22 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Kırıkkale'de Çiftçiler Zor Günler Geçiriyor
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Soylu ve Eşinden Sessiz Sedasız Kırıkkale Ziyareti
Genç Partide Yeni Dönem
Genç Partide Yeni Dönem
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
Şimşekler Bursa'da Mağlup 1-0
  YAZARLARIMIZ
Taraftarlıktan Ötesi
05 Kasım 2020 Perşembe Bu yazı 3735 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ankara'da yaşayan Kırıkkalespor gönüllülerinin oluşturduğu bir taraftar grubudur.  Angara tayfa taraftar grubu, Bu grup taraftar grubundan öte bir toplum gönüllüsü grup..Hikayeleri ise ilginç. Ankara'da pek çok Kırıkkaleli yaşar. En az şehir nufüsu kadar, 200 bin Kırıkkaleli vardır. Kırıkkale Ankara'ya çok yakın olup, onun bir ilçesi iken 1989 da Vilayet oldu. Ankara'da yaşayan Kırıkkaleliler için her ne kadar yakın olsa da bir nevi gurbet sayılır. Yaşayanların çoğu şehri ilebağını koparmamışlar. Hatta günlük gelip giden var. Bunun gibi futbol ve dolaysıyla Kırıkkalespor sevgisi olanlar oldukça fazla. Bazı gönüllü gençler sevdiği renkleri daha yakinen takip etmek ve maçlarına gitmek için bir araya gelmişler.

ASLA YALNIZ BIRAKMAZLAR

Tıpkı Kırıkkale'deki taraftar grupları gibi bir Taraftar grubu kurmuşlar. Sevdaları çok güçlü. Renklerine çok bağlı bu grup renk aşkı için zaman, mekan tanımıyor.Sevdikleri takım 80-100 km uzakta.Kırıkkale'de. Diğer taraftarlara göre fazladan fedakarlık yapmaları lazım. Onlar için Kırıkkalespor'un her maçı bir deplasman. Her maçın fazladan bir bedeli var. Bu grup üyeleri için Yol ne kazar uzun olsa da farketmez. Tüm maçlara mutlak giderler. Sevdikleri takımı, Kırmızı Lacivert Beyaz rengi asla yalnız bırakmazlar.

YETER Kİ SEVGİLERİNİN YANINDA OLSUN

Hatta bazen hafta arası bile takımlarının Antrenmanını ziyaret edip onlara moral verirler. Grup üyelerinin çogu orta halli insanlar. Çoğu evli çocukları var. Çocuklarının istikbalini düşünmek zorundalar. Ailelerinin rızkı için çoğu çalışıyor. Çalışmak zorundalar. Kazançları ancak geçimlerine yetiyor.  Ama maç günü yani deplasman günü onlar için ayrı bir gün. Ayrı bir heyecan.  Sabaha kadar çalışırlar ve sabahın erken saatlerinde yola düşerler. Gidecekleri  yol ne kadar uzun olursa olsun hiç fark etmez. Yorgunluk ve uykusuzluk umurlarında bile değildir. Yeter ki sevgilerinin yanında olsun.

AĞAÇ DİKTİLER. ÇEVREYİ TEMİZLEDİLER

Birde takımları galip geldi mi en büyük ödüldür onlar için Tüm yorgunluğu unuturlar. Sevinçle diğer deplasmana kadar yüzleri güler. İçleri kıpır kıpır olur. Yalnız taraftar mı Aynı zamanda sosyal bir gruptur.  Düşküne yardım ederler. Yardıma, ihtiyacı olana koşarlar.Nerede destek kampanyası oradalar. Askıda Ekmek kampanyasına 71 ekmekle destek olurlar. En sonda Ağaç dikme kampanyasına katıldılar. Ağaç diktiler. Çevreyi temizlediler.

ÇOK TEŞVİK EDECEKTİR

Bu hafta sonu Jet Power Jeneratör Firması sahibi Ahmet Ergin sponsor oldu. Karaahmetli Tabiat Parkında ağaç dikimi ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdiler. Hepsini tebrik ederiz. Aynı zamanda duyarlı sponsorlarına da. Tıpkı bu sponsor gibi  Bu gönüllülere destek olmalıyız.Tüm faaliyetlerini kendi imkanları ile yapmaktalar. Çocuklarının ailesinin rızıklarından kesip yapıyorlar. Karınca kaderince hepimiz destek olmalıyız. Çünkü yapacağımız destek karşılığını mutlak bulacak ve bu gönüllüleri daha çok teşvik edecektir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Erol Serkan Kılıç
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Nisan 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net