04 Ekim 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Kırıkkale Belediyesi, Tam Bana Göre Festival’ine katılacak
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Cam ve Mozaik Kırıkkale Hayat Buluyor
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Müzisyenlerimiz,müzik kutusu değillerdir
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
Civelek Şampiyona İçin Yardım Bekliyor
  YAZARLARIMIZ
POST MODERN DARBE
01 Mart 2021 Pazartesi Bu yazı 13932 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Post modern darbe olarak da bilinen 28 Şubat’ın üzerinden 24 yıl geçti.

DSP Genel başkanı Bülent Ecevit’in “bu hanıma haddini bildiriniz “sözünden,”irtica PKK’dan daha tehlikeli “sözünden,”demokrasiye balans ayarı verdik”sözünden,”28 Şubat bin yıl sürecek” sözünden , Türkiye’nin milyarlarca dolar zarara uğratılmasının üstünden,gayrı safi milli hasılanın üçte biri buharlaştırılmasısın üstünden, hemen her fırsatta irtica ve şeriat yaygarası yapan 28 Şubat’ın “bir kısım medyası” nın “büyük puntolarla attığı baskı korku ve tehdit içeren algı başlıklarının üstünden ,sekteye uğrayan hayatların ,çekilen acı ve korkuların ,yapılan işkencelerin ,kaybedilen hayatların ,tasfiye edilen insanların ,mimlenen müslümanların , halkın seçtiği bir partinin ülkeyi halk adına yönetecek olması başta işadamları olmak üzere pek çok cenahı rahatsız etmesinin üstünden,başörtümüzün ülkenin tek ve en büyük sorunu olduğunun üstünden tam 24yıl geçti.

 

24 yıl geçmesine rağmen çekilen ızdıraplar sıkıntılar yalnızlıklar acılar haksızlar 24 saniye öncesi kadar taze  ve dahi kapanmayan bir yara.Medyayı da elinde tutarak kriz yönetimi yapan bu zihniyet hoşgörülebilir bir dindar kesim bırakmak adına herşeyi yaptılar .

 

Eğitim hakkı ellerinden alınan öğrencilere 2011 yılında AK Parti döneminde üniversiteye geri dönme hakkı tanındı, 2014 Eylül’de kılık kıyafet düzenlemesinin ardından 5’inci sınıftan itibaren başörtüsü hakkı geri verildi. Bu düzenleme tek eğitim alanıyla sınırlı kalmadı kamuda çalışan kişilere de başörtüsü hakkı verildi.Şimdilerde kamuda,askeriye bir çok alanda örtülü kardeşlerimizi işinin başında görmekten mutluluk duyuyoruz.Başörtüsü takanda takmayanda kardeşçe dayanışma içinde devleti ve milleti için çalışıyor .

 

Olması gerekende bu değil mi ?

İşte o zihniyet şimdi de halkın seçtiği yöneticilere karşı farklı mecralarda,adeta kuzu postuna bürünmüş kurt gibi beklemekteler ama unuttukları bir şey var .Demokrasiye balansı sadece millet verir,pratiğini 15 Temmuzda yaptığımız gibi ...

 

 

 

Sağlıcakla kalın ...

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  03 Ekim 2022 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net