07 Temmuz 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Yahşihan’a Kurulacak Tesis 350 Kişiye İstihdam Yaratacak
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
TSM Personeli Masa Tenisinde Türkiye Derecesi Elde Etti
Keskin'de Başlıyor
Keskin'de Başlıyor
  YAZARLARIMIZ
LEBALEP PARTİ KURULTAYLARI
31 Mart 2021 Çarşamba Bu yazı 16121 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 Perşembe günü AKP’nin Ankara’da yaptığı Kurultay Pandemi kurallarının çok sıkı uygulandığı, kalabalık bir ortamda yapılmıştır. AKP kendi koyduğu kuralları hiçe sayıp salonun ve salan çevresinin ‘’Lebalep’’ dolu şekilde yapması, her şeye rağmen iktidar olmanın hırsını gözler önüne sermiştir.  

‘’Her şeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybeder’’ fikrinin ne kadar doğru olduğunu bu toplantının yapılış ve yöntemiyle, ne kadar doğru olduğunu anlamış olduk.

Daha önce diğer partilerin de il ve ilçe kongreleri ve parti kurultayları yapılmıştır. Özellikle iktidarda olmayan partilerin kalabalıkları önleme ve pandemi kurallarına uymayla ilgili çok büyük titizlik göstermişlerdir. Zaten göstermeseydi güvenlik güçlerinin kuralları hiçe sayan durumlarına anında müdahale edeceklerinden kimsenin kuşkusu olmazdı.

Ülkemizin her yerinde sağlık kurumları ve çalışan sağlık elamanları canları pahasına görevlerini yerine getirirken iktidar partisinin büyük kalabalıklarla   ‘’ Lebalep’’ toplantı yapıp 81 vilayetten insanları ağırlamaları halkımızı, özellikle sağlık çalışanlarımızı çok üzmüştür.

Bu günlerde üçüncü dalga pandemi vakaları ve ölümleri önü kesilemeyecek endişesi içinde her gün artarak devam etmektedir. Böyle bir anda ülkemizin her yerinden gelen insanlarla kalabalık şekilde kurultay yapılması iş yerleri kapalı esnafımızı çok üzmüştür.

Çarşıda, pazarda yan yana gezen birkaç kişi ile cenaze ve düğününü yapamayan otuz kişiden fazlasını bir araya getiremeyen, küçük bir kuralsızlıkta hemen ceza yazılmasına aklı başında birçok insanımız insaf diye bağırmakta fakat sesini kimselere duyuramamaktadır.

Bazı insanlarımız ise adalet aramakta ‘’ Hani kanun önünde hepimiz eşittik. Bize ceza yazanlar AKP Kongrelerini niye görmüyorlar’’ diye ümitsizce, sessiz çığlık atmaktadırlar.

AKP bu ve bunun gibi kanun ve yönetmenlik tanımaz tavrını sürdürdüğü müddetçe, lebalep toplantılar yaparsa, eriyişini yavaş yavaş değil, ser sert sürdüreceğe benziyor.

Kırıkkale de olduğu gibi ülke genelinde birçok esnafımız Pandemi kuralları kısıtlamalarından kan ağlayıp borçları dağ gibi olurken, iktidarın Lebalep toplantıları esnafımızı kara kara düşündürmektedir.

 

AKP Kongresi Lebalep olmayıp ta sadece delegeler ve özel misafirlerle olsaydı inanın AKP daha fazla sükse yapıp daha çok puan alırlardı. Velhasıl attıkları taş ürküttükleri kurbağaya değmedi.

Eğer Anayasamızın ve kanunlarımızın dediği gibi kanun önünde hepimiz eşitsek, uygulamaları da herkese eşit uygulanmalıdır. İkrardakilere ayrı, muhalefettekilere ayrı kanun uygulanıyorsa bunun adına demokrasi denmez. Adı demokrasi gibi okunur fakat güçlülerin ve küvetlilerin her türlü çıkış yolu bulduğu farklı bir düzen olarak algılanır.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Tuğba Harmankaya
Yener KAZAN
Cenk DOĞAN
Sami GÜLER
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Temmuz 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net