29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
KORKULARIMIZI YENEBİLİRİZ
13 Ocak 2021 Çarşamba Bu yazı 10184 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yükseklik korkusu ve uçağa binmek bende çok eskiden beri korkularımdan biriydi. Ne zaman yüksek bir yere çıksam başım bulanır, aşağılara gözlerimi kapatarak bakamazdım.

Uçağa binmenin ise benim için çok anlamsız ve kimselerin binmemesini düşünürdüm. Öyle ya ucu bucağı olmayan gökyüzünde bir arıza halinde tutunacağın bir dalın olmaması uçağa binmeyi pek mantıklı göstermiyordu.

Hatta milli Eğitimde uzun yıllar çalıştığımda sırf uçak korkusu yüzünden yurt dışı gezi imkânım olduğu halde katılamamıştım. 

Binmek için kendimi zorlasam bineceğim uçak çok kısa mesafeli bir uçuş yapmalıydı. Bana göre uçakla saatlerce yolculuk yapmak akıl işi değildi.

Kemal Sunal’ın uçak korkusu yüzünden kalp krizi geçirerek rahmetli olduğunu düşündüğümde bayağı etkileniyordum.

İl Genel Meclisi Üyesi olarak çalışırken Balkan Ülkeleri gezisi yapılacağı duyulunca çok heyecanlanmıştım. Bu benim için uçağa binme ve yurt dışı gezisi yapmam için son fırsat olabilirdi. Bu geziye katılmamla uçağa bineceğim gün heyecanlandırıyor, kafamdan zihnimden o anı bir türlü atamıyordum.

       Esenboğa Havaalanına geldiğimizde uçakların iniş ve çıkışlarını seyrettiğimizde, birazdan bizimde bu yükselen uçaklar gibi havalandığımızı düşünmek bayağı heyecan veriyordu.

Uçağa binmeden bir sakinleştirici hap aldım.

Uçak pistin başına varıp kalkış için start aldığında tüm kafile bana bakıyordu. Allah Allah herkesin bakışları arasında zere kadar heyecan duymuyordum. Uçağın içinde olduğum halde yerden uçağa baktığım kadar heyecanlanmıyordum. İstanbul Atatürk Havaalanından Kosova’nın Başkenti Biriştine Havaalanı’na bir buçuk saatte vardığımızda çok güzel bir yolculuğumuz olmuştu.                                                                          

Yaklaşık altı gece balkan ülkelerinin birçoğunu gezip Saray Bosna havaalanından İstanbul’a doğru havalandığımızda da sorunsuz bir yolculuk yapmıştık.

İstanbul’dan Ankara’ya bindiğimiz uçak daha İstanbul’un üzerindeyken büyük bir gürültü ile bayağı denge problemi yaşıyordu. Herkeste bir telaşın olduğu mırıldanmalarından belli oluyordu.

Böyle durumlar tam bir çaresizliğin olduğu zamanlar.

Az bir zaman dilimi geçmek bilmiyordu.

Pilotun ‘’Korkmayın bir hava burgacına girdik biraz sonra düzelir’’ demesi hepimize moral olup betimizin, benizlerimizin düzelmesine neden olmuştu.

Hemen birçoğumuzun korkularının olduğu şeyler vardır. Mesela bazılarımız yüksekten, bazılarımız karanlık ortamdan, bazılarımız kapalı yerlerden, bazılarımız ise yılandan, kurttan, böcekten, birçoğumuzun da çok farklı korkuları olabilir.

Korkularımızı yenmek için korkularımızın üzerine gitmeliyiz. Eğer birçok insan bizim korktuklarımızı zevk alarak yapıyorsa, bizimde yapabileceğimizi düşünerek hareket etmeliyiz.

Korkularımız her ne ise onun üzerine gitmediğimiz sürece korkumuzu yenemeyiz. Bazen korkunun üzerine, tam ortasından, göbeğinden gitmeliyiz ki o korkuda bizim korkmadığımızı anlasın. . Yoksa o korkumuz her zaman bizi takip etmeye, korkutmaya devam edeceği unutulmamalıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net