26 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
Taraftarlıktan Ötesi
05 Kasım 2020 Perşembe Bu yazı 2767 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ankara'da yaşayan Kırıkkalespor gönüllülerinin oluşturduğu bir taraftar grubudur.  Angara tayfa taraftar grubu, Bu grup taraftar grubundan öte bir toplum gönüllüsü grup..Hikayeleri ise ilginç. Ankara'da pek çok Kırıkkaleli yaşar. En az şehir nufüsu kadar, 200 bin Kırıkkaleli vardır. Kırıkkale Ankara'ya çok yakın olup, onun bir ilçesi iken 1989 da Vilayet oldu. Ankara'da yaşayan Kırıkkaleliler için her ne kadar yakın olsa da bir nevi gurbet sayılır. Yaşayanların çoğu şehri ilebağını koparmamışlar. Hatta günlük gelip giden var. Bunun gibi futbol ve dolaysıyla Kırıkkalespor sevgisi olanlar oldukça fazla. Bazı gönüllü gençler sevdiği renkleri daha yakinen takip etmek ve maçlarına gitmek için bir araya gelmişler.

ASLA YALNIZ BIRAKMAZLAR

Tıpkı Kırıkkale'deki taraftar grupları gibi bir Taraftar grubu kurmuşlar. Sevdaları çok güçlü. Renklerine çok bağlı bu grup renk aşkı için zaman, mekan tanımıyor.Sevdikleri takım 80-100 km uzakta.Kırıkkale'de. Diğer taraftarlara göre fazladan fedakarlık yapmaları lazım. Onlar için Kırıkkalespor'un her maçı bir deplasman. Her maçın fazladan bir bedeli var. Bu grup üyeleri için Yol ne kazar uzun olsa da farketmez. Tüm maçlara mutlak giderler. Sevdikleri takımı, Kırmızı Lacivert Beyaz rengi asla yalnız bırakmazlar.

YETER Kİ SEVGİLERİNİN YANINDA OLSUN

Hatta bazen hafta arası bile takımlarının Antrenmanını ziyaret edip onlara moral verirler. Grup üyelerinin çogu orta halli insanlar. Çoğu evli çocukları var. Çocuklarının istikbalini düşünmek zorundalar. Ailelerinin rızkı için çoğu çalışıyor. Çalışmak zorundalar. Kazançları ancak geçimlerine yetiyor.  Ama maç günü yani deplasman günü onlar için ayrı bir gün. Ayrı bir heyecan.  Sabaha kadar çalışırlar ve sabahın erken saatlerinde yola düşerler. Gidecekleri  yol ne kadar uzun olursa olsun hiç fark etmez. Yorgunluk ve uykusuzluk umurlarında bile değildir. Yeter ki sevgilerinin yanında olsun.

AĞAÇ DİKTİLER. ÇEVREYİ TEMİZLEDİLER

Birde takımları galip geldi mi en büyük ödüldür onlar için Tüm yorgunluğu unuturlar. Sevinçle diğer deplasmana kadar yüzleri güler. İçleri kıpır kıpır olur. Yalnız taraftar mı Aynı zamanda sosyal bir gruptur.  Düşküne yardım ederler. Yardıma, ihtiyacı olana koşarlar.Nerede destek kampanyası oradalar. Askıda Ekmek kampanyasına 71 ekmekle destek olurlar. En sonda Ağaç dikme kampanyasına katıldılar. Ağaç diktiler. Çevreyi temizlediler.

ÇOK TEŞVİK EDECEKTİR

Bu hafta sonu Jet Power Jeneratör Firması sahibi Ahmet Ergin sponsor oldu. Karaahmetli Tabiat Parkında ağaç dikimi ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdiler. Hepsini tebrik ederiz. Aynı zamanda duyarlı sponsorlarına da. Tıpkı bu sponsor gibi  Bu gönüllülere destek olmalıyız.Tüm faaliyetlerini kendi imkanları ile yapmaktalar. Çocuklarının ailesinin rızıklarından kesip yapıyorlar. Karınca kaderince hepimiz destek olmalıyız. Çünkü yapacağımız destek karşılığını mutlak bulacak ve bu gönüllüleri daha çok teşvik edecektir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Ocak 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net