27 Mayıs 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
Mücadelede Aileleri Katıyoruz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
MKE’de Yaşanan Tüm Sorunları CHP İktidarında Çözeceğiz
Keskin'e Cönger Atandı
Keskin'e Cönger Atandı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
Havalandırma Boşluğuna Düşen Kedi Yavruları Kurtarıldı
  YAZARLARIMIZ
Meral Akşener ve Çin Tehdidi
15 Nisan 2021 Perşembe Bu yazı 7266 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkler tarih sahnesine çıktığı günden beri özellikle de son iki yüz yıllık dünya tarihi Türklere karşı yapılan soykırım, katliam, işkence ve sürgünlerle doludur.

Kırım’da, Tripoliçe’ de, Hocalı’da, Doğu Türkistan’da, Kerkük’te ve dünyanın birçok bölgesinde çeşitli kıyımlara uğrayan hep biz Türkler ve Müslümanlar olmuştur.

Rejimler ister faşist, ister komünist, emperyalist yada diktatör olsun fark etmiyor. Herkesin Türk’ü katlettiği gibi,  Zulüm Türk’e olunca dünya kamuoyu kör, sağır ve dilsiz olabiliyor.

Yine Doğu Türkistan’da Türk olan, Müslüman olan, İnsan olanlara karşı yapılan Barın Katliamı; 5 Nisan 1990 tarihinde Doğu Türkistan’da, Kaşgar’ a bağlı Barın nahiyesinde Çinliler tarafından Uygur Türklerine yapılan katliamdır. Katliam’da 9 köy haritadan silinmiş, 5 bin civarında Uygur Türk’ü vahşice öldürülmüştür. Çin, bu katliamda 7 aylık bir bebeğe 77 kurşun sıkarak caniliğini, acımasızlığını gözler önüne sermiştir.

Bu zulüm, soykırım ve baskılar günümüze kadar devam etmektedir. Çin hükümeti, Uygur Türklerine yönelik doğum kontrolü ve zorunlu kürtaj ile “demografik soykırım” yapmaktadır. Uygur Türklerinin namaz kılması, oruç tutması ve hatta cenazelerini dini usullere göre defnetmeleri dahi yasaklanmış durumdadır. Bunun yanı sıra toplama kamplarında tutulan Uygur Türklerinin köle olarak çalıştırıldıkları, çeşitli işkencelere maruz kaldıkları, insani olmayan şartlarda yaşamaya zorlandıkları bilinmektedir. Doğu Türkistanlı çocuklar Çin okullarında eğitime mecbur edilerek kendi dilleri ve kültürleri unutturulmaktadır. Kız çocukları zorla Çinli erkeklerle evlendirilmekte böylece bir asimile politikası uygulanmaktadır. Dayanışma ve kaynaştırma projesi denilerek kardeşlerimizin evlerinde Çinli erkekler yaşamaktadır. Kadınlarımız ve kızlarımızın namusuna, ırzına kastedilmektedir.

Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz bizden sadece Müslüman Türk kardeşlerine sahip çıkmamızı, Doğu Türkistan sorununun Birleşmiş Milletlerin gündemine taşınmasına öncülük etmesini ve Türkiye Büyük Millet Meclisinden “Türkiye Cumhuriyeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Arasında Suçluların İadesi Antlaşması” ile ilgili kanun teklifini reddetmesini beklemektedir.

Millet olarak endişemiz 3-5 milyar dolar için Doğu Türkistan’daki soydaşlarımızın hakkı, hukuku ve namusunun Çine feda edileceğidir.  Doğu Türkistan  davasına tek sahip çıkan siyasetçinin Meral Akşener olduğunu görüyoruz. İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi hepimizin duygularını dile getirerek 5 Nisan “Barın Katliamını” eleştiren paylaşımından dolayı Çin'in Ankara Büyükelçiliği resmi Twitter hesabından tehdit içerikli bir paylaşımda bulundu. Çinli yetkililer yaptıkları paylaşımda Sayın   Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı etiketleyerek tehdit  ettiler.

Çin Büyükelçisinin bu küstahça paylaşımından  dolayı Dış işlerine çağrılmasının yeterli olmadığı ortadadır. Türk milleti olarak ta bizim duygularımızı dile getiren Sn. Meral Akşener’i hedef alan diplomatik lisana aykırı ve küstahça açıklamasını şiddetle kınıyorum. Doğu Türkistan’daki zulmü ve soykırımı dünyaya haykırıyoruz; sessiz kalanları tarihe havale ediyoruz.

 

 Bu vesileyle özellikle Barın da, Doğu Türkistan’dan ve dünyanın bir çok bölgesinde soykırıma uğrayan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yapılan zulmü ve soykırımı nefretle kınıyoruz.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net