17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
DİZİ KAHRAMANLARI AKRABALARIMIZ OLDU
24 Mart 2021 Çarşamba Bu yazı 12783 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Komşumuzun Hanımı telefonda ağlamaklı bir sesle eşime;

‘’Duydun mu Çukurova dizisindeki Yılmaz öldü. Geçende kaynanası Hünkâr Hanım ölmüştü. Çok üzgünüm. Yılmaz’ı da Hünkâr Hanım’ı da çok severdim. İkisine de çok üzüldüm. Sanki en yakın akrabalarımız olmuştu. Hiç olmazsa haftada bir gün onları seyrediyorduk. Kendilerine iyice alışmıştık. Bundan sonra dizininde, yaşamında tadı tuzu kalmadı. Yılmaz, Züleyha’ ya,  Hünkâr’da ‘’Tekeli’ye’’ kavuşamadı. Dizide olan olaylar ve yaşananlar aynı gerçek gibi. Yalan dünya işte’’ diye ağlayarak konuşuyordu.

Bende konuşulanları gülerek dinliyordum…

Pandemi dönemi daha önceki tüm alışkanlıklarımızı değiştirdi. Hiç kitap okumayan, hiç televizyon dizisi seyretmeyen, hiç resim yapmayan birçok insanın farklı konularla ilgilenmesine ve eski alışkanlıklarını değiştirmelerine neden olmuştur.

Akrabalar arasında soğuk ilişkiler, uzaklaşmalar son günlerde tüm ailelerde az çok hissediliyordu. Kendi akrabalarımızın varını yoğunu, ihtiyaçlarını, acılarını sevinçlerini umursamaz bir şekilde davranır duruma geldiğimiz hepimizin malumudur. Özellikle Pandemi durumu akrabalarımızdan daha da uzaklaşmamıza neden olmuştur. Son günlerde akrabalarımızın varlığını bile unuturken televizyon dizisindeki oyuncular bizim en yakınımız, akrabalarımız, arkadaşlarımız olmuştur.   

Düğün salanları, çay ocakları ve kahvehanelerin kapanmasıyla bir yerlerde karşılaşan eş dost ve akrabaların da ortamları kalmamıştır. Birinci derece akrabalar cenaze ve düğünlere gidilmemesiyle biri birini unutmaya başlamışlardır.

Elbette bu günler de geçecek.

Elbette ülkemiz insanları ve dünyamız için iyi günlerimiz gelecek.

Elbette düğünlerimizi cenazelerimizi beraber yaşayacağımız çok güzel günlerimiz olacak. 

Elbette biri birimizi hasretle kucaklayacağımız mutlu günlerimiz geri gelecek.

Elbette televizyon dizilerinin bir rol, bir hayal olduğunu hatırlayıp, rüyadan uyanıp gerçek akrabalarımızla, arkadaşlarımızla hasret gidereceğimiz günlerimiz gelecektir.

Televizyon dizisindeki Yılmaz’la Hünkâr Hanım rol icabı öldüler ama gerçek hayatta, dizideki aldıkları yüksek fiyatlı gelirleriyle en iyi yerlerde yaşamlarını sürdürmektedirler.

Uyanarak gerçek hayata dönmeliyiz. Gerçek akrabalarınızı arayarak durumlarını sormayı ihmal etmemek bir insanlık borcumuz olduğunu unutmamalıyız.

Son günlerde iktidar partisinin büyük kalabalıklarla il kurultaylarını toplamaları, salanların’’ lebalep’’ dolu olmalarıyla öğünerek kalabalığın çok olmasına ‘’maşallah’’ nutukları atmaları dükkânı kapalı küçük esnafı, yakınlarının düğününe ve cenazesine gidemeyen birçok vatandaşımızı çok üzdüğü görülmektedir.

Aynı zamanda en yakın akrabalarının düğünü ve cenazelerine gidemeyen vatandaşlarımızda büyük bir tepki ve kırgınlık oluşmuştur.

‘’Bizim dükkânımızı kapatan, bir kişi fazla olunca ceza yazan, iğnenin deliğindeki kalabalıkları gören, bulanlar, bunlara niye ceza yazmıyor? Hani kanun önünde herkes eşitti?’’ diye söylenmelerine neden olmuştur.

Bu pandemi durumlarının kurallarına harfiyen uyarken telefonlarda akrabalar arenasındaki iletişimi diri tutarak, onların unutulmamasını sağlamalıyız. Pandemi kurallarına uyarak yakınlarımızın cenaze ve düğünlerini ihmal etmeden gitmeli, eşimizi, dostumuzu, akrabalarımızı asla ihmal etmemeliyiz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net