07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
GİDİN
12 Ekim 2020 Pazartesi Bu yazı 9175 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Açık kalan kapılardan çıkıp da geldiniz, öbek öbek sayılarınızla ve ardınızda yanan ateşler bırakarak geldiniz. Giderken götürdüğünüz ateşinizi gelirken kat kat arttırarak getirdiniz.  Küçücük bedenleri dağlamaya, yürekleri yakmaya, gülüşleri soldurmaya geldiniz. Çirkindi yüzleriniz, hem de içiniz kadar çirkindi.Pis tırnaklarınız temiz kanla doluydu yakışmaz yakışmaz.

Nice gelecekleri biçtiniz, olmamış ekinleri tırpanlar gibi zalimceydi biçişleriniz. Siz, vakitsiz ölümlerin efendileri! Bir yüzünüz olsaydı da tükürmezdik ama baştan aşağı çürümeydi zaten suratınızdaki yeşil  renginiz.

Sizin yüzünüzden kaç geceyi uykusuz geçirdik,  iyiliğe inanmayı bıraktık neredeyse. Mutluluğu unuttuk. Genel olarak adaletin ne olduğunu da unuttuk da hapishane adaletinden medet umar olduk. Ölmenizden ve mümkünse lime lime edilerek toprağa serpilmenizden  başka isteğimiz yok. Ne zenginlik umurumuzda, ne de ün... Siz yeter ki geldiğiniz cehenneme dönün. Giderken de unutmayın götürün ateşinizi.

Çocuklar bize kalsın. Göğe ağan bir kuşun kanat çırpışı gibi içimizde kanatlansın gülüşleri.  Çocuklar, o her şeyden uzak; o masum bedenleri, gökkuşağı renkli gözleriyle, tüm teslim oluşları ve sevecenlikleriyle bize kalsın. Evet, onlar bize kalsın da siz ait olduğunuz yere bir an önce gidin. Gitmeyi beklemeyerek yanın, yanmayı beklemeyerek gidin. Yanarak gidin, giderken yanın!..

Sizinle gitsin dünyaya taşan cehenneminiz. Sizinle gitsin çürümüş yeşil yüzleriniz, içi kan dolu tırnaklarınız. Dünya, bize kalsın. Bir sabah uyandığımızda huzur, bolluk, bereket;  barış, sevgi, iyi niyet, güneşin yere eğilen sarı dalından toplamışız gibi bize kalsın, hak ettiklerimiz  bizim olsun. İğrençliklerinizi, mutsuzluklarınızı, korkunçluklarınızı da alın gidin. Gidin ki korkularımızdan, kabuslarımızdan sıyrılalım. Bu kadar utanmayalım insanlığımızdan, bu kadar acı çekmeyelim anne baba oluşumuzdan.

Biliyorum ki yok hayalimizdeki bu dünya. Bıçak çoktan bilendi taşında ve celladının eline verildi. Birçok cellat, birçok kez, birçok yerde kaldıracak onu. Yine vakitsiz ölümlere imza atılacak... Biz dilimiz şişene kadar, gözlerimiz yaş dolu konuşacağız. Sonra mı? Sonra dünya üç günlük işte. Senin celladın kaza, benimki hastalık, onunki yaşlılık... Normal sayılabilecek her ölüme sevineceğiz çünkü hiçbirimiz yeşil yüzlü, çürümüş adamların pis tırnaklarına temiz kanımızı doldurmamış olacağız. Çocuk değiliz, neyi anlattığımı bal gibi biliyoruz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net