29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
Kardeşlik Türküsü
09 Ağustos 2021 Pazartesi Bu yazı 6513 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

     İnsan toplumlarının huzuru ve refahı birliktelikten, dayanışmadan ve fedakârlıklardan güç alarak ortaya çıkar. İnsan sosyal bir varlıktır. Gereksinimleri sonsuzdur. Hiçbir devirde tek başına bir hayat sürme alışkanlıklarını edinememiştir. Yalnızlığa tahammülü yoktur. Acılarını, sevinçlerini paylaşarak manevi dünyasına bir destek bulmaya çalışır. Zordur insanın birçok sıkıntıya tek başına mücadele verebilmesi.

        İnsanın sosyalleşme süreci kesintiye uğradığı zaman ruhsal  ve toplumsal felaketleri başlar. Tarih boyunca toplumlar arasında fitne ve nifak tohumlarını yerleştiren odaklar  kitlelerin bölünmesini ve parçalanmasını hedeflemiştir.  Sosyalleşmenin temelini ayrımcılık ve kitlesel bölücülük terörizmi ile yıkmaya çalıştılar. Daha çok dış kaynaklı çıkar odakları  bu silahı ustalıkla kullanarak, büyümesinden ve gelişmesinden rahatsız oldukları ülkeleri bu sayede zayıflatmış ve geri kalmalarına sebep olmuşlardır.

        Türkiye üzerinde yıllarca kullanılan bölücü silahların en tehlikelisi mezhep ayrılıklarını öne çıkarmak şeklinde kullanılmıştır. Kardeşin kardeşe ustalıkla kırdırıldığı bu tezgahlarda toplumsal barış ve huzur yok edilerek toplum çok uzun yıllar tarifi imkansız acılara boğdurulmuştur.  Bu silahın eskimeye,  modasının geçmeye başladığını gören şer odakları aynı amacı gerçekleştirmek için bu kez de sağ ve sol ayrımcılığını tezgahlayarak kitleleri birbirine kırdırmayı başarmıştır. Silahlar farklı, amaçlar aynı. Şer güçlerinin sahneye koyduğu bir başka bölücülük faaliyeti ise Kürt-Türk ayrımcılığının fitilini ateşlemek olmuştur. Türk-Kürt kardeşliğinin temeline konulan fitne tohumlarının sonucunda on binlerce insan hayatını kaybederken ocaklar sönmüş ve özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ve de Anadolunun  hemen her yerinde toplumsal huzurun yerini kan ve gözyaşı  almıştır.

         Bu tür operasyonlardan tam istediği sonucu alamayan şer odakları asla boş durmayıp dil, din, kültür ve ahlakı yozlaştırıcı sayısız entrikalar ortaya atarak faaliyetlerine devam etmiştir. Sinema, tiyatro, müzik gibi sanat alanlarının, yazılı ve görsel medya gibi iletişim kaynaklarının dejenerasyonunu yöneterek genç kitlelerin ahlaki değerlerini çürütmeye çalışmışlar ve bunda da başarılı olmuşlardır.

             Toplumun tüm bu yozlaşmalarına ve kokuşmalarına zemin sağlayan  bu  çeşit kirli faaliyetlere karşı bizlere düşen görev;  kardeşlik türküleri eşliğinde  tek dil, tek bayrak ve tek millet olarak topyekün direnmek, bölücü faaliyetlere fırsat vermemek, kurulmuş şeytani tezgahlara düşmemek ve her çeşit enrikalar karşısında daima uyanık olmak,  bizi biz yapan kültürel, ahlaki ve milli değerlerimize sıkı sıkıya sarılmaktır. Toplumsal huzurun ve barışın ana formülü budur.  

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net