29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI ve ŞÜKÜR ZAYIFLIĞI
04 Kasım 2020 Çarşamba Bu yazı 13764 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Günümüzde, özellikle de büyük aile fertlerinde görülen, arazi kavgaları beraberinde iç çatışma ve huzursuzlukları da beraberinde getiriyor. Özelliklede İç Anadolu, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerimizde sık sık yaşanan bu hadiseler, özelliklede iblisin insanlar arasına kin ve nifak tohumlarını sokması ve aynı zaman da daha çok kazanma hırsının da beraberinde getirdiği bu aşağılık durum, insanlarımızı, özellikle de ailevi ilişkileri birbirinden koparıp, şükür zayıflığına itip, toplumları derinlemesine etkilemektedir.

               Devletimizin tıpkı Gazi Mustafa Kemal, döneminde toprak reformu yaptığı gibi, aynı şekilde toplumumuzdaki bu sıkıntıların kaldırılması, aile ilişkilerinin  geliştirilmesi, özellikle de aile fertlerindeki şükür inancını sağlaması, bereketin artması ve aynı zamanda dinimizin ve devletimizin özellikle de dört halife dönemindeki Hz.Ömer’in adaletini tahsis etmesi açısından, özellikle de Tapu kadastro memurları ve İl ve İlçelerde bulunan Tarım ve Hayvancılık il müdürlükleri aracılığıyla insanlarımızın, hem tarıma yönlendirilmesi hem de ilerleyen zamanlarımızda nüfus artışıyla birlikte yaşanacak olan tarım ürünlerine talebin artışının dengelenmesi açışından bu gibi uygulamaların özellikle Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından incelenip, yaşanan arazi anlaşmazlıklarının önüne geçilmesi elzemdir.

                Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın bu bilinçle hareket edeceğinden ve sağ duyulu davranacaklarından hiç bir şüphem yoktur. Amacımız ülkemiz gençlerinin yaşlı, genç ayrımı gözetmeksizin piramidin 1. Halkasındaki iş bölümüne sahip çıkmamızı sağlamak ve ileride yaşanacak olan ithalatların önüne geçmek, İnşallah gelecek nesillerimize güzel birer gelecek bırakacağımızdan hiç bir şüphem yoktur. Hepinizi seviyor ülkemizin gereken zirveye emin adımlarla ulaşacağına inanıyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net