17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
ZÜHTÜ AKSAL
06 Aralık 2010 Pazartesi Bu yazı 33767 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bileniniz vardır bilmeyeniniz vardır diyeceğim ama Kırıkkale ile bağlantısı olan insanların bildiğine inandığım, tanıdığını sandığım, en azından ismini duyduğunu tahmin ettiğim kişidir Zühtü Aksal.

Aksal eğitim camiasından gelmiş, uzun süre öğretmenlik yapmış, çeşitli devlet görevlerinde bulunmuştur. Aksal; sonra siyasete adım atmış ve Milletvekilliğine aday olmuş daha sonrada siyasi hayatı devam ederek, Akparti genel başkanı Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından makamına çağrılmış ve il başkanlığı görevi verilmiştir.

Dün gibi hatırlarda görevi alıp geldiği ve il teşkilatlarını yapma hazırlıklarını sürdürdüğü dönem.

Kendisiyle ilk o zaman telefonda konuşmuş ve kutlamıştım. Hayırlı olsun demiştim. Allah utandırmasın, inşallah bu göreviniz vatana millete Kırıkkale’ye hayırlı olur demiştim.

Seçime girmişti Zühtü Aksal. Karşısında bir önceki dönemde il başkanı olan değerli insan Nuh Dağdelen vardı. Belki her ikisi de rakip olmaya hazır değildi. Aksal rakip çıkmayacak tek aday olarak ve tek liste ile seçime gideceğim sanıyordu, Dağdelen de Genel merkeze rağmen tekrar aday olmayı düşünmüyordu herhalde. Ama son dakikada bir şeyler oldu ve Kırıkkale’de iki adaylı bir il başkanlığı seçimi gerçekleşti.

Aksal fark az olur çok olur önemli değil. Bir oyda olsa seçimi kazandı ve il başkanlığı koltuğuna oturdu. O günden sonra daha yakından tanınma imkânı bulduğumuz Zühtü Aksal’ın en önemli özelliliğinin halkla ilişkilerdeki başarısı olduğunu gördük. Vatandaşla diyaloglarının insani temele dayandığını gözlemledik. Büyük küçük herkesle konuşurken böbürlenmenin ötesinde gayet sıcakkanlı ilişki içinde olduğunu gördük.

Aksal temsil ettiği vizyonu bence başarı ile gerçekleştirmiştir. Elbette hatları vardır. Elbette yanlış yaptığı konular vardır. Elbette başarısız olduğu analar vardır. Nihayetinde insandır. Ama bu hatalarının yanında vatandaşın derdini dinleme konusunda başarılı olduğuna inanıyorum. “Efendim dinle de ne oldu çözüm buldu mu? Hangi iş neticeye vardı. Dört milletvekilinden üçünün Akpartili olduğu, içişleri bakanının Akpartili olduğu, devletin en tepesindekilerle sıkı arkadaş olduğu bilinen bir belediye başkanın olduğu her şeyden çok iktidarın kendi partilerinden olduğu bir il başkanı ne yaptı” denilebilir. Mutlaka çok işler yapmış, halkın sesini ulaştırmıştır gerekli yerlere. Bunların hepsinin kamuoyuna yansımasını beklemek zaten en basit tabirle saflık olur. Yapmıştır kendisine gelen sorunların çözümü için eminim kendini paralamıştır ama gücünün yetmediği de olmuştur.

Zühtü Aksal’ın en zayıf kaldığı konu partiyi derleyip toparlayamaması oldu. Yani milletvekili ayağı, Belediye Başkan ayağı, ilçe başkanları ayağı, il genel meclisi ve Belediye meclisi ayağı ile birliği tesis edemedi. Bunda kendisi ne kadar kabahatli, milletvekilleri ne kadar suçlu, Belediye başkanı, ilçe başkanı veya meclis öylelerinin hatası nedir veya yönetimdeki kadrosunun hataları ne kadardır bilmem ama bu konu yani tek vücut olma konusu başarısız oldu.

Kısaca insani değerleri üst sırada olan bir il başkanı geçti Kırıkkale Akparti’den. İnşallah ve inanıyorum ki yeni tevdi edilebilecek görevleri de en iyisiyle yapar başarır. Yolu açık olsun bahtı açık olsun ufku açık olsun.

