

Bir tane tarikatta çıkıp haksızlığa, hukuksuzluğa, kul hakkı yenmesine, torpile, kayırmacılığa, devletin dolandırılmasına ses çıkarmaz.

Özellikle muhafazakar kesime şunu demek lazım; Bu sahtekarlara direndiğimizde, bunların gençlerimizi istismarına karşı çıktığımızda, bunların denetim altına alınmasını istediğimizde dinimizden olmayız.

Bu sahtekar din sömürücüleri bırakın bizi Allah’a götürmeyi, gençlerimizi Allah’tan, dinden, imandan uzaklaştırdığını toplumumuzda açıkça görüyoruz.

Bu sebeple devletimiz İstihbarat, Emniyet, Diyanet, Maliyesi ile  topyekün bu merdivenaltı tarikatları kontrol altına almak için işbirliği ile çalışmalıdırlar

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net