26 Mayıs 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Balışeyh, Badem ve Ceviz'de Gözde Olacak
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Kırıkkale'de firari 2 hükümlü yakalandı
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Ersan, Derece Kazanan Öğrencilerle Buluştu
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
Kırıkkale'yi Gururlandırdılar
  YAZARLARIMIZ
SİYASİLER UMUTLAR KAYBETTİRİLMEMELİ
06 Ağustos 2021 Cuma Bu yazı 4637 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     Yarınların planlanması,iletişimin geliştirilmesi,diyalogların artırılması,değer yargılarının ön planda tutulması,ekonomik gelişmelerin planlanması,siyasi düşüncelerin yaşanması,fikirlere değer verilmesi ve birlik,beraberlik,kardeşlik duygularının bedenimize hakim olması gereken bir zamandan geçmekteyiz.

     Ülke olarak orman yangınları ile mücadele verdiğimiz şu kritik günlerde birlik beraberlik duygusu ile günlerimizin geçirilmesi gerektiği bir zaman diliminde yaşanan olumsuzlukların sürekli dile getirilmesi,yapıcı eleştrilerin bir köşeye atılıp saldırı kültürü ile diyalog kurma çabaları kutuplaşmaları artırdığı gibi bizlerinde umutlarını yok etmekte yarına olan güvenleri ortadan kaldırmaktadır.

     Bu makalemiz bütün siyasi partileredir.İftira boyutuna varan medya önünde ki tartışmalar,karalamalar seçmeni etkileşimsiz bırakmaktatır.Seçmen olarak bizlerin, koltuk derdinde ki bürokrat ve siyasileri pohpohlamak yerine fikirlerimiz ile onlara hakikatları dile getirme gayretlerimiz olmalıdır.

     Cennet ülkemiz çayır çayır yanarken siyasiler olarak Sosyal Demoktarları,Muhafazakarları,Milliyetcileri ve dört eğilimi temsil ettiğini iddia eden siyasi partilerin bir birleri ile olan iletişimleri tüm secmenleri derinden yaralarken,Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlara açılan fırsat kapıları vatanımıza yapılması muhtemel saldırılara kapı aralamaktadır.

     Partilerin bu tür yaklaşımları seçmen kitlesinin siyasete olan güven endeksini neredeyse sıfıra indirgemiş,siyasilere olan güven,bağlılık ve yakınlığın tamamen ortadan kaybolmasına sebeb olmuştur.

     Seçmen kitlesinin gündemi siyasilerin gündeminden çok çok uzaklaşmış,bürokratlarımızın hedefleri değişmiş,basit işlerin bile siyaset aracılığı ile halledilir olması çok gülünç bir durum olmuştur.Siyasetcilerimizin akrabağ ve kendilerine yakın isinler ile iş görme çabaları liyakatın gözetilmemesi,adama göre iş bölümü yapılması bunların göz ardı edilemez delillerinden başka bir şey değildir.

     İktidarı eleştirenlerin de,iktidarı ele geçirdiklerinde uygulamanın değişmemesi seçmenin ahmak yurduna konulduğunun açık delili olarak göz önünde durmakta ve sisayilerimizin konumlarını basitleştirmektedir.

     Sonuç olarak siyasetin güven endeksinin yükseltilebilmesi için temsil edilen misyonların değer yargılarına göre yaşamak,iletişim kurmak,diyalog içerisinde olmak,hataların ber tarafı için gayret sarf etmek,fikirsel ve dünyevi bazda paylaşımcı olmak,değer yargılarını hayatımıza hakim kılmak tek çözüm yolu gibi önümüzde durmakta.Sevgilerle

Alaattin GÜNEŞER

 

 

 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
Sadettin KARALÖK
İdris KARAKUŞ
Sami GÜLER
Cenk DOĞAN
İlknur TUNEY
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Mayıs 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net