17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
İSLAM ÜLKELERİ AŞI BEKLİYOR
16 Mart 2021 Salı Bu yazı 19176 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kovit 19 Pandemi etkisi altında maalesef zor günler yaşıyoruz. Hastalığın ilk günlerinden itibaren dünyada bazı ülkeler bu amansız hastalığa karşı aşı bulmak için büyük bir yarış halindeyken, bazı ülkelerin ise aklına bile gelmemektedir. ‘’Nasıl olsa yönetenler bir yerlerden temin edip olurlar.’’ Yönetilenler ise ‘’Olsa da olur olmasa da, sonunda sürü bağışıklığı kazanırlar’’ diye düşünmektedirler.

Şu anda insan üzerinde denemeye başlanan dokuz aşının da İslam olmayan ülkelerce üretilmesi nedeni ile İslam ülkelerinin kafalarını önüne eğerek bir kere değil, bin kere düşünmelidirler.

İslam ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda halkın sağlığının önemi pek yoktur. Önemli olan ülkeyi yöneten baştakilerin ve aile efradının sağlığıdır.

Kuranımızın bir ayetinde !’’Kulum yeryüzü gökyüzü bütün evreni âlemi senin için yarattım istediğin gibi istifade et der’’ fakat bize bir türlü istediğimiz gibi hiçbir şeyi istifade ettirmezler. Ne tarafa elimizi atsak, ne zaman özgür düşünsek ‘’Aman yapma. Günah’’ derler.

Bunları diyenler ‘’ Bize verirler talkını kendileri yutar salkımı.’’ Uyu uyu yat uyu ninnileriyle halkı uyut babam uyut.

Allah’ın insanoğluna verdiği beynin özgür düşünmesini engellemek için her türlü yola başvururlar. 

Kafalarına göre şu da günah, buda günah ninnileriyle tüm yenilik ve icatların ecnebi ülkelerce yapılıp, çok yüksek paralarla İslam ülkelerine satılarak, sömürülmesine de neden olurlar.

Bugünde İslam ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda mutlak bir Cumhuriyet ve demokrasi uygulanmadığından, İslam’ı kendi kafalarına göre yorumlayarak yönetenler, bu dünyada Cenneti yaşarken, yönettiği insanlara hep öbür dünyadaki Cenneti vadederek, kendi saltanatlarını sürdürmelerini sağlarlar.

Eğer gerçekten İslam ülkeleri İslam’ı doğru yorumlasalardı, Kuran’ı doğru anlasalardı, bugün dünyanın başına bela olan Covit 19 aşısını da bizler bulup, insanlığın derdine bizler çare olurduk.

Maalesef bugün yine din tüccarları iş başına geçerek okumayla, üflemeyle, salgından insanları koruyacağını söyleyerek, dinimize en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.

Bugün dünyada yaklaşık elli yedi İslam ülkesinin, İslam olmayan ülkelerin aşılarını beklemeleri gerçekten çok acı verici, çok düşündürücüdür. Bu durumu tüm İslam ülkelerinin halkı iyi düşünmeli, iyi tahlil etmelidirler.  

İslam ülkelerini yönetenler lüks ve şatafat içinde yaşamaya o kadar alışmışlar ki, halkın uyanmasını bir türlü istemiyorlar. Onlar için varsa da, yoksa da kendileri ve yakın aileleridir. Halkın ölmesi, hasta olması, onlar için pek önemli değildir.    

Eğer uyanmazsak;

İslam ülkeleri olarak uyanmasak kendimizi daha çok aldatır’’ Huzur İslam’da’’ yazılarını her yere yazarken, karlı kış gününde yırtık botlarla canımız pahasına Avrupa’ya kaçmaya çalışırken çoluk çocuk Ege’nin soğuk sularında can veririz.

Eğer uyanmazsak;

 Yüz dönüm tarlanın mahsulü için, çoluk çocuk karda, kışta, yazın kavurucu sıcağında, çalışıp didinerek elde ettiğimiz geliriyle ‘’Gâvurun’’  küçücük bir cep telefonu almaya çalışırız.

Eğer uyanmazsak;

Bizi birbirimize kırdıran, terörü besleyen Siyonist güçlerin daha çok oyuncağı oluruz

.Eğer uyanmazsak;

Daha çok güçlü devletlerin arabasını, terenin, vapurunu, gelişmiş teknolojilerini almaya çalışarak, yabancı ülkelerin sanayisini ve tarımının gelişmesine katkı sağlarken, ülkemiz ekonomisinin yok olup daha da gerilemesine neden oluruz.

Eğer uyanmazsak;

Pandemi salgınlarında insanlarımız umutsuzca ölümü beklerken, Siyonist güçlerin aşılarının daha çok gelmesini bekleriz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Keskin  -  19-03-2021 - 09:49
\"Nefsimi elinde tutan Allah\'a yemin ederim ki, bir kişi hayırdan kendisi için istediğini, Müslüman kardeşi için de istemedikçe mükemmel bir şekilde îman etmiş olmaz.\" Hocam bırakın aşıyı en ufak bir şeyi bile akrabamız, komşumuz, yakınımız, Müslüman kardeşimiz için hem istemeyiz ama ortalıkta salınırız değil mi?
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net