15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
DÜNYANIN ERDOĞAN’A İHTİYACI VAR
21 Ekim 2020 Çarşamba Bu yazı 8101 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dünya üzerinde adaletsiz bir gelir dağılımı, güçlünün zayıfı ezdiği, zalimin zülüm ile mazluma yaşam hakkı vermediği, sözde dünyanın büyük ve güçlü ülkeleri demokrasi çığırtkanlığı adı altında adalet götüreceğim dediği yerlere kan ve gözyaşı, yokluk ve sefalet götürdüğü bir çağda, insanlıktan, haysiyetten, onurdan yoksun ülkeleri ve  bunların idarecilerini her gün ekranlarda görüyoruz.

Geçmişte, “Rabbim Allah diyenlerin,” doğruyu hakkı söyleyenlerin başına gelenler şimdi aynı doğruyu “Dünya beşten büyüktür dediği için, mazlumun yanında zalimin karşısında olduğu ona dur dediği için, sömürüye hayır dediği için, bir damla petrol için binlerce kanın akmasına dur dediği için,böyle gelmiş ama böyle gitmez dediği için, Hz. Cafer (r.a.)gibi, Ebu Zer (r.a) gibi hakkı ve doğruyu söylediği için, Hz. Hamza cesareti ile ümmetin sesi, soluğu, onuru, gururu olduğu içinRecep Tayyip Erdoğan’ınbaşına gelmiyor mu? Küfür dün ne ise bugünde aynıdır. Zulüm dün ne ise bugünde aynıdır. Zamanlar değişse bile, her zaman küfür ve İman mücadelesi değişik bir ad veya şekilde aynen mücadelesine devam edecektir. Bir kısım küfrün ve bir kısımda Hakkın yanında olacaktır.

Bugün, Türkiye’nin başına gelenler ve getirilmek istenen haince, kalleşçe planların altında geçmişte “Rabbim Allah dediği” için işkencelere uğrayanların, iftiralara uğrayanların, zulme uğrayanların başına gelenlerle aynı şeydir.

Doğduğu andan itibaren Mekke’de “Muhammedül Emin” sıfatıyla herkesin isimlendirdiği,  hatta Peygamberlik öncesinde mazlum ve mağdurların müracaat kapısı olan ve hatta otuz beş yaşında “Hacerülesved” taşının yerine konulmasında en isabetli, en güzel kararla “ Bunu ancak Muhammedül Emin” yapardı diyerek, Mekke ehlinin teveccühünü, övgüsünü, uyguladığı isabetli karar ile bir kez daha kazanan “Muhammedül Emin Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)” ne zaman Ebu Kubeys dağına çıkıp “Allah tarafından Peygamber seçildiğini ilan etmesi, müşriklerin, kâfirlerin bir anda kırk yılı unutarak, kendi koydukları “Muhammedül Emin” sıfatını bir anda bir kenara bırakarak, her türlü iftira, yalan, dolan, tehdit ve şantaja başlamadılar mı?

Nihayetine baktığımız zaman “Allah nurunu tamamladı” İslam yeryüzünedağıldı. Ve Hakim oldu.

“ Hak geldi batıl zail oldu. Batıl yıkılmaya mahkûmdur” (İsra Süresi- 81)

 “Sen sabret. Şüphe yok ki, Allah'ın vaadi haktır ve kat'i sûretteimânı olmayanlar, seni hafif görecek olmasınlar( Rum Süresi-60)

Kuranı Kerim’de “UsvetünHasenetün” Onda sizin için en güzel örnekler vardır,(Azhab  Süresi 21) buyurulan Efendimizin (s.a.v.) başına gelenler bugün aynı şekilde bu Ümmetin umudu, duası ve lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın başına gelmiyor mu ve getirilmek istenmiyor mu? Peygamber Efendimizin s.a.v yaşadığı hayat bu ümmetin yaşayacağı hayatın özetidir. Bizler ise onun yaşadığı hayatın en geniş tafsilatını yaşıyoruz. Dün Onun ashabına yapılan boykotlar bugün bizlere yapılmıyor mu?

Örnek O’dur. O’nun hayatına baktığımız zaman dostu ve düşmanı çok daha iyi tanırız.

Dünkü küfür ile bugünkü küfür aynı sadece değişen zaman olmuştur. Küfür tek Millettir. (Hadisi Şerif) "KÂFİR OLANLAR BİRBİRLERİNİN DOSTLARIDIR." (Enfâl: 73

Dünkü zülüm ile bugünkü zulüm aynı, sadece Ammarlar, Yasirler, Bilaller, Habbablar değişti.

KİTAP EHLİ'NDEN OLAN KÂFİRLER DE MÜŞRİKLER DE SİZE RABB'İNİZDEN BİR HAYIR İNMESİNİ İSTEMEZLER." (Bakara: 105)

 

Dünkü, Ebu Cehiller bugünkü Ebu Cehiller aynı sadece isimler değişti.

DİNSİZLİĞİN İSMİNİ DEĞİŞTİRDİLER, BUNA MEDENİYET DEDİLER, DİNLER ARASI DİYALOK DEDİLER. Ama ezilenler Müslümanlar oldu.

 

Dünkü MüseylemetülKezzablar ile bugünkü hainler, yalancılar, iftiracılar ve Fetöda aynı.

Değişen tek şey; küfrün isim babaları, hainlerin usul ve yöntemleri.

(VAHŞETİN ADINI DEĞİŞTİRDİLER BUNADA DEMOKRASİ GETİRİYORUZ DEDİLER)

 

Hakkın izinden yürüyen, Allah için Hakkı tutup kaldıran, mazluma umud, zalime korku salan ve dünyanın beklediği, ümmetin ihtiyaç duyduğu Türkiye’de, liderde, Reiste, Recep Tayyip Erdoğan’da, mazlum mağdur İslamümmetide, dua bekleyen Filistinli ’de, Arıkanlı’da, Suriyeli, Azerbaycanlıda, Libyalıda ve mazlumlarda bu yaşananlardan sonra tekrar batılın, küfrün yok oluşunu görecek ve tekrar Hakkın hâkimiyeti tecelli edecektir. İnanan Müslümanlar, 15 Temmuz’un Vatan aşkını, şehadet rütbesini baş tacı yapan bu millet kazanacaktır. Bu sünnetüllah’tır.  Bu Erkamın evinden Kabeye yürüyüştür. Küfür ne yaparsa yapsın Hak hâkim olacaktır.

Bu süre zarfında biz imtihanda olduğumuzu bilerek nerde duruyoruz, ona bakmamız lazım.

Müseylemetülkezzablarlamı yoksa Allah ve Resulunun yolunda yürüyen Ümmetin Umudu, Niyazı, duası Recep Tayyip Erdoğanilemi, büyüyen ve Dünyada Örnek Lideri bulunan Türkiye ilemi?

Şuna şahidiz ümmetin duası Reisi Cumhurumuzun yanında ve dilinde. Bunu yaşadık bunu gördük Elhamdulillah

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net