29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
HATAY’DA ORMANLAR NEDEN YANIYOR ARKASINDA YATAN SEBEP NEDİR?
23 Ekim 2020 Cuma Bu yazı 10612 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçtiğimiz hafta Hatay’da olan bu hadise içler acısıdır. Özelliklede Güzel Türkiyemizin akciğerleri olan ormanlarımızı bilerek ve isteyerek katleden bu canilerin tespit edilip verilecek en ağır ceza ile yargılanmalıdır.

Özelliklede bazı içerden ve dışardan Türkiye’nin doğal ekosistemini, sanayileşmiş kağıt ihtiyacına zarar vermek isteyenler, iyi bilmelilerdir ki Türkiye gelecek nesillerine özelliklede ileride Ozon tabakasının delinmesiyle meydana gelecek oksijen ihtiyacını korumaktadır. Bu olayın bir terör eylemiyle hiçbir farkı yoktur, ve aynı şekilde atmosferimizdeki yağmur yağmasını sağlayacak temel etken bizim can damarlarımız olan ormanlarımızdır.“Diktiğiniz ağacın, meyve ağacı ise meyvesinden, gölgesinden, yaprağından, odunundan her kim olursa olsun faydalandığında size sevap yazılıyor. Bu da gerçekten çok önemlidir. Çevrenin yeşillenmesine ve havanın temizlenmesine, yağmurun gelmesine vesile oluyoruz. Onun için fidan dikmek gerçekten çok önemlidir. Ağaçların dikimi kadar korunması da önemlidir."

İslam dini ağaç dikmeye büyük önem vermektedir. Bizlerin vatandaşlar ve aile fertleri olarak yılda kişi başına en az birer fidan dikmemiz elzemdir. Hatta bunu nevruzla beraber, bahar aylarında birer gelenek haline getirmeliyiz. Unutmamalıyız ki bir ağaç gider bin ağaç gelir. Yine aynı şekilde ABD ve İsrail’in sınırımızda özelliklede içerden ve dışardan bu gibi bazı terör örgütleri yardımıyla ülkemizi, özelliklede gelecek nesillerimiz üzerindeki kirli, hain planları unutulmamalıdır.Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in, "Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz." Hadisi şerifi bizler için en güzel yol göstericidir

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net