26 Ocak 2021 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Yatırımcıları Hacılara Taşıyor
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Türkyılmaz Başarılı Personeli Ödüllendirdi
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
Vergi Yapılandırmasında 1 Şubat Son Gün
69 Bin 380 Aracımız Var
69 Bin 380 Aracımız Var
  YAZARLARIMIZ
EN GÜZEL KÖY BENİM KÖYÜMDÜR PROJESİ (II) (TEŞEKKÜRLER)
09 Aralık 2020 Çarşamba Bu yazı 5512 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Birkaç gün önce İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Murat Çaykarayı arayarak Karaağaç Köyümüze yaptıkları hizmetten ‘’En Güzel Köy Benim Köyümdür’’  projesine aldıkları ve çalışmaları başlattıkları için aramıştım. Kendisi de Köyde yapılan protokolü toplantıda gözlerim seni aradı fakat göremedim. Köyünüzle ilgili birçok çalışmanız oldu keşke sizde orada olsaydınız’’ dedi…    

İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara Karaağaç Köyü ile ilgili meclis üyesi olduğum günlerdeki çalışmalarımı takdirle karşıladıklarını söyleyerek’’ Sizin Karaağaç Köyünüz için mecliste köyün tüm sorunlarını defalarca dile getirdiğinizi biliyor ve yaptıklarına ve yazdıklarına da bizzat şahidim. İnanıyorum ki hiçbir dönemde Karaağaç Köyü’nün sorunları İl Genel Meclisinde sizin de içinde bulunduğunuz dönem kadar dile getirilmedi.

Köyün şu anda su sorunu yoksa, kanalizasyon sorunu yoksa o günlerde canla başla çalışmanız sonucu yapıldığını herkesin bilmesi gerekir. Siz merkezin il Genel Meclisi üyesi olduğunuz halde mecliste size ‘Karaağaç Köyü’nün mü İl Genelisiniz’ diye tenkit ettiklerini hatırlıyorum. ‘Size İl Genel Meclisi üyesi olduğunuz zaman köyün sorunlarıyla ilgilenmediniz’ diyen olursa benim adımı ve telefonumu verebilirsiniz.

Sizle ayrı partilerden olsak ta o ayrı bir şey, önemli olan hizmettir. Allah için köyünüzün ve ilimizin sorunlarını devamlı gündeme getirip birçok çalışmalar yapmışınızdır. Tek başınıza mecliste köyünüzün ve ilimizin tüm sorunlarını dile getirerek korkusunca muhalefet partiliği yaptınız. Bu yaptığınız çalışmaları görmeyenler iyi niyetli iseler, bilgileri yoktur, Kötü niyetli iseler ne yapsan ne etsen bir şey anlatamazsın’’ dedi.      

Koramaz da ki Taş Ocağının kaldırılması veya düzgün çalışmasıyla ilgili İl genelde denetim istedim. Konuyu kürsüde tüm arkadaşlara anlattım. Konu Şehircilik İl Müdürlüğüne gitti. Konuyla ilgili Kale Haber Gazetesi ve diğer gazetelerde hem taş ocağı, hem de köyün sorunlarını defalarca dile getirdim.

Köyümüzün sorunlarını giderme ile ilgili benden hiç kimse bir dilek ve istekte bulunmadı. Tüm mercileri bu konularda yoğunlaşması için kendim aradım. İki kere köyümün sorunlarını yerinde incelemeleri için İl Genel Meclisi Başkanı Şerafettin Atalay’ı ve Murat Çaykara’yı komisyon olarak köye götürdüm. Sorunlar yerinde incelendi. Köyümüzün tüm ihtiyaçlarına ait sorunlar mecliste görüşülüp, kararlar alındı. Fakat ne olursa olsun sorunlara birde siyasi karar olmayınca hemen çözülmüyor. 

Köyümüzün en büyük sorunu olan yıllarca kronik acil ihtiyaç olan su sorunu, su kuyusu vurularak ve yeni yerleşim yerinin kanalizasyon sorunu benim dönemimde yapılmıştır.

Tüm bunları keşke yazmak zorunda kalmasaydım.

Karaağaç Köyümüz için ne yapsak, ne etsek azdır. Karaağaç Köyü sadece bizler için değil elli yıl önce Öğretmenliğin en kıymetli meslek olarak anıldığı zanlarda belki de bir köyde en çok öğretmeni olan bir köyümüzdü. O zanlar okuma yazma oranının düşük olduğu yıllarda kuş uçmaz kervan geçmez, kimselerin gitmeye korktuğu yıllarda canla başla ülkemizin eğitim durumunu yükseltmek için ülkemizin her yerinde çalışmışlardır.

Karaağaç köyümüz bizi biz eden ekmeği, suyu ile büyüdüğümüz bir yerdir. Annemin babamın ve tüm akrabalarımın mezarlarının olduğu, benimde en sonunda mezarlığına ebediyen defin olacağım yerdir. Allah’ım ömür verdiği sürece de Karaağaç Köyümüzün bakımı ve güzelleşmesi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim.

Şu anda köyümüz EN GÜZEL KÖY PROJESİNE alınmış durumdadır. Ne kadar güzel, ne kadar iyi değil mi?

 İnanıyorum ki tüm Karaağaçlıları mutlu etmiştir.

Sayın Valimiz İlimizde olduğu sürece bu proje devam edecektir. Eğer, daha sonraki valilerimizde bu projeye sahip çıkarlarsa kısa bir zamanda tüm köylerimizin sorunlarına el atılacak, tüm köylerimiz güzelleşecektir.

Emeği geçen başta Sayın Valimiz Yunus SEZER olmak üzere,

 İl Genel Meclis Başkanı Sayın Murat Çaykara’ya,

 Çelebi Kaymakamı Sayın İzzet Can Eser’e,

 Çelebi İl Genel Meclisi üyesi Sayın Muhsin Yakut’a,

 İl Genel Meclisi üyesi Sayın Şükrü EVCİ ’ye,

 Köy muhtarımız Sayın Davut Doğan’a ve ihtiyar heyetimize, tüm emeği geçen herkese teşekkürler.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Ahmet Koç
Hakan Öztürk
Bahattin Akyön
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Ocak 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net