07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
EN GÜZEL KÖY BENİM KÖYÜM PROJESİ
19 Kasım 2020 Perşembe Bu yazı 20890 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale Valiliğimizin hayata geçirip köylerimizin güzelleşmesi ve daha güzel yaşanılır bir duruma gelmesi için çabalarını bu ilde yaşayan bir vatandaş olarak sevinçle ve gururla takip ediyorum. Ayrıca tarihi varlıklarımızın bakım ve onarımlarının da yapılarak insanlarımızın kullanım ve ziyaretlerine açmaları takdire şayan çalışmalardır.

En Güzel Köy Benim Köyümdür projesine seçilen köyler nasıl seçiliyor hangi kriterler göz önünde bulunduruluyor bilemiyoruz. Siyasi ağırlığı olan köyler mi, yoksa devlet kademelerinde ağırlığı olan köyler mi, yoksa tamamıyla doğal ve fiziki görünümleri ile mi En Güzel Köy projesine ayrılıyor tam olarak bilemiyoruz. Fakat göreve geldiği günden beri gecesini gündüzüne katarak Kırıkkale’nin sorunları ve güzelleşmesi için çalışan Valimiz Yunus Sezer’in eşitlik ve tarafsızlık ilkesi içerisinde seçimlerini yaptığına inanıyorum.

Bu projeye Çelebi’nin il merkezine en uzak köyü olan Karaağaç Köyü’ nünde alınmasını istiyorum. Bu köyle ve bu köye ilgisizlikle ilgili gerek Pusula Gazetesinde, gerekse Kale Haber Gazetesinde defalarca yazı yazmış, İl GENEL Meclisinde sorunlarını dile getirmiştim. Köy ilçenin en büyük ve ilimizin eğitim durumu en gelişmiş köyü olduğu halde maalesef devlet yatırımlar ve çalışmaları köyümüzde pek görülmemektedir. Defalarca gazetede köşemde yazdığım halde ya basın müdürleri sorunları vali Bey’in önüne getirmedi, getirildiyse de sorunlarla ilgilenilmedi.

Bu ilimizin en uzak köylerinden olan Karaağaç Köyü’nün aşağıya çıkardığım sorunları giderilir bir çalışma başlatılırsa zaten güzel olan köyün güzelliğine güzellik katılacaktır.

Karaağaç Köyünün acil çözülmesi gereken sorunları:

1-      Köyümüzün görünümüne ve su kaynaklarının kurumasına neden olan taş ocağının bir an önce çalışmalarına son verilmesi veya daha etkin denetlenmesi.

2-      Köyün alt yapı sorunlarının giderilerek köy içi yollarının asfaltlanması veya kilit parke yapılmalıdır..

3-      Köye bir an önce köy konağı yapılarak cenaze ve toplantılarının bu mekanda yapılması.

4-      Köyü devlet kara yoluna bağlayan iki girişin asfaltlanarak tozdan kurtarılması.

Karaağaç Köyünün insanları zaten çok çalışkandır. Devletimizin kendi köylerine yapacakları tüm çalışmalarında büyük bir özveriyle çalışmalara yardımcı olacaklardır.

Karaağaç Köyümüz Kırşehir’in dört köyüne komşu olduğu için bu köylerdeki İl Özel İdare çalışmalarına imrenerek bakmaktan kurtulmalıdırlar.

Kırıkkale Valimiz Yunus SEZER’in başlatmış olduğu ’’EN GÜZEL KÖY BENİM KÖÖYÜM’’ projesi köylerimiz için büyük bir şanstır.  Bu çalışmadan Çelebi Karaağaç Köyü olarak faydalanmak istiyoruz. Tüm köylülerimizin en büyük dilek ve isteği köyümüzün bu projeye dahil edilerek sorunlarının çözülmesidir. 

Köyümüz incelendiğinde bu projeye katılmayı fazlasıyla hak ettiği görülecektir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hakan ÖZTÜRK   -  24-11-2020 - 08:27
Çelebi Karaağaç Köyümüzün dertlerini, sorunlarını, sancılarını kaleme alıp Kale Haber gazetemizin köşesine taşıdığınız için yürekten teşekkür ediyor en derin saygılar sunuyorum değerli müdürüm. ELİNİZE, KALEMİNİZE, YÜREĞİNİZE SAĞLIK...
İsmail Dursun KUZUCU  -  19-11-2020 - 15:36
Sevgili Kardeşim İl Genel Meclisi üyesi olduğum yıllarda köyün tüm sorunlarıyla ilgili bu yazdığım kararları aldırdım. İsterseniz il genel Meclisi karaağaç köyü için o yıllardaki tüm tutanakları inceleyebilirsiniz.. Eğer o günkü karar alınan, gündeme gelenler yapılsaydı bugün bunlara gerek kalmazdı. O günlerde il Genelde ne gerekiyorsa yapılmıştır. Gazetelerde KORAMAZI ÖLDÜRDÜNÜZ, KARAAĞAÇ KÖYÜ ve köyümle ilgili defalarca yazı yazarak ilde gündem yaratmaya çalışmışımdır...İsminizi açıklayarak yorum yazarsanız sizlere dahada iyi açıklama yapmaya çalışacağım. Selamlar.
dönüş kuzucu devecioğlu   -  19-11-2020 - 15:26
Abi çok güzel dile getirmişinkalemine yüreğine sağlık
71  -  19-11-2020 - 14:10
değerli hocam selamlar tamam köyünüzün eksikliklerini dile getirmişsin ama bildiğim kadarıyla siz beş sene ilgenel meclis üyesi olarak görevyaptınız bunları ni ye halletmediniz de şim di bunları dile getiriyorsun ben yanlış anlama sizin köylü olsam size bunları niye meclis üyesi iken yapmadınız derim saygılar hocam
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Mesut ARLIER
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net