Şimdi partiye derleyip toparlayacak ve her kesim ile diyalog kurabilecek bir il başkanı gerekiyor. Benimde ismim geçiyor ama her platformda aday olmadığımızı, bu görevi istemediğimiz belirttik. Düşünenler sağ olsun ama bizim işimiz değil bu. Akparti büyük partidir. İçlerinde bu göreve layık başarı ile yürütecek onlarca yüzlerce insan vardır. Kimsenin şüphesi olmasın parti en iyisini bulur. Yeni başkanın tek bir şeye dikkat etmesi lazım oda “birlik ve beraberliktir.” Çok başlı görüntü olması dün zarar vermiştir, bugün ve yarında zarar verir. Kucaklarsa her kesimi sorun kalmaz.

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
aman hocam  -  09.12.2010 - 17:16
aman hocam dikkat edin .Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar,sizin kovulduğunuzu görmek istemiyoruz.Hele sizin gibi özveriyle çalışanlara bu memlekin çok ihtiyacı var.Sorun tek başına bir şeyin halledilememesi....birlik ve beraberlik olmadıktan sonra işiniz gerçekten çok zor.Ama biz size her zaman desteğiz unutmayın......
Fazlı Güventürk  -  08.12.2010 - 18:32
Yazıyorum.Yazdım da. Yazmaya devam da edeceğim. Rabbim bana güç verdiği sürece doğru bildiğimi de anlatacağım. Ben Sayın Zühtü Aksal göreve geldiğinde Sayın Nuh Dağdeleninde baaşrılı olduğunu yazdım. Nuh bey seçim kazanmışbir partinin il başkanıydı ve başarılıydı. Zühtü beyde başarılı. Referandumda aldığı başrı ortada. Ayrıca kişilik olarak iyi bir insandı. Elbet bu anlamda doğru bildiğimi yazacağım. Ayrıca gazetelerde çıkan ama henüz bu sitede yayınalnmayan ikinci bölüm il başkanlığı yazımda buna değindim ve çıkacak burdada. Lütfen yazamamakla veya cesaretsiz yazmakal suçlamayaın haksızlık bu. Bir diğer konuda; Ben Keskinliyim. Bundanda hiç sıkıntım yok . Ama bulkunduğum her ortamda söyledim.Kırıkkale sevdası olmalı ve bu sevda yerli yabancı keskinli obalı yahşihanlı her neyse bunun üstünde olmalı. Bıarakalım artık şu bayır düz olayını.Kim ki kırıkkaleye hizmet ediyor helal olsun der yanında oluruz. Lütfen basın açıkamaalrımı ve köşe yazılarını okuyun bi fikrimi burda değil heryerde söylediğimi göreceksiniz. Saygı sevgi hürmetler.
muaz_sebe@hotmail.com  -  08.12.2010 - 11:14
Neden yazmıyorsunuz Kırıkkale de Ak-partide büyük sorunların olduğunu...İl Başkanının İlçe başkanıyla kavgasını hemen herkesle küs olduğunu...Hiç bir iş halledemeden Aksalın gönderildiğini, gerçekleri yazmaya cesaretiniz yok...Öyleyse ne diye yazıyorsunuz...
a.vural  -  06.12.2010 - 19:30
kırıkklade il başkanı olmak tabi çok zor zorluğun nedeni keskinliler bi tarafından tutar,obalılar bir tarafından tutar il başkanı ne yapsa hikaye zühtü beyde eşrafdan abilere tavır koymuştur Milletvekilliği adaylığı için onun içinde il başkanlığından almışlardır biz kırıkaleliler olarak bizleri birlik ve beraberlik içerisinde projeler üreten adaylara oy vermediğimiz muddetçe her şey hikaye Kırıkkale AKP il Başkanı tüm sanayicileri bir araya getirecek belediyeyide ikna ederek organize sanayi bölgelerinin temelini atacak il başkanları gerek bize yoksa iyi adam keskinli, obalı hikayesi ile bizi çok oyalarlar bizim gençlerimizi işsizlikden kurtaracak bunun içinde projeler uretecek il başkanı istiyoruz
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